Pirmdiena, 22. aprīlis
Vārda dienas: Armands, Armanda

Sācies abonēšanas centra sestais darba gads

Druva
00:00
11.01.2006
1

Līdz ar darbības jomas sašaurināšanos nedaudz samazinājies klientu skaits. Taču apkalpes zonā gandrīz visi palikuši centram uzticīgi.

Kādi ir abonēšanas rezultāti 2006. gadam? “Druvu” pasūtījuši 2350 klienti, “Dienu” – 655, “Latvijas Avīzi” – 393, “Neatkarīgo Rīta Avīzi” – 150. No žurnāliem vislielākā piekrišana ir “Ievai” – 527 abonenti. “Privātajai Dzīvei” to ir 227. Vairāk iecienīti nedēļas izdevumi. Arī jaunajiem žurnāliem ir savi lasītāji, katrs meklē lasāmvielu savai interešu jomai. Izskatās, ka tautās pietiekami plaši aizies “Ilustrētā Zinātne”. Kaut daudz ir bērnu izdevumu, arī tiem katram savs lasītāju loks.

Lasītāji iecienījuši abonēšanu ar tiešā debeta līgumu. Tas ļauj noslēgt līgumu jebkura preses izdevuma abonēšanai jebkuram laikam, nekārtojot tiešos maksājumus, bet naudu atskaitot no bankas konta. Atkrīt ikmēneša staigāšana uz abonēšanas centru.

Cēsu nodaļas vadītāja Olga Bāne atzīst, ka grūtāk nekā centra darbības sākumā ir nodrošināt darbiniekus, īpaši pastniekus. To pavisam ir 29, no tiem Cēsīs 22. Vairākas pastnieces abonēšanas centrā strādā no pirmsākumiem – Raisa Ļeškoviča, Laimdota Dambīte, Larisa Lomošonoka Cēsīs, Antoņina Afanasjeva Priekuļos. Pastniekiem palīdz pieci šoferi, no tiem četri Cēsīs.

Sarežģīts ir šķirotājas Rudītes Ziediņas darbs. Vakarā viņai jāsagaida “Druvas” tirāža no Valmieras tipogrāfijas, lai ar mašīnu, kas pirms pusnakts dodas uz Rīgu, rajona laikrakstu piegādātu abonentiem Līgatnē. Reti, bet gadās, ka “Druvas” tirāžu Cēsīs piegādā ap pusnakti vai vēl vēlāk, taču auto uz Rīgu jau aizgājis. Tad Līgatnes abonenti “Druvu” saņem ne kārtējā dienā, bet dienu vēlāk. Šajās reizēs vainīgi nokavēšanā nav abonēšanas centra ļaudis. Taču galvenais šķirotājas darbs ir rītos, kad saņemts sūtījums no Rīgas.

Arvien populārāka kļūst Dienas lasītāju kluba atlaižu karte. To izmanto, abonēšanas centrā pērkot grāmatas ar atlaidēm. Pieejami arī citi atlaižu veidi.

Patīkami, ka klienti ar abonēšanas centra starpniecību atjauno pasta kastītes. Taču nedaudziem abonentiem, īpaši juridiskajiem, savu pasta kastīšu nav un abonētie preses izdevumi jāpiegādā dzīves vai darba vietā darba laikā.

Gadās, ka abonenti ir neapmierināti ar preses izdevumu piegādi. Tad ieteicams zvanīt preses piegādes instruktorei Marutai Glaudiņai, kura vada pastnieku darbu.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Rokdarbos atmodina pavasari

00:00
21.04.2024
37

Dzērbenes pilī kā ik pavasari pagasta un kaimiņu rokdarbnieki un amatnieki rāda rudenī un ziemāpaveikto. Izstādes pamatu veido Dzērbenes tautas nama studijas “Dzērbe” dalībnieku darbi. “Gada laikā studijas vadītāja Inga Blauberga    iedrošinājusi, aizrāvusi pagasta sievas. Aizvien tiek apgūts kas jauns, pētītas    latviskās un Dzērbenes meistaru tradīcijas,” saka tautas nama un Dzērbenes amatu mājas […]

Grāmatas Braila rakstā, audio, palielinātā drukā un vieglajā valodā

00:00
20.04.2024
62

Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkā, kas daudziem labāk zināma ar iepriekšējo nosaukumu Neredzīgo bibliotēka, grāmatas lasa ne tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, bet arī tie, kuriem citu iemeslu dēļ grūti lasīt parasto druku. Tas var būt gultas režīms pēc traumas, operācijas, pēc insulta, infarkta vai ir grūtības fiziski noturēt grāmatu rokās. Dienā bibliotēku vidēji ap­meklē 10 […]

Atkal brauc reibumā

11:48
19.04.2024
33

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 84 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 10 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 108 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 67 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trijos gadījumos automašīnas vadītāji […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē trīs izsaukumi

11:45
19.04.2024
32

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. aprīļa plkst. 6.30 līdz 19. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma trīs izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un viens izsaukums bija maldinājums. Šonakt plkst. 01.57 VUGD saņēma izsaukumu Alūksnes novada Jaunannas pagastā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. […]

Skaidro attēlos redzamā vīrieša identitāti

11:24
19.04.2024
282

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas Valmierā aicina aplūkot attēlos redzamo vīrieti un ja jūsu rīcībā ir jebkāda informācija, kas sekmētu viņa personības un atrašanās vietas noskaidrošanu, aicinām informēt Valsts policiju, zvanot pa tālruņa numuru 110. Tāpat aicinām atsaukties attēlos redzamo personu.

Gaismas un cerības ceļš Pētera Vaska festivālā

00:00
19.04.2024
28

Septītais “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” Vidzemes koncertzālē “Cēsis” iesākās ar vācu režisora Holgera Fogta dokumentālās filmas “Komponists un viņa debesis. Pēteris Vasks” Latvijas pirmizrādi. Festivālā pasaules pirmizrādi piedzīvoja Kijivas modernais balets “Vientuļais eņģelis. Draugi”, kā arī pasākumu programmu bagātināja Navarra stīgu kvarteta koncertprogramma. Dokumentālā filma ļāva tuvāk iepazīt komponista personību un vērtības, kas spilgti atspoguļojas […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
32
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi