Ārzemēs ražotu mēbeļu ievedums Latvijā šā gada pirmajos piecos mēnešos samazinājies par 28,3%, salīdzinot ar analogu laika posmu pērn, liecina Zemkopības ministrijas Meža resursu departamenta dati.
Latvijā šogad importētas mēbeles 8,18 miljonu latu vērtībā – pērn janvārī, februārī, martā, aprīlī un maijā ievesto mēbeļu vērtība bijusi 11,4 miljoni latu. No kopējā meža nozares produkcijas importa vērtības mēbeles šogad veidojušas 6,8%.
Visvairāk mēbeļu – 1,43 miljonu latu vērtībā – ievests no Itālijas, kas veido 17,5% no kopējā importa apjoma. Tai seko Ķīna ar 1,38 un Polija ar 1,33 miljonu latu vērtu mēbeļu importu, kas veido attiecīgi 16,3% un 16,8% no kopējā mēbeļu ieveduma.
Jau ziņots, ka pērn koka mēbeļu ievedums palielinājies par 8,6%, salīdzinot ar 2009.gadu. Pagājušajā gadā Latvijā importētas mēbeles 26,99 miljonu latu vērtībā – 2009.gadā ievesto mēbeļu vērtība bijusi 24,85 miljoni latu. No kopējā meža nozares produkcijas importa vērtības mēbeles 2010.gadā veidojušas 10%.
Kā ziņots, Latvijas mēbeļu ražošanas sektorā šogad varētu tikt sasniegts 2%-3% pieaugums.
NOZARE.LV
Komentāri