Pirmdiena, 22. jūlijs
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina

Lielās talkas rīkotāji šogad talkā plāno apvienot 200 000 talcinieku

Druva
09:01
24.03.2010
12

Lielās talkas organizatori ar talkas koordinatoru sanāksmi no otrdienas sāk aktīvu gatavošanos talkai, kas notiks 24.aprīlī, plānojot talkā iesaistīt pavisam 200 000 talcinieku, šodien žurnālistiem sacīja Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Lielā talka notiks jau trešo gadu un šogad tās īpašais akcents ir talkošanas daudzveidība, jo iedzīvotāji aicināti vākt ne tikai atkritumus, bet arī stādīt kokus, veidot puķu dobes, izgatavot putnu būrīšus, atjaunot soliņus, žogus un veikt citus labus darbus.

Sagaidot X Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, Lielās talkas rīkotāji talku norisē mudina aktīvi piedalīties arī korus, deju kolektīvus, folkloras kopas un orķestrus, lai kopīgiem spēkiem sakoptu vietas, kas saistītas ar Dziesmusvētkiem, piemēram, estrādes, komponistu piemiņas vietas vai citas vietas, kurām nepieciešama sakopšana, sacīja Valsts prezidenta padomniece projektu koordinācijas jautājumos Kristīna Pelša.

Rīgā, Mežaparka estrādes apkaimē Dziesmusvētku biedrība aicina Rīgas korus, dejotājus un skolēnu dziesmu svētku dalībniekus iekārtot estrādi gaidāmajiem svētkiem un palīdzēt parka tīrīšanas darbos. Arī citur Latvijā Dziesmusvētku kustības dalībnieki tiek aicināti apzināt un sakopt visas vietas, kas saistās ar Dziesmusvētkiem.

Talka, kad vienkopus sanāk radi, draugi, kaimiņi un apkārtnes ļaudis, lai īsā laikā kopā paveiktu lielos un smagos darbus, ir ļoti sena tradīcija, kas pazīstama ne tikai latviešiem.

“Lielās talkas tradīcija Baltijā un jo īpaši Latvijā ir uzrunājusi iedzīvotājus Eiropā un pat vēl tālāk. Sekojot mūsu piemēram, sakopšanas talkas tiek rīkotas arī Portugālē, Slovēnijā, Itālijā, Indijā un citviet. Sekojot Valsts rezidenta Valda Zatlera piemēram, kurš ir Lielās talkas patrons un ir personīgi iesaistījies talkošanā, arī Lietuvas un Portugāles prezidenti piedalās talkā,” sacīja Pelša.

Šogad, lai bērnus un jauniešus iesaistītu talkas idejās, attīstītu sociālo domāšanu, izpratni par savas valsts kultūras un dabas bagātībām, Latvijas mākslas skolās tiks rīkots bērnu zīmējumu konkurss-akcija “Tīras krāsas, tīra Latvija!”, kas noslēgsies maija sākumā.

Lielā talka notiks 24.aprīlī no plkst.9 līdz plkst.14 vienlaicīgi visā Latvijā. Talkas rīkotāji būs parūpējušies par to, lai katrs talkotājs saņemtu četrus bezmaksas atkritumu maisus. Bezmaksas maisus varēs saņemt oficiāli pieteiktajās talkošanas vietās pie atbildīgajām personām, kā arī pašvaldībās “Rimi” un “Supernetto” veikalos visā Latvijā. Darba cimdi šoreiz talciniekiem būs jānodrošina pašiem.

Šogad talkas rīkošanā ir pieteikušās visas pašvaldības. Par talkas laikā sapildīto atkritumu maisu savākšanu un izvešanu būs atbildīga katra pašvaldība. Maisi ar atkritumiem būs jānovieto tiem paredzētajās vietās, kuras norādīs talkas koordinators vai atbildīgais talkas darbinieks, lai pēc talkas atkritumu maisus bez problēmām varētu atrast un aizvest. Gadījumā, ja talkošana būs bijusi individuāla, savāktie atkritumi būs jānogādā līdz tuvākajai oficiāli reģistrētās talkas vietas atkritumu kaudzei.

Lielās talkas mājaslapā “www.talkas.lv” šogad būs izveidotas četras kartes, lai interesentiem būtu vieglāk orientēties Lielā talkas norisē. Viena karte būs veltīta uzziņai par piesārņotajām vietām, otrā kartē interesents varēs aplūkot sev tuvāko atkritumu maisu saņemšanas vietu, savukārt trešajā kartē varēs izvēlēties savu 24.aprīļa talkošanas vietu, bet ceturtajā kartē varēs norādīt to vietu, kur talkotājs ir atstājis savus atkritumu maisus, lai talku rīkotāji ātrāk un operatīvāk varēti noorganizēt atkritumu maisu savākšanu, informēja Jaunzeme.

Ja iepriekšējos gados bija problēmas ar atstāto atkritumu maisu savākšanu, tad šogad Rīgā bez maksas piekritis to darīt SIA “L&T”.

Šogad pirmo reizi saistībā ar Lielo talku tiks veidota “Zaļo lentīšu kustība”. Lai veicinātu talkas popularitāti, kā arī talkotāju draudzīgumu un solidaritāti, cilvēki būs aicināti ne tikai pie apģērba, bet arī automašīnām vai velosipēdiem piespraust zaļu lentu. Piespraužot zaļo lentu, cilvēks apliecinās savu dalību Lielajā talkā un paudīs atbalstu tīrai Latvijai.

Zaļās lentītes aprīlī neilgi pirms talkas būs pieejamas “Rimi” veikalos, “Statoil” degvielas uzpildes stacijās, “Narvesen” veikalos un apdrošināšanas sabiedrības “Balta birojos” visā Latvijā. Talkas rīkotāji ir sarūpējuši vairākus desmitus tūkstošu lentīšu, taču arī talkas atbalstītāji paši var izgatavot Lielās talkas lentīti, izmantojot zaļu atlasa lentu.

Pēc LETA

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Mazajam liepēnietim Kārlim īpaša uzmanība

00:00
22.07.2024
26

Vidzemes slimnīcā sagaidīts šī gada 400. bērniņš – puisītis Kārlis, kurš piedzimis liepēniešu ģimenei, informēja Vidzemes slimnīcā. Pasauli satikt Kārlis ieradās 10. jūlijā plkst. 11:52, mazulis dzimšanas brīdī svēra 3020 g un bija 51 cm garš. Tā kā arī abiem vecākiem – Kristiānai un Kristiānam – vārds sākas ar K, arī jaundzimušajam dots vārds, kas […]

Dienestu posteņiem būs ērtākas telpas

00:00
21.07.2024
30

Lai uzlabotu ēkas energoefektivitāti, aktīvi noris būvdarbi pašvaldības ēkā Brāļu Kaudzīšu ielā 9, Jaunpiebalgā. Ēkā atrodas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Jaunpiebalgas postenis. Darbi jau no pirmajām dienām pavasara beigās sokas raiti, vērtē Jaunpiebalgas apvienības pārvaldes vadītāja Dace Bišere-Valdemiere. Ja atklājas kādas problēmas, tām ātri rod risinājumu: “Bet jāteic, […]

Sirsnīgi un priecīgi nosvin Cēsu pansionāta jubileju

00:00
20.07.2024
58

Ar dziesmām, dejām, pansionāta jeb namiņa, kā iestādi dēvē darbinieki un iemītnieki, atmiņu stāstiem, svētku torti, daudziem sveicieniem, laba vēlējumiem, atzinības rakstiem un pateicībām aizvadīta Cēsu pilsētas pansionāta 30. jubileja. Svinot dienu, kad pirms 30 gadiem pašvaldības pansionāts pārcēlās no Glūdas kalna uz Cīrulīšiem, kopā ar iestādē dzīvojošajiem bija esošie un bijušie darbinieki, kādreizējie lēmumu […]

Sportiskā ģimenes diena Rīdzenē

00:00
19.07.2024
29

Ģimenes sporta dienā “Pilna laime, kad sporto saime!” Vaives pagasta Rīdzenē biedrība “Kiwanis Cēsis” otro gadu pulcināja vietējā un tuvējo pagastu iedzīvotājus aktīvi izkustēties. Uz pasākumu bija ieradies ap simt cilvēku. Ikviens varēja piedalīties skrējienā, mest šautriņas, spēlēt volejbolu, galda tenisu, kā arī dažādas lielformāta un neierastākas izklaidējošas spēles, būt kopā un noslēgumā ēst uz […]

Raunā Dziesmu svētkos svin Cimzes jubileju

00:00
19.07.2024
37

Raunā pie novadnieka Jāņa Cimzes pieminekļa dienas gaitā sagūla ziedu paklājs, bet brīvdabas estrādē izskanēja viņa 210.jubilejai veltītais koru koncerts “Rotā Dziesma”. Tā raunēnieši un astoņu kolektīvu dziedātāji godināja latviešu kora mūzikas pamatlicēju. Vai nu dienas gaitā mēģinājumos    pāri Raunai izskanējušās dziesmas, vai    vēlēšanās dzirdēt Raunas Dziesmu svētku kori, vai, iespējams, cita iemesla […]

Amatas apvienības svētkos ceļ godā pļaušanu ar izkapti

00:00
18.07.2024
153

Nītaurē tikās pieci pagasti, kas savulaik veidoja Amatas novadu, tagad svinot apvienības svētkus. Bija daudz aizraujošu atrakciju un koncertu, bet zīmīgākais notikums – nītaurieši uzspodrināja senāk laukos neaizstājamās prasmes, proti, rīkoties ar izkapti. “Pļaušanai ar izkapti Nītaurē ir tradīcijas. Nītaurieši gan bijuši labākie Latvijas čempionātā pļaušanā, gan paši bijuši šo sacensību rīkotāji,” stāsta Nītaures kultūras […]

Tautas balss

Prieks par sakārtoto un skaisto ielu

17:29
15.07.2024
29
Cēsniece O. raksta:

“Cēsīs, atjaunotajā Bērzaines ielas posmā, ierīkoti glīti soliņi un atkritumu urnas, apkārtne tīra. Jauki tur piesēst. Bērzaines iedzīvotāji beidzot ir ieguvēji. Labi sakārtota gan Gaujas, gan Bērzaines iela. Par to prieks,” pārdomās dalījās seniore, cēsniece O.

Haoss ar pasažieru pārvadājumiem

17:28
15.07.2024
24
Lasītājs J. raksta:

“Ik pa brīdim parādās ziņas, ka nav skaidrs, kas mūspusē nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus. Valsts pasūtījumā ar līgumiem un pārsūdzībām tāds juceklis, ka neviens no malas netiek skaidrībā. Jūnija nogalē pakalpojumu atļāva veikt CATA, bet tikai līdz gada beigām. Taču nav dzirdams, ko atbildīgie dara, lai sajukums neturpinātos. Nesaprotu, kā Satiksmes ministrija pieļauj tādu bardaku,” […]

Nevar sagaidīt

16:55
15.07.2024
17
Piebaldzēns raksta:

“Sola un sola, ka Jaunpiebalgā drīz būs gatavs pansionāts, bet kā nav, tā nav. Gan jau vainojami būvnieki, bet žēl, ka vietējai varai nav nekādu iespēju procesu pasteidzināt. Tur būtu gan darba vietas vietējiem, gan pagastā apgrozītos vairāk cilvēku, proti, pie pansionāta iemītniekiem brauktu ciemos tuvinieki, draugi. Tirgotājiem būtu lielāks apgrozījums,” pārdomās dalījās piebaldzēns.

Botāniskais dārzs pilsētas centrā

16:54
15.07.2024
23
Cēsnieks O. raksta:

“Gāju Cēsīs pa Rīgas ielu, mani uzrunāja tūristi, ārzemnieki. Lūdza padomu, kā aizbraukt uz Līgatni, jautāja par Cēsīm. Un prasīja, kā var iekļūt Rīgas ielas botāniskajā dārzā. Jā, tur īpašums, kura adrese ir Rīgas iela 41, aizaudzis ar kokiem, krūmiem. No ielas to nodala dēļu žogs, gājējus šī vieta netraucē, bet iebraucējiem rada dīvainu iespaidu,” […]

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
30
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Sludinājumi