Otrdiena, 16. jūlijs
Vārda dienas: Hermīne, Estere, Liepa

Lielās talkas laikā mudina īpašu uzmanību pievērst drošības noteikumiem

Druva
14:52
07.04.2010
3

Šogad Lielajā talkā plānots piesaistīt divas reizes lielāku dalībnieku skaitu nekā pērn, tādēļ talkas dienā dalībniekiem īpaša uzmanība ir jāpievērš drošības noteikumiem, preses konferencē uzsvēra Nacionālo bruņoto spēku pārstāvis Raimonds Bergmanis.

Plānots, ka talkā šogad varētu piedalīties ap 200 000 dalībnieku. Ikvienam no dalībniekiem ir jāatceras, ka strādājot ir jāizmanto cimdi, ko šajā gadā talkas dalībniekiem nenodrošinās Lielās talkas rīkotāji.

“Lielais dalībnieku skaits pieprasa īpašu vērību pievērst drošības noteikumiem. Katram talciniekam ir sev jāsarūpē darba cimdi, kā arī jāsarūpē talkas darbiem piemērots apģērbs, lai nodrošinātos arī pret ērcēm. Būtiski ir atcerēties, ka visi atkritumi maisos ir jāliek pa vienam, nevis jāgrābj lielām kaudzēm, lai varētu pamanīt gan šļirces, gan stikla gabalus vai arī kādus citus bīstamus atkritumus,” sacīja Bergmanis.

Lielā talka ir arī ģimenes pasākums, tādēļ nedrīkst aizmirst ar drošības noteikumiem iepazīstināt arī bērnus, īpaši piekodinot, ka dīvainus priekšmetus rokās nedrīkst ņemt un par to uzreiz jāziņo vecākiem. Strādājot tuvumā ūdens krātuvēm, bērni ir jāuzmana, kā arī jābrīdina par sekām, kādas var būt, ja pārgalvīgi uzvedas, skaidroja Nacionālo bruņoto spēku pārstāvis.

Pirmo gadu Lielās talkas organizatori kopā ar sadarbības partneri AAS “Balta” ieviesīs ceļojošo balvu “Zelta grābeklis”. Lai veicinātu arvien aktīvāku sabiedrības iesaistīšanos savas apkārtējās vides sakopšanā un izteiktu atzinību aktīvākajiem talciniekiem, katrā Latvijas reģionā tiks pasniegts “Zelta grābeklis”. Balva tiks pasniegta katra Latvijas reģiona labākajam talcinieku kolektīvam, kas izcelsies ar īpaši aktīvu iesaistīšanos Lielās talkas aktivitātēs, vienlaikus sniedzot ievērojamu ieguldījumu nozīmīgu sava reģiona objektu sakopšanā, informēja “Baltas” valdes priekšsēdētāja Tāra Nīvseja.

Uz Lielās talkas balvu pretendēs ikviens dalībnieku kolektīvs, kas būs oficiāli pieteicis dalību talkā. Par balvas piešķiršanu līdz aprīļa beigām lems žūrija, kurā piedalīsies Lielās talkas organizatori, “Baltas” un Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji.

“Lielajā talkā plānots iesaistīt ne tikai visus 700 “Balta” darbiniekus, bet arī klientus un partnerus. Labākais talcinieks ir tas, kurš iedvesmo un iesaista arī citus,” apgalvoja Nīvseja.

Lielajā talkā iesaistīsies arī uzņēmuma SIA “Latvija Statoil” darbinieki, kuri Latvijas reģionos palīdzēs darbos 20 zemnieku saimniecībām, stāstīja “Latvija Statoil” vadības grupas pārstāve Dace Lodziņa.

“Mēs uzskatām, ka, sākot ar maziem darbiem, var sasniegt lielus mērķus. Labs talcinieks rūpējas par vidi ne tikai talkas dienā, bet arī ikdienā ir zaļi domājošs,” sacīja Lodziņa.

No 7. aprīļa “Statoil” degvielas uzpildes stacijās Lielās talkas atbalstītājiem ir pieejamas zaļas lentes, kuras piestiprinot pie automašīnām vai citiem transporta līdzekļiem, ikviens paudīs atbalstu talkas idejai.

Līdz 7. marta rītam visā Latvijā pašvaldības, izglītības iestādes, organizācijas, uzņēmumi, kā arī brīvprātīgie entuziasti oficiāli bija pieteikuši 350 talkas norises vietas.

Visas talkas vietas ir aplūkojamas Lielās talkas mājaslapā “www.talkas.lv” sadaļā “Kartes”.

Lielā talka Latvijā notiks jau trešo gadu pēc kārtas, un šoreiz tā norisināsies 24.aprīlī no plkst.9 līdz plkst.14 visā valstī vienlaikus.

Pēc LETA

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Ūdenslīdēju mācībās atgādina par drošību pie ūdens

00:00
16.07.2024
8

Šī gada peldēšanās sezonā no ūdenstilpēm izcelti jau 27 bojāgājušie, 2024. gadā līdz šim – 52 cilvēki. Peldsezonā pēdējos trīs gados Valts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) no ūdens izceļ vidēji 50 bojāgājušos. Lai spētu pēc iespējas operatīvāk sniegt palīdzību slīkstošajam vai arī atrast noslīkušo, ūdenslīdēji reizi mēnesī rīko mācības praktisko iemaņu nostiprināšanai. Šonedēļ tās […]

Seminārs "Dīķis kā mazdārziņš"

17:36
15.07.2024
7

SIA “Latvijas Lauku Konsultāciju un Izglītības Cents” zivsaimniecības nodaļa) organizē izglītojošu semināru Cēsīs “Dīķis kā mazdārziņš – ierīkošana un uzturēšana” Norises datums 18.07.2024Ruckas muiža, Piebalgas iela 19, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101Laiks: 10.00 -15.00 Dalībniekiem būs iespējas iegūt zināšanas par zivju audzēšanu, zivju barošanu, par ūdens kvalitātes parametriem, kā izveidot tehniski pareizu zivju dīķi, kā arī […]

Vērtē Ungura veselību

00:00
15.07.2024
25

Ungura, Juvera, Ilzes, Nedža, Tauna un Niniera ezeros šovasar tiek veikta zinātniskā zveja un hidrobioloģiskā izpēte. Pētnieki kontrolzvejā novērtē zivju resursus, ņem ūdens paraugus, lai noteiktu ezera ekoloģisko stāvokli un zivju barības bāzi. Pie Ungura ikvienam bija iespēja parunāties ar pētniekiem, uzklausīt viņu secinājumus. “Ungurs ir viens no Latvijas priecīgākajiem ezeriem. Zivju sabiedrība ir veselīga, […]

Zinātnieki un zemnieki ilgtspējīgai saimniekošanai

00:00
14.07.2024
32

Vairāk nekā pussimts zemnieku ne tikai no Vidzemes bija sabraukuši uz Lauku dienu Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI)    Priekuļu pētniecības centrā. Kaut diena bija lietaina, slēpušies zem lietusmēteļiem un lietussargiem, zinātnieku pavadībā dalībnieki izstaigāja kartupeļu, zirņu, kviešu, miežu un rudzu selekcijas un izmēģinājuma laukus, kas tiek apsaimniekoti gan bioloģiskajā, gan integrētajā audzēšanas sistēmā. “Lauku dienā […]

Mārsnēnu teātris turpina ar pārbaudītām vērtībām

00:00
13.07.2024
31

Mārsnēnu teātris šovasar savus skatītājus iepriecināja ar pirmizrādi. “Kazlauckus prot savu darbu” – joku luga vienā cēlienā ir atsauce uz iepriekšējo izrādi “Tapiņa atgriešana”. Sezonas noslēgumā izrādīt jaunāko iestudējumu mārsnēniešiem jau ir tradīcija. Režisore Ingrīda Zilgalve pastāsta, ka “Tapiņa atgriešana” nospēlēta tik daudz reižu – 21 izrāde. Divas no tām aizvadītas Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā. […]

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
66

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Tautas balss

Prieks par sakārtoto un skaisto ielu

17:29
15.07.2024
14
Cēsniece O. raksta:

“Cēsīs, atjaunotajā Bērzaines ielas posmā, ierīkoti glīti soliņi un atkritumu urnas, apkārtne tīra. Jauki tur piesēst. Bērzaines iedzīvotāji beidzot ir ieguvēji. Labi sakārtota gan Gaujas, gan Bērzaines iela. Par to prieks,” pārdomās dalījās seniore, cēsniece O.

Haoss ar pasažieru pārvadājumiem

17:28
15.07.2024
10
Lasītājs J. raksta:

“Ik pa brīdim parādās ziņas, ka nav skaidrs, kas mūspusē nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus. Valsts pasūtījumā ar līgumiem un pārsūdzībām tāds juceklis, ka neviens no malas netiek skaidrībā. Jūnija nogalē pakalpojumu atļāva veikt CATA, bet tikai līdz gada beigām. Taču nav dzirdams, ko atbildīgie dara, lai sajukums neturpinātos. Nesaprotu, kā Satiksmes ministrija pieļauj tādu bardaku,” […]

Nevar sagaidīt

16:55
15.07.2024
7
Piebaldzēns raksta:

“Sola un sola, ka Jaunpiebalgā drīz būs gatavs pansionāts, bet kā nav, tā nav. Gan jau vainojami būvnieki, bet žēl, ka vietējai varai nav nekādu iespēju procesu pasteidzināt. Tur būtu gan darba vietas vietējiem, gan pagastā apgrozītos vairāk cilvēku, proti, pie pansionāta iemītniekiem brauktu ciemos tuvinieki, draugi. Tirgotājiem būtu lielāks apgrozījums,” pārdomās dalījās piebaldzēns.

Botāniskais dārzs pilsētas centrā

16:54
15.07.2024
10
Cēsnieks O. raksta:

“Gāju Cēsīs pa Rīgas ielu, mani uzrunāja tūristi, ārzemnieki. Lūdza padomu, kā aizbraukt uz Līgatni, jautāja par Cēsīm. Un prasīja, kā var iekļūt Rīgas ielas botāniskajā dārzā. Jā, tur īpašums, kura adrese ir Rīgas iela 41, aizaudzis ar kokiem, krūmiem. No ielas to nodala dēļu žogs, gājējus šī vieta netraucē, bet iebraucējiem rada dīvainu iespaidu,” […]

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
23
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Sludinājumi