Sestdiena, 13. aprīlis
Vārda dienas: Jūlijs, Ainis

Cēsīs uzstādīti jauni luksofori

Druva
00:00
01.12.2005
3

“Druva” jau rakstīja, ka Cēsu dome novembrī parakstīja līgumu ar

centrālo finanšu un līgumu aģentūru par atklāta konkursa projekta “Satiksmes drošības un organizācijas elementu izbūve bīstamajos Cēsu pilsētas ielu krustojumos” īstenošanu un ERAF līdzfinansējuma piešķiršanu. Projektā paredzēta ne vien šo trīs luksoforu uzstādīšana, bet arī rotācijas apļa izbūve Valmieras, J. Poruka ielas un J. Poruka laukuma (Akmens ielas) krustojumā.

Kā informēja Cēsu domes dzīvokļu un komunālās nodaļas vadītājs Igors Mercs, jau uzstādīti luksofori divos krustojumos, bet pilnībā darbus iecerēts pabeigt nākamajā nedēļā.

“Nedaudz kavējas luksoforu piegāde no Ukrainas. Projekta realizācijas termiņš ir 10.decembris, domājams, ka spēsim tajā iekļauties,” saka I. Mercs.

Projekta kopējās izmaksas ir 215883 lati, no tām Cēsu pilsētas domes līdzfinansējums ir 54 402 lati, bet valsts budžeta dotācija – 23 315 lati.

Luksoforu uzstādīšanu veic SIA “Elektro AG”. Firmas darbu vadītājs Juris Kuļezņovs pastāstīja, ka grūtākais bijis ieguldīt kabeļus, nesabojājot ielas segumu un citas komunikācijas. Tas veikts sekmīgi, un pārējais darbs jau ir nedaudz vienkāršāks.

“Pašvaldība izvēlējās iekārtu iegādi no Ukrainas, kas ir lētāka, bet mūsu klimatiskajos apstākļos kalpo labi. Jāņem vērā, ka bijušajās padomju republikās nedaudz klibo pasūtījumu izpilde. Taču termiņā iekļausimies,” stāsta J. Kuļezņovs.

Luksoforu programmēšanu veiks Rīgas firma “Latkons”, kam ir pieredze šajā darbā, jo tā uzrauga luksoforus galvaspilsētā.

Aptaujātie autovadītāji jauno luksoforu ieviešanu vērtē dažādi. Vieni atzīst, ka tik mazai pilsētai tas nav nepieciešams un tā radīsies tikai nevajadzīga nīkšana krustojumos. Citi apgalvo, ka jau sen bija nepieciešams to izdarīt, jo dažkārt šajos krustojumos nākas gaidīt ļoti ilgi.

“Gribētu luksoforu noliedzējiem ieteikt pamēģināt darbdienu rītos vai sestdienā pabraukt pa Lapsu ielu un mēģināt nogriezties uz J. Poruka ielu virzienā uz dzelzceļa pusi. Domāju, ka pēc pāris reizēm arī viņi kļūs par luksoforu aizstāvjiem,” piebilda autovadītājs Arnis Kārkliņš.

I. Mercs informēja, ka šogad tiks izsludināts konkurss par rotācijas apļa izbūvi Valmieras, J. Poruka ielas un J. Poruka laukuma jeb Akmens ielas krustojumā, ko veiks nākamajā gadā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Muzeji paraksta līgumu mērķtiecīgai sadarbībai

00:00
13.04.2024
5

Starp Cēsu Vēstures un mākslas muzeju un Talsu novada muzeju parakstīts ilgtermiņa līgums, nostiprinot sadarbību arī juridiski. Šāda veida pārnovadu muzeju ilgtermiņa sadarbības juridiskā forma Latvijā līdz šim nav īstenota. Līgums paredz ne tikai kopīgu pasākumu īstenošanu, bet arī izstāžu un zināšanu apmaiņu. Muzeji jau iepriekš veiksmīgi īstenojuši kopīgus projektus. Cēsu muzeja direktore Ināra Bula “Druvai” […]

Nākotnes redzējums par bioloģisko pārtiku

08:26
12.04.2024
30

Kā veicināt bioloģiskās pārtikas patēriņu Vidzemes bioreģionā? Ko celsim galdā 2030.gadā ģimenēs, restorānos un lielveikalos, mācību iestādēs, pansionātos un slimnīcās, bija galvenais jautājums, ko risināja pirmajā koprades darbnīcā. Vidzemes plānošanas reģiona un Cēsu novada pašvaldības organizētās trīs darbnīcas ir praktisks turpinājums pērn parakstītajam memorandam par atbalstu bioreģiona izveidei Gaujas Na­cionālā parka teritorijā. Koprades darbnīcā tikās […]

Ne tikai par bedrēm ielās, naudu kultūrai un atbalstu tūrismam

00:00
11.04.2024
49

Finansējums amatiermākslai, pašvaldības atbalsts tūrisma attīstībai, sabiedriskais transports, ielu un ceļu sliktais stāvoklis – tā ir daļa jautājumu, par ko Līgatnes pilsētas un pagasta iedzīvotāji gandrīz četras stundas diskutēja ar Cēsu novada domes vadību un Līgatnes apvienības pārvaldes pārstāvjiem. Novada domes priekšsēdētājam Jānim Rozenbergam un viņa vietniecei Inesei Suijai-Markovai nācās uzklausīt pārmetumus par tūrisma organizāciju […]

Valmierā tiekas remigranti uzņēmēji

09:22
10.04.2024
37

5.aprīlī, Valmieras integrētajā bibliotēkā pulcējās remigranti no Valmieras, Cēsu un Limbažu novada – gan jau esošie, gan topošie uzņēmēji, lai dalītos savos pieredzes stāstos un uzzinātu vairāk par grantu konkursu uzņēmējdarbības atbalstam remigrantiem. Remigranti atklāti runāja par saviem dzīves pavērsieniem, izaicinājumiem, kas bija jāpārvar, atgriežoties dzimtenē, un sapņiem, ko viņi vēlas piepildīt ar savu biznesu. […]

Nemanāma, bet tik noderīga

08:21
10.04.2024
40

Cēsīs, Torņa ielā ,ir viena no publiski pieejamām bezmaksas tualetēm. Tā darbojas ne tikai vasarā, bet arī ziemā no septiņiem rītā līdz vienpa­dsmitiem vakarā. Tikai bēda tāda, ka ne katrs pilsētas, Pils parka vai vecpilsētas apmeklētājs zina, ka šāda tualete ir, turklāt bez maksas. Tam varētu palīdzēt pamanāmas un skaidras norādes, lai ikviens, kuram tāda […]

Putni ar dziesmām atnesuši arī putnu gripu

00:00
10.04.2024
209

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis šopavasar pirmo    putnu saslimšanas gadījumu ar augsti patogēno putnu gripu. “Mazsalacā atrasta inficēta pīle. Tas, ka viena atrasta, nedod nekādu garantiju, ka nav vairāk un nav inficēti vēl citi ūdensputni,” stāsta PVD Ziemeļvid­zemes pārvaldes vadītājs Mārcis Ulmanis un piebilst, ka pārvaldes inspektori vērtēs situāciju Veselavas pagastā, dīķī Bērzkrogā, […]

Tautas balss

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
10
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
35
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Ielāps uz ielāpa. Tā ir Birzes iela

08:19
09.04.2024
36
8
Druva raksta:

“Atkal Cēsīs remontē Birzes ielas asfaltēto daļu. Segums jau tagad sastāv tikai no ielāpiem, iznāk, ka ar lāpīšanu labo lāpīto. Vai neatmaksātos beidzot šo daļu kārtīgi atjaunot, lai mašīnām nebūtu jābrauc kā slalomistam pa pampakiem? Birzes iela ir ļoti labs ceļš, kā apbraukt centru. Atslogot satiksmi Vienības laukumā, domāju, pašvaldība taču ir ieinteresēta,” pauda autovadītājs […]

Laipns šoferis

08:19
09.04.2024
33
Druva raksta:

“Ļoti vēlējos izteikt pateicību ilggadējam “CATA” autobusa šoferim Zigmāram Balodim,viņš vienmēr ir jauks, laipns un punktuāls. Ar pasažieriem sasveicinās un ir smaidīgs, uzlabojot garastāvokli ikvienam braucējam. Daudzi šoferi no viņa varētu mācīties. Jau ilgi braucu no Jāņmuižas uz Cēsīm un vienmēr priecājos par šo autobusa vadītāju,” sacīja jāņmuižniece.

Emocijas pašiem un skatītājiem

08:18
09.04.2024
25
Druva raksta:

“Skatītāju vārdā paldies deju grupas “Viva” vadītājai Ingai Cipei un dejotājām par izcili emocionālo 25 gadu jubilejas koncertu,” ar prieku par pasākumu sacīja cēsniece Maija Ozoliņa.

Sludinājumi