Pirmdiena, 15. jūlijs
Vārda dienas: Oskars, Ritvars, Anvars

Alūksnes novadā palielinās komiteju vadītāju, bet samazinās pašvaldības darbinieku atalgojumu

Druva
14:45
19.03.2010
5

18. martā Alūksnes novada domes sēdē ar balsu vairākumu deputāti nolēma samazināt pašvaldības darbinieku atalgojumu, bet palielināt novada domes komiteju vadītāju atalgojumu, informēja novada domē.

Kā pastāstīja Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers, lēmums stājies spēkā ar tā pieņemšanas brīdi. Turpmāk novada pašvaldības izpilddirektores atalgojums būs 80% no novada domes priekšsēdētāja atalgojuma, tas ir, 1008 lati pirms nodokļu nomaksas.

Līdz ar to samazināsies arī novada pašvaldības darbinieku atalgojums.

Savukārt trīs deputāti, kuri ir domes komiteju vadītāji, turpmāk saņems par apmēram 150 latiem lielāku atalgojumu nekā līdz šim, kad komiteju vadītāji un pārējie deputāti saņēma 300 latus pirms nodokļu nomaksas.

Līdz ar pašvaldības administrācijas atalgojuma samazināšanu gadā tiks ietaupīti aptuveni 100 000 latu. “Atalgojums tiks palielināts trīs deputātiem, kuri vada komitejas, jo divas no piecām komitejām vada novada domes priekšsēdētājs un viņa vietnieks, kuri papildus atalgojumu nesaņem. Palielinot komiteju vadītāju atalgojumu, palielinās arī viņu atbildība un pienākumi. Mēs nepalielinām nodaļu darbinieku skaitu. Jaunā kārtība novadam būs ieguvums,” uzskata Adlers.

Jau ziņots, ka daļa Alūksnes novada domes deputātu ierosinājuši palielināt komiteju vadītāju atalgojumu, vienlaikus palielinot arī pienākumu apjomu, un samazināt izpilddirektora atalgojumu par 10%. Līdz ar 10% samazinājumu turpmāk izpilddirektors saņemtu 80% no novada domes priekšsēdētāja atalgojuma, bet priekšsēdētāja vietnieks, kā bijis iepriekš, saņemtu atalgojumu, kas pielīdzināms 90% no novada domes priekšsēdētāja atalgojuma.

Kā pastāstīja Alūksnes novada domes izpilddirektore Janīna Čugunova, sarunas par novada domes darbinieku algu saraksta pārskatīšanu notikušas jau iepriekš. “Sarunas par to, ka algu apmēri ir jāpārskata, notika jau iepriekš. Gaidījām jauno darba samaksas nolikumu, esam secinājuši, ka norādēs iekļaujamies un algas nepārsniedz pieļaujamo. Esam iecerējuši algas sabalansēt.”

Novada domes priekšsēdētājs Aivars Fomins (TP) atzīst, ka novada domes darbinieku algas nepieciešams sabalansēt: “Algas nebija samērīgas starp dažādām nodaļām. Dažviet nebija ņemts vērā nodaļas darbinieku skaits, atbildība un darba specifika. Šī būs neliela darbinieku atalgojuma reforma.” Fomins uzskata, ka algu samazinājums nebūs būtisks, dažviet tie būšot vien pāris lati.

Projekta par komiteju vadītāju atalgojuma palielināšanu izstrādē Fomins nav piedalījies, taču viņš piekrīt, ka deputātiem, kuri ir komiteju vadītāji, ir vairāk darba nekā citiem deputātiem, tādēļ algas palielinājums būtu pieļaujams.

Novada domes deputāts Ainars Melders (TB/LNNK), kurš ir arī novada domes Sociālo pakalpojumu un veselības aprūpes jautājumu komitejas priekšsēdētājs, uzskata, ka ieplānotā algu reforma un komiteju vadītāju atalgojuma paaugstināšana ir pareiza un pamatota.

Iecerētās pārmaiņas attiecībā uz komiteju vadītājiem ļautu pareizāk organizēt darbu novada domē. Komitejas priekšsēdētājam vienlaikus ar algas palielinājumu tiktu palielināts arī darba apjoms un atbildība. Melders uzskata, ka lietas, kuras uzticētas novada domei, var kārtot arī deputāti komitejās un tas palīdzētu izvairīties no jaunu institūciju veidošanas. “Nav jāieceļ divi vietnieki un trīs izpilddirektori. Līdz ar šādu sistēmu deputātam, kurš vada komiteju, ir atbildība par savu darbu,” uzskata Melders.

Pēc LETA

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Zinātnieki un zemnieki ilgtspējīgai saimniekošanai

00:00
14.07.2024
16

Vairāk nekā pussimts zemnieku ne tikai no Vidzemes bija sabraukuši uz Lauku dienu Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI)    Priekuļu pētniecības centrā. Kaut diena bija lietaina, slēpušies zem lietusmēteļiem un lietussargiem, zinātnieku pavadībā dalībnieki izstaigāja kartupeļu, zirņu, kviešu, miežu un rudzu selekcijas un izmēģinājuma laukus, kas tiek apsaimniekoti gan bioloģiskajā, gan integrētajā audzēšanas sistēmā. “Lauku dienā […]

Mārsnēnu teātris turpina ar pārbaudītām vērtībām

00:00
13.07.2024
22

Mārsnēnu teātris šovasar savus skatītājus iepriecināja ar pirmizrādi. “Kazlauckus prot savu darbu” – joku luga vienā cēlienā ir atsauce uz iepriekšējo izrādi “Tapiņa atgriešana”. Sezonas noslēgumā izrādīt jaunāko iestudējumu mārsnēniešiem jau ir tradīcija. Režisore Ingrīda Zilgalve pastāsta, ka “Tapiņa atgriešana” nospēlēta tik daudz reižu – 21 izrāde. Divas no tām aizvadītas Latvijas Brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā. […]

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
48

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Raunā satikās “Pļavā”

00:00
11.07.2024
58

Piepildīts vakars un diena – kārtējo reizi var teikt par festivālu “Rodam Raunā”. Šīgada tēma bija “Pļava”, un ikviens varēja pārliecināties, kas tik pļavā nenotiek un ko tā dod mums. Festivāls iesākās ar koncertu Ilvas un Jāņa Lodziņu kolekcijas dārzā. Mierīgajā piektdienas vakarā pēc neliela lietus uz Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogrammu “Violets”, kur  […]

Cēsis “Lampā” iziet plašu diskusiju loku

00:00
10.07.2024
58
1

Sarunu festivālā “Lampa” Cēsu novada pašvaldība savā sarunu telpā astoņās diskusijās bija izvēlējusies ļotidažādas tēmas: kultūras mantojums, kosmoss, digitālās prasmes, stilīgas mazpilsētas, apritīga būvniecība, bioreģions, kultūra un veselība, izglītība un inovācijas publiskajā pārvaldē. “Sarunu festivāls “Lampa” ir stabila vērtība desmit gadu garumā, tādēļ varam teikt, ka nav “Lampas” bez Cēsīm un Cēsis bez “Lampas”,” teic […]

Aicinām balsot par titula ieguvēju

11:07
09.07.2024
68
1

Sākusies balsošana par titula “Cēsnieks 2024” pretendentiem. Šogad pagodināšanai izvirzīti četri pretendenti. Žūrijas komisija balsošanai izvirzījusi: Natāliju Kramu, ilg­gadējo Cēsu bibliotēkas vadītāju, Vladimiru Kiseļovu, basketbola treneri, Ievu Moricu, sarunu festivāla LAMPA direktori, un Gunitu Bārdu, koncertu un pasākumu režisori, brīvprātīgā darba veicēju. “Cēsnieka” balvu piešķir jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu. Tas ir uzņēma “Cēsu alus” un […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
23
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
26
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
30
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi