Svētdiena, 14. jūlijs
Vārda dienas: Oskars, Ritvars, Anvars

Ar savu privāto autotransportu pasta piegādi nodrošina aptuveni 530 pastnieki

Druva
16:08
29.03.2010
4

Ar savu privāto autotransportu pasta piegādi patlaban nodrošina apmēram 530 pastnieki, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja VAS “Latvijas Pasts” sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda.

Kopumā Latvijas Pastā jau ilgākā laika periodā tiek nodarbināti aptuveni 630 motorizētie pastnieki. Aptuveni 100 pastnieki pārejas posmā uz privātā autotransporta izmantošanu pasta piegādes nodrošināšanā pastu piegādā ar Latvijas Pasta automašīnām, bet izmaksu samazināšanas nolūkos arī šiem pastniekiem jau no aprīļa būs jāpāriet uz pasta piegādi ar privāto transportu.

Lai pārietu uz privātā autotransporta izmantošanu pasta piegādes nodrošināšanā, Latvijas Pasts darbiniekiem piedāvā pārpirkt uzņēmuma automašīnas vai pārņemt automašīnas līzinga saistības. Ja darbinieks nevēlas pārpirkt automašīnu vai pārņemt līzinga saistības, uzņēmuma vadība kopā ar darbinieku meklē citas alternatīvas, uzsvēra Tērauda.

Līdz 26.martam pārpirkt automašīnas vai pārņemt līzinga saistības bija izvēlējušies 25 pastnieki, no tiem 11 pastnieki jau to ir izdarījuši. Patlaban risinājums pārejai uz pasta piegādi ar privātajām automašīnām nav rasts vēl tikai četros gadījumos.

Tērauda norāda, ka Latvijas Pasts kopīgi ar darbiniekiem turpina meklēt risinājumus pārejai uz motorizēto pasta piegādi ar privātajām automašīnām. Gadījumā, ja pastniekam nav tādu līdzekļu, lai pārņemtu Latvijas Pastam piederošo autotransportu, tad alternatīvas, ko piedāvā Latvijas Pasts, ir piegāde ar kājām, ja piegādes maršruts to pieļauj, vai automašīnas noma no kāda privāta komersanta.

Savukārt tās automašīnas, kuras vairs nebūs nepieciešamas Latvijas Pasta darbības nodrošināšanai, saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem tiks nodotas atpakaļ līzinga kompānijām.

Darbinieki, kuri pasta piegādi nodrošina ar privāto automašīnu, saņem kompensāciju 0,04 lati par kilometru. Kompensācijā iekļauta apdrošināšana, remonti un citi ar ekspluatāciju saistītie izdevumi. Mēnesī šī summa vidēji vienam pastniekam veidojot 85 latus.

Savukārt apmaksa par degvielu tiek veikta atsevišķi, pastniekiem tiek nodrošinātas degvielas uzpildes iespējas, piemēram, tiek izsniegta degvielas karte vai taloni. Degvielas patēriņš esot atkarīgs no ikdienas maršruta garuma un no noteiktās automašīnas degvielas patēriņa normas.

Tērauda informēja, ka Latvijas Pasta biznesa plānā nākamajiem četriem gadiem ir paredzētas dažādas izdevumu samazināšanas iespējas un viena no tām ir ietaupīt līdzekļus uz līzinga kompāniju peļņas rēķina. “Tas nozīmē, ka Latvijas Pasts to finanšu līdzekļu vietā, kuri tika maksāti līzinga kompānijām, var tos piešķirt pastniekiem,” skaidro pasta pārstāve.

NOZARE.LV.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Zinātnieki un zemnieki ilgtspējīgai saimniekošanai

00:00
14.07.2024
9

Vairāk nekā pussimts zemnieku ne tikai no Vidzemes bija sabraukuši uz Lauku dienu Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI)    Priekuļu pētniecības centrā. Kaut diena bija lietaina, slēpušies zem lietusmēteļiem un lietussargiem, zinātnieku pavadībā dalībnieki izstaigāja kartupeļu, zirņu, kviešu, miežu un rudzu selekcijas un izmēģinājuma laukus, kas tiek apsaimniekoti gan bioloģiskajā, gan integrētajā audzēšanas sistēmā. “Lauku dienā […]

Mārsnēnu teātris turpina ar pārbaudītām vērtībām

00:00
13.07.2024
15

Mārsnēnu teātris šovasar savus skatītājus iepriecināja ar pirmizrādi. “Kazlauckus prot savu darbu” – joku luga vienā cēlienā ir atsauce uz iepriekšējo izrādi “Tapiņa atgriešana”. Sezonas noslēgumā izrādīt jaunāko iestudējumu mārsnēniešiem jau ir tradīcija. Režisore Ingrīda Zilgalve pastāsta, ka “Tapiņa atgriešana” nospēlēta tik daudz reižu – 21 izrāde. Divas no tām aizvadītas Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā. […]

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
41

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Raunā satikās “Pļavā”

00:00
11.07.2024
53

Piepildīts vakars un diena – kārtējo reizi var teikt par festivālu “Rodam Raunā”. Šīgada tēma bija “Pļava”, un ikviens varēja pārliecināties, kas tik pļavā nenotiek un ko tā dod mums. Festivāls iesākās ar koncertu Ilvas un Jāņa Lodziņu kolekcijas dārzā. Mierīgajā piektdienas vakarā pēc neliela lietus uz Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogrammu “Violets”, kur  […]

Cēsis “Lampā” iziet plašu diskusiju loku

00:00
10.07.2024
56
1

Sarunu festivālā “Lampa” Cēsu novada pašvaldība savā sarunu telpā astoņās diskusijās bija izvēlējusies ļotidažādas tēmas: kultūras mantojums, kosmoss, digitālās prasmes, stilīgas mazpilsētas, apritīga būvniecība, bioreģions, kultūra un veselība, izglītība un inovācijas publiskajā pārvaldē. “Sarunu festivāls “Lampa” ir stabila vērtība desmit gadu garumā, tādēļ varam teikt, ka nav “Lampas” bez Cēsīm un Cēsis bez “Lampas”,” teic […]

Aicinām balsot par titula ieguvēju

11:07
09.07.2024
62
1

Sākusies balsošana par titula “Cēsnieks 2024” pretendentiem. Šogad pagodināšanai izvirzīti četri pretendenti. Žūrijas komisija balsošanai izvirzījusi: Natāliju Kramu, ilg­gadējo Cēsu bibliotēkas vadītāju, Vladimiru Kiseļovu, basketbola treneri, Ievu Moricu, sarunu festivāla LAMPA direktori, un Gunitu Bārdu, koncertu un pasākumu režisori, brīvprātīgā darba veicēju. “Cēsnieka” balvu piešķir jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu. Tas ir uzņēma “Cēsu alus” un […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
21
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
25
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
28
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi