Svētdiena, 14. jūlijs
Vārda dienas: Oskars, Ritvars, Anvars

Lieldienās pieprasītas arī netradicionālu putnu olas

Druva
11:02
02.04.2010
4

Lieldienās ir pieprasītas arī netradicionālu putnu olas, norāda aptaujātie putnkopji.

Latvijā lielākās paipalu fermas “Pūcītes”, kas atrodas Skrundas novadā, saimnieks Ervīns Davidenko stāstīja, ka Lieldienās pieprasījums pēc paipalu olām dubultojas.

“Diemžēl šogad nespēsim nodrošināt visu pieprasījumu pēc paipalu olām, jo pirms Lieldienām paipalas nesāk dēt dubultā. Olas realizējam Rīgas, Ventspils un Liepājas veikalos, kur pēc tām ir pieprasījums. Nevaru pateikt, cik daudz oliņu šogad Lieldienu laikā realizēsim, jo neesmu skaitījis kopā, taču pavadzīmes tiek rakstītas viena pēc otras,” stāsta Davidenko.

“Pūcītēs” pašlaik ir Latvijā lielākā paipalu audzētava, kur Japānas paipalas tiek audzētas 11 gadus. No 16 paipalām saimniecība ir izaugusi līdz aptuveni 7000 putniem. Vienā mēnesī “Pūcītes” pārdod aptuveni 80 000 olu. Saimniecības kūts, olu uzglabāšanas un fasēšanas telpas atbilst Eiropas Savienības prasībām. “Pūcīšu” saimniecībā paipalas tiek visu gadu barotas ar zaļbarību, tādēļ to oliņas ir lielākas.

“Ikdienā mūsu ģimene uzturā lieto tikai paipalu oliņas, taču Lieldienās krāsojam lielās olas, jo bērni zina, ka Lieldienu zaķis nes lielas un krāsainas olas, tādēļ bērnus apmānīt ar paipalu oliņām neizdodas,” teica Davidenko.

SIA “Rats AB” valdes priekšsēdētājs Armands Zdanovskis stāstīja, ka šogad pirms Lieldienām tirdzniecības centriem pārdotas aptuveni 70 strausu olas.

“Šopavasar aukstā laika dēļ strausi sāka dēt vēlāk, un tādēļ nebija pietiekami daudz olu, ko Lieldienu laikā piedāvāt tirdzniecībai. Pēc Lieldienām dētās olas tiek atliktas cāļu perēšanai inkubatorā, un pērn Latvijā izdevies veiksmīgi pārdot arī strausu cāļus,” stāstīja Zdanovskis.

Uzņēmums realizē arī gaļu, kas tiek kauta vienīgajā bioloģiski sertificētajā kautuvē SIA “Viesuļi”, un gaļas produktus. Patlaban strausa gaļu iepirkt atsācis pavārs Mārtiņš Rītiņš, uzņēmums eksportē gaļu arī uz Vāciju.

SIA “Rimi Latvia” mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa stāsta, ka Lieldienu tuvums veikalos pēdējās dienās ir ļoti jūtams.

“”Rimi” veikalos olas ir ļoti pieprasītas, ko noteikti veicinājusi arī 15% atlaide no olu cenām. Salīdzinot pēdējās divas dienas ar pagājušās nedēļas to pašu periodu, pieprasījums pēc paipalu olām pieaudzis četras reizes, bet pieprasījums pēc baltajām un brūnajām olām – kopā 2,5 reizes. Pašlaik droši varam teikt, ka aptuveni 300 000 balto olu, kas iegādātas “Rimi”, Lieldienās ietērpsies daudz košākās krāsās, un prognozējam, ka to skaits vēl pieaugs,” teica Eniņa.

Pēc LETA

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Zinātnieki un zemnieki ilgtspējīgai saimniekošanai

00:00
14.07.2024
10

Vairāk nekā pussimts zemnieku ne tikai no Vidzemes bija sabraukuši uz Lauku dienu Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI)    Priekuļu pētniecības centrā. Kaut diena bija lietaina, slēpušies zem lietusmēteļiem un lietussargiem, zinātnieku pavadībā dalībnieki izstaigāja kartupeļu, zirņu, kviešu, miežu un rudzu selekcijas un izmēģinājuma laukus, kas tiek apsaimniekoti gan bioloģiskajā, gan integrētajā audzēšanas sistēmā. “Lauku dienā […]

Mārsnēnu teātris turpina ar pārbaudītām vērtībām

00:00
13.07.2024
18

Mārsnēnu teātris šovasar savus skatītājus iepriecināja ar pirmizrādi. “Kazlauckus prot savu darbu” – joku luga vienā cēlienā ir atsauce uz iepriekšējo izrādi “Tapiņa atgriešana”. Sezonas noslēgumā izrādīt jaunāko iestudējumu mārsnēniešiem jau ir tradīcija. Režisore Ingrīda Zilgalve pastāsta, ka “Tapiņa atgriešana” nospēlēta tik daudz reižu – 21 izrāde. Divas no tām aizvadītas Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā. […]

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
42

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Raunā satikās “Pļavā”

00:00
11.07.2024
55

Piepildīts vakars un diena – kārtējo reizi var teikt par festivālu “Rodam Raunā”. Šīgada tēma bija “Pļava”, un ikviens varēja pārliecināties, kas tik pļavā nenotiek un ko tā dod mums. Festivāls iesākās ar koncertu Ilvas un Jāņa Lodziņu kolekcijas dārzā. Mierīgajā piektdienas vakarā pēc neliela lietus uz Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogrammu “Violets”, kur  […]

Cēsis “Lampā” iziet plašu diskusiju loku

00:00
10.07.2024
57
1

Sarunu festivālā “Lampa” Cēsu novada pašvaldība savā sarunu telpā astoņās diskusijās bija izvēlējusies ļotidažādas tēmas: kultūras mantojums, kosmoss, digitālās prasmes, stilīgas mazpilsētas, apritīga būvniecība, bioreģions, kultūra un veselība, izglītība un inovācijas publiskajā pārvaldē. “Sarunu festivāls “Lampa” ir stabila vērtība desmit gadu garumā, tādēļ varam teikt, ka nav “Lampas” bez Cēsīm un Cēsis bez “Lampas”,” teic […]

Aicinām balsot par titula ieguvēju

11:07
09.07.2024
62
1

Sākusies balsošana par titula “Cēsnieks 2024” pretendentiem. Šogad pagodināšanai izvirzīti četri pretendenti. Žūrijas komisija balsošanai izvirzījusi: Natāliju Kramu, ilg­gadējo Cēsu bibliotēkas vadītāju, Vladimiru Kiseļovu, basketbola treneri, Ievu Moricu, sarunu festivāla LAMPA direktori, un Gunitu Bārdu, koncertu un pasākumu režisori, brīvprātīgā darba veicēju. “Cēsnieka” balvu piešķir jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu. Tas ir uzņēma “Cēsu alus” un […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
22
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
25
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
28
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi