Premjers Valdis Dombrovskis (JL) neizslēdz iespēju samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi tūrismam, tomēr noteicoši būs nozares sagatavotie aprēķini par pozitīvo efektu valsts budžetā.
Kā šodien pēc tikšanās ar nozares pārstāvjiem žurnālistiem sacīja premjers, no vienas puses patlaban ir Finanšu ministrijas (FM) aprēķini, kas parāda samazinātas PVN likmes negatīvos aspektus.
Tāpēc tūrisma nozares pārstāvji sagatavos aprēķinus, kā samazināta nodokļa likme varētu ietekmēt darba vietu skaita pieaugumu un attiecīgi sociālo iemaksu pieaugumu budžetā. Ja būs konkrēti aprēķinu, tad tas būs “pietiekami nopietns pamats diskusijas par PVN likmes samazināšanu,” sacīja premjers.
Dombrovskis arī apliecināja, ka iespējama diskusija tikai par diviem iespējamajiem variantiem – vai nu tā esot pamatlikme 21%, vai arī samazinātā likme 10%.
Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente Asnāte Ziemele žurnālistiem norādīja, ka uzņēmēji saprot reālo situāciju un “kaut kas ir jādod pretī”, tāpēc arī līdz 8.martam tikšot sagatavoti un iesniegti konkrēti aprēķini par darba vietu skaitu samazinātas likmes gadījumā.
Zimele arī norādīja, ka nozare patlaban jau zaudējot savā konkurētspējā pret citām valstīm un konkurētspējīga nodokļu sistēma būtu liels atspaids nozarei. Šīsdienas saruna ar premjeru bijusi ļoti konstruktīva, un tūrisma nozares pārstāvji esot sajutuši atbalstu, ka valdība varētu virzīties uz 10% PVN likmi.
Svarīgi būšot sagatavotie aprēķini, un tūrisma pārstāvji esot gatavi tālākām diskusijām.
Koalīcijas partiju vidū nav atbalsta PVN samazināšanai tūrisma nozarei, šonedēļ žurnālistiem sacīja Tautas partijas (TP) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Vineta Muižniece, paužot viedokli, ka koalīcijas partneru attieksme ir “šokējoša”.
Koalīcijā nav guvis atbalstu TP ierosinājums virzīt izskatīšanai Saeimā grozījumus par PVN samazināšanu no 21% uz 10% tūrisma nozarei.
Minētais priekšlikums jau ir nodots izskatīšanai Saeimas komisijām un netiek virzīts izskatīšanai tālāk, tādēļ Muižniece pieļāva, ka TP varētu meklēt arī opozīcijas atbalstu un lūgt atbildīgo Saeimas Budžeta un finanšu komisiju virzīt likuma grozījumus izskatīšanai Saeimā.
Kā ziņots, FM februārī veiktie aprēķini liecina, ka samazināta PVN likme viesu izmitināšanas pakalpojumiem radītu tikai papildu iztrūkumu budžetā.
Kā iepriekš informēja FM Komunikācijas nodaļas vadītāja vietnieks Aleksis Jarockis, pēc FM veiktajiem aprēķiniem, ja viesu izmitināšanas pakalpojumiem tiktu piemērota samazinātā PVN likme 10% apmērā, tas varētu radīt astoņu miljonu latu PVN ieņēmumu samazinājumu gadā.
Pēc LETA
Komentāri