
Cēsu novada uzņēmēji ierosinājuši atjaunot regulāras tikšanās ar pašvaldības vadību, deputātiem, speciālistiem, lai pārrunātu novada aktualitātes. Savulaik šādas tikšanās notika, darbojās uzņēmēju konsultatīvā padome, taču iniciatīva ar laiku apsīka. Tagad uzsākts jauns mēģinājums, un uz pirmo tikšanos ieradās vairāk nekā desmit uzņēmēji.
Ar viņiem tikās novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders un viņa vietnieks Jānis Rozenbergs, kurš atzina, ka pašvaldība ir ieinteresēta sadarbībā, lai kopīgi veidotu biznesam labvēlīgu vidi, sekmētu jaunu darba vietu rašanos novadā: “Būtu vērtīgi, ja šādas tikšanās notiktu regulāri. Mēs pastāstītu par pašvaldībā paveikto, iecerēm un galvenais – uzzinātu jūsu domas, kas ir ļoti svarīgi.”
J. Rozenbergs pastāstīja par projektiem, kas patlaban pilsētā tiek īstenoti, par ielu remontiem, kultūras centra rekonstrukciju, par arodskolas un mūzikas vidusskolas likteni, citām aktualitātēm. Runājot par pašvaldības budžetu, viņš informēja, ka nākamā gada budžets iecerēts šī gada plānotajā līmenī: “Diemžēl pašvaldībām tiek uzliktas arvien jaunas un jaunas funkcijas, kas apgrūtina ikdienu. Ceram, ka jūs ieteiksiet, kam vajadzētu pievērst lielāku uzmanību, veidojot budžetu.”
G. Šķenders pastāstīja par pašvaldības kapitālsabiedrībām. Lielāka diskusija izvērtās par maksas autostāvvietām, un pašvaldība vēlējās uzzināt uzņēmēju viedokli.
Bankas “Citadele” Valmieras filiāles vadītājs Gints Čudorāns atzina, ka iebraucēji sakot, ka Cēsīs bez maksas nav kur novietot automašīnas, jo viņi nezina, kur ir smilšu laukums vai vecais tirgus laukums.
J. Rozenbergs vēlējās uzzināt uzņēmēju redzējumu, vai nepieciešams rīkot uzņēmēju apbalvošanu dažādās nominācijās, kas tika aizsākta pērn izstādes “Cēsu uzņēmējs” ietvaros. Šogad izstādi sarīkot neizdevās, bet uzņēmēju apbalvošanu varētu turpināt. Sanākušie atbalstīja šo ieceri, jo tas ļauj sajust, ka pašvaldība novērtē savus uzņēmējus, bez tam, apbalvošanas ceremonija ir reize, kad satikties uzņēmējiem, kas ikdienā viņiem ne vienmēr izdodas.
Uzņēmēji vēlējās saprast, ko īsti pašvaldība vēlas no viņiem. J. Rozenbergs norādīja, ka pašvaldība labprāt dalītos ar pieejamo informāciju par investīciju piedāvājumiem, vēstnieku vizītēm, iespēju piedalīties ārvalstu vizītēs. Savukārt, G. Šķenders atzina, ka vēlētos uzzināt, kas uzņēmējiem visvairāk traucē strādāt, kā pašvaldība var palīdzēt: “Esam gatavi vēl vairāk jūs atbalstīt. Šoreiz varbūt vairāk runājam mēs, tāpēc palīdziet saprast, kā no monologa pāriet uz dialogu. Droši vien būtu labi, ja pašvaldībā strādātu cilvēks, kurš jūt biznesa drēbi, kurš varētu būt kā kontaktpersona, pie kura uzņēmēji varētu vērsties, kurš varētu paust viņu viedokli.” Uzņēmēji atzina, ka šādas tikšanās ir nepieciešamas, tikai jādomā, kā tās padarīt produktīvas, lai process atkal ar laiku neizsīktu, bet turpinātos ilglaicīgi. Viņi izteica gatavību nākt ar priekšlikumiem, kādu viņi redz pilsētas attīstību.
Gvido Sabulis, kurš savulaik darbojās uzņēmēju konsultatīvā padomē, atzina, ka tā bijusi vērtīga prakse, jo uzņēmēji zinājuši aktuālo informāciju, un tas ļāvis vairāk justies piederīgiem pilsētai. Arī G. Čudorāns norādīja, ka ir svarīgi apmainīties ar būtisku informāciju, tāpēc šīs tikšanās jāplāno tā, lai laiks netiktu tērēts velti, bet abas puses iegūtu maksimāli daudz noderīgas un vērtīgas informācijas.
Sanākušie vienojās, ka tikšanās turpināsies, un nākamā ieplānota jau novembra beigās.
Jānis Gabrāns
Komentāri