Piektdiena, 19. jūlijs
Vārda dienas: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Gaļas pārstrādātāja “Triāls” ražošanas ēku un iekārtu izsole Valmierā bijusi neveiksmīga

Druva
15:30
25.03.2010
3

Vakar maksātnespējīgā gaļas pārstrādes uzņēmuma “Triāls” ražošanas ēku un iekārtu izsole Valmierā bijusi neveiksmīga, tādēļ atkārtotu izsoli ar pazeminātu cenu rīkos maija sākumā, biznesa informēja “Triāls” administrators Alvis Marga.

“Vakar uzņēmuma ražošanas ēku un iekārtu izsolei nebija pieteicies neviens pretendents. Ēku un iekārtu izsoles sākumcena bija 1,2 miljoni latu. Nākamo izsoli organizēsim maija sākumā, samazinot ēku un iekārtu sākumcenu par 25%,” stāstīja Marga.

Kā ziņots, pirms mēneša “Triāls” nekustamo īpašumu Lielvārdē par 69 000 latu iegādājās SIA “Latectus”, kas ir “SEB bankas” izveidotais nekustamā īpašuma pārvaldīšanas uzņēmums.

Nekustamo īpašumu Lielvārdē veidoja ražošanas ēkas ar kopējo platību aptuveni 2000 kvadrātmetru un zeme – nepilni 900 kvadrātmetri. Nekustamā īpašuma sākumcena bija 50 000 latu ar izsoles soli 500 lati.

2009.gada 10.novembrī “Triāla” kreditori pirmajā sapulcē vienojās uzsākt uzņēmuma bankrota procedūru.

Kā iepriekš pastāstīja Marga, sapulces laikā kreditori vienbalsīgi nobalsoja pret izlīguma iespēju vai sanācijas procedūras sākšanu. Kā informēja Marga, bankrota procedūra turpināsies ar izsoļu izsludināšanu. Ar balsu vairākumu kreditoru sapulcē nolemts, ka atsevišķi tiks pārdots Lielvārdes ražošanas objekts, kurā iekārtu nav, un Valmierā esošais ražošanas cehs, kurā ir arī ražošanas iekārtas.

Uzņēmuma parādsaistības pret kreditoriem ir 5 276 428 lati. Lielākais kreditors ir Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Lielo nodokļu maksātāju pārvalde, jo uzņēmumam ir saistības pret valsts budžetu 1,54 miljonu latu apmērā.

Kopumā uzņēmumam ir 272 kreditori, no kuriem 165 ir uzņēmuma darbinieki. Marga informēja, ka pagaidām uzņēmuma darbinieki nav saņēmuši visu sev pienākošos naudu. Tuvākajā laikā daļu viņi varētu saņemt no Maksātnespējas administrācijas.

Valmieras rajona tiesa “Triāla” maksātnespēju atzina pēc VID Lielo nodokļu maksātāju pārvaldes pieteikuma. Tiesa par uzņēmuma maksātnespējas iestāšanās dienu noteica 2009.gada 30.aprīli.

“Triāla” administrators tiesas sēdē atzina, ka uzņēmums nav peļņu nesošs un maksātspējīgs. Par uzņēmuma maksātnespējas cēloni uzskatāma ekonomiskā lejupslīde Latvijā, un ļaunprātība tur nav saskatāma.

Pašreizējie uzņēmuma akcionāri ir Zviedrijas koncerns, kas uzņēmuma pirmo daļu iegādājās 2005.gadā. Akcionāru plāns bija padarīt “Triālu” par lielāko spēlētāju Latvijas tirgū un arī ārvalstīs. Šo gadu laikā uzņēmuma īpašnieki tajā investēja vairāk nekā piecus miljonus eiro (aptuveni 3,5 miljoni latu) un tika pirktas jaunas iekārtas.

2008.gada sākumā, kad uzņēmums bija gatavs strādāt ar pilnu jaudu, valsts ekonomikā sākās lejupslīde. Uzņēmuma attiecības ar bankām saasinājās, un sāka uzkrāties nodokļu parāds. 2009.gada pirmajos mēnešos uzņēmuma apgrozījumā turpinājās kritums un uzņēmums nonāca sliktākā situācijā, nekā iepriekš kāds no Latvijas vai Zviedrijas ekspertiem varēja paredzēt.

Jau ziņots, ka VID tiesai iesniegtajā “Triāla” maksātnespējas pieteikumā norādīja, ka uzņēmumam ir saistības pret valsts budžetu 1 541 146 latu apmērā. Šo summu veido aktuālais nodokļu parāds uz 2009.gada 29.aprīli – 674 271 lats – un nodokļu parādi, kuriem pagarināti un sadalīti samaksas termiņi – 866 874 lati.

SIA “Triāls” valdes priekšsēdētājs Valts Blaumanis iepriekš sacīja, kad VID pieņemtais lēmums ietekmē visu uzņēmumu.

SIA “Triāls” bija viens no lielākajiem gaļas pārstrādes uzņēmumiem Latvijā, kas ražoja pilnu gaļas produktu klāstu – dažādu veidu desas, kūpinājumus, konservus, kulinārijas un svaigas gaļas izstrādājumus. Uzņēmuma ražotne, kā arī administratīvais bloks Valmierā izvietots 12 hektāru lielā teritorijā. Uzņēmumā tika nodarbināti 200 cilvēki.

Pēc LETA

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Sportiskā ģimenes diena Rīdzenē

00:00
19.07.2024
19

Ģimenes sporta dienā “Pilna laime, kad sporto saime!” Vaives pagasta Rīdzenē biedrība “Kiwanis Cēsis” otro gadu pulcināja vietējā un tuvējo pagastu iedzīvotājus aktīvi izkustēties. Uz pasākumu bija ieradies ap simt cilvēku. Ikviens varēja piedalīties skrējienā, mest šautriņas, spēlēt volejbolu, galda tenisu, kā arī dažādas lielformāta un neierastākas izklaidējošas spēles, būt kopā un noslēgumā ēst uz […]

Raunā Dziesmu svētkos svin Cimzes jubileju

00:00
19.07.2024
22

Raunā pie novadnieka Jāņa Cimzes pieminekļa dienas gaitā sagūla ziedu paklājs, bet brīvdabas estrādē izskanēja viņa 210.jubilejai veltītais koru koncerts “Rotā Dziesma”. Tā raunēnieši un astoņu kolektīvu dziedātāji godināja latviešu kora mūzikas pamatlicēju. Vai nu dienas gaitā mēģinājumos    pāri Raunai izskanējušās dziesmas, vai    vēlēšanās dzirdēt Raunas Dziesmu svētku kori, vai, iespējams, cita iemesla […]

Amatas apvienības svētkos ceļ godā pļaušanu ar izkapti

00:00
18.07.2024
125

Nītaurē tikās pieci pagasti, kas savulaik veidoja Amatas novadu, tagad svinot apvienības svētkus. Bija daudz aizraujošu atrakciju un koncertu, bet zīmīgākais notikums – nītaurieši uzspodrināja senāk laukos neaizstājamās prasmes, proti, rīkoties ar izkapti. “Pļaušanai ar izkapti Nītaurē ir tradīcijas. Nītaurieši gan bijuši labākie Latvijas čempionātā pļaušanā, gan paši bijuši šo sacensību rīkotāji,” stāsta Nītaures kultūras […]

Pārstāvēt savu pagastu Kanādā

00:00
17.07.2024
129

Kanādā, Toronto, aizvadīti 16. Dziesmu un deju svētki. Tie tagad ir atmiņas, emocijas, prieks par kopābūšanu, satiktiem un iepazītiem cilvēkiem. Zaubes jauktā kora dziedātājiem neaizmirstams notikums, kuram veltīts daudz laika un enerģijas, lai kļūtu par Dziesmu svētku dalībniekiem. Pēc 2023.gada XXVII Vispārējajiem latviešu dziesmu un XVII Deju svētkiem zaubēnietis    Arnis Zvaigzne korim ierosināja braukt uz […]

Ar mākslu pret vardarbību

05:14
16.07.2024
16

Cēsīs, Raunas ielas 8 iekšpagalmā, garāmgājēji nevar nepamanīt sienas gleznojumu. Tajā sieviete, kurai uzglūn čūska, bet kāda roka uzbrucēju satver. Kā stāsta biedrības “Latvian Association for Youth Activists”  vadītāja Marija Groza, gleznojums simbolizē  solidaritāti un atbalstu pret vardarbībā cietušajāmsievietēm. Darba autore ir lietuviešu māksliniece Egle Narbutaite. “Vēlējos ilustrēt spēcīgu sievieti, kura spēj stāties pretī briesmām un […]

Ūdenslīdēju mācībās atgādina par drošību pie ūdens

00:00
16.07.2024
160

Šī gada peldēšanās sezonā no ūdenstilpēm izcelti jau 27 bojāgājušie, 2024. gadā līdz šim – 52 cilvēki. Peldsezonā pēdējos trīs gados Valts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) no ūdens izceļ vidēji 50 bojāgājušos. Lai spētu pēc iespējas operatīvāk sniegt palīdzību slīkstošajam vai arī atrast noslīkušo, ūdenslīdēji reizi mēnesī rīko mācības praktisko iemaņu nostiprināšanai. Šonedēļ tās […]

Tautas balss

Prieks par sakārtoto un skaisto ielu

17:29
15.07.2024
25
Cēsniece O. raksta:

“Cēsīs, atjaunotajā Bērzaines ielas posmā, ierīkoti glīti soliņi un atkritumu urnas, apkārtne tīra. Jauki tur piesēst. Bērzaines iedzīvotāji beidzot ir ieguvēji. Labi sakārtota gan Gaujas, gan Bērzaines iela. Par to prieks,” pārdomās dalījās seniore, cēsniece O.

Haoss ar pasažieru pārvadājumiem

17:28
15.07.2024
21
Lasītājs J. raksta:

“Ik pa brīdim parādās ziņas, ka nav skaidrs, kas mūspusē nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus. Valsts pasūtījumā ar līgumiem un pārsūdzībām tāds juceklis, ka neviens no malas netiek skaidrībā. Jūnija nogalē pakalpojumu atļāva veikt CATA, bet tikai līdz gada beigām. Taču nav dzirdams, ko atbildīgie dara, lai sajukums neturpinātos. Nesaprotu, kā Satiksmes ministrija pieļauj tādu bardaku,” […]

Nevar sagaidīt

16:55
15.07.2024
15
Piebaldzēns raksta:

“Sola un sola, ka Jaunpiebalgā drīz būs gatavs pansionāts, bet kā nav, tā nav. Gan jau vainojami būvnieki, bet žēl, ka vietējai varai nav nekādu iespēju procesu pasteidzināt. Tur būtu gan darba vietas vietējiem, gan pagastā apgrozītos vairāk cilvēku, proti, pie pansionāta iemītniekiem brauktu ciemos tuvinieki, draugi. Tirgotājiem būtu lielāks apgrozījums,” pārdomās dalījās piebaldzēns.

Botāniskais dārzs pilsētas centrā

16:54
15.07.2024
22
Cēsnieks O. raksta:

“Gāju Cēsīs pa Rīgas ielu, mani uzrunāja tūristi, ārzemnieki. Lūdza padomu, kā aizbraukt uz Līgatni, jautāja par Cēsīm. Un prasīja, kā var iekļūt Rīgas ielas botāniskajā dārzā. Jā, tur īpašums, kura adrese ir Rīgas iela 41, aizaudzis ar kokiem, krūmiem. No ielas to nodala dēļu žogs, gājējus šī vieta netraucē, bet iebraucējiem rada dīvainu iespaidu,” […]

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
29
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Sludinājumi