
Firmas “CATA” foajē daudzu interesi izraisa stends, kurā redzamas skaistas sveces, zāļu tējas, rotas, keramika, nūdeles. “To visu ražo tepat, bijušajā Cēsu rajonā,” saka Cēsu rajona lauku partnerības finanšu vadītāja Kristīne Zaķe un uzsver, ka stendā vēl ir vieta arī citu mājražotāju produkcijai.
Cēsu lauku partnerības vadītājs Māris Cīrulis vērtē – daudz tiek runāts, ka vietējie mājražotāji jāatbalsta, viņiem jāpalīdz, bet maz kas tiek darīts. Cēsu lauku partnerība, piesaistot finansējumu, sākusi mērķtiecīgi strādāt, lai palīdzētu mājražotājiem. “Vispirms tas, ko tepat ražo, ir jāreklamē, lai cilvēki uzzina. Interese ir, par to pārliecināmies ik dienu, jo daudzi jautājuši, kur stendā redzamo var iegādāties,” saka Māris Cīrulis. Šis ir pagaidu stends, kas iekārtots sadarbībā ar firmu “Sveču namiņš”. Ar Nīderlandes projekta atbalstu top lielāks pārvietojams stends, kas pamatā atradīsies Priekuļos agrocentrā, bet lielākos pasākumos tiks pārvietots gan uz kultūras namiem, gan pašvaldībām vai lielveikaliem. “Mūsu iecere ir piedāvāt pircējiem pilnu paketi – vizuālo informāciju, bukletu, informāciju internetā par vietējo mājražotāju produkciju. No tā, protams, ieguvēji ir arī ražotāji,” uzsver Māris Cīrulis un piebilst, ka nākotnē, iespējams, varētu būt arī internetveikals, kurā var nopirkt mūsu mājražotāju gatavoto produkciju, bet varbūt tas varētu būt arī klasiskais veikals.
“Šobrīd svarīgākais – aicinām vietējos mājražotājus stendam piedāvāt bezmaksas paraugus. Tā ir iespēja bez maksas iepazīstināt ar to, ko ražo,” atgādina Kristīne Zaķe. 17. un 18. septembrī Cēsu rajona lauku partnerība kopā ar organizāciju “Latvijas amatnieku parks” Cēsīs pie veikala “Mego” organizēs amatnieku, zemnieku un mājražotāju tirdziņu. “Arī tas būs kas jauns, atliek cerēt, ka būs gan ražotāju, gan pircēju interese,” saka Māris Cīrulis. Sarmīte Feldmane
Komentāri