Piektdiena, 12. jūlijs
Vārda dienas: Indriķis, Ints, Namejs

Alojas novada dome saņēmusi iedzīvotāju iesniegumu par Staiceles atdalīšanos no novada

Druva
18:00
07.03.2010
2

Pagājušonedēļ, 2.martā, Alojas novada dome saņēmusi novada iedzīvotāju iesniegumu par Staiceles atdalīšanos no Alojas novada. Iesniegumam pievienoti 405 iedzīvotāju paraksti, informēja novada domē.

Iesniegumā iedzīvotāji lūguši Alojas novada domi organizēt publisko apspriešanu par Staiceles atdalīšanos no novada. Tāpat iesniegumā norādīts, ka Staicele Alojas novadam pievienota piespiedu kārtā un savstarpējie strīdi sākušies jau novada izveidošanas laikā, bet tagad tie turpinās.

Kā pastāstīja Alojas novada domes priekšsēdētāja Dace Vilne (TP), nākamajā nedēļā iedzīvotāju iesniegums tiks skatīts novada domes Attīstības komitejas sēdē, jo ierosinājums saistīts ar novada robežu maiņu.

Sēdē tiks pieņemts lēmums par sabiedriskās apspriešanas dokumentu sagatavošanu. Pati sabiedriskā apspriešana varētu tikt izsludināta aprīlī.

“Mums ir jānoskaidro procedūra, visam jānotiek juridiski pareizi. Lēmums nedrīkst būt kļūdains, citādi pēc tam to varēs apsūdzēt,” skaidro Vilne.

Nākamā domes sēde Alojas novadā paredzēta 17.martā, bet līdz tai vēl nebūs sagatavoti dokumenti, lai uzreiz varētu izsludināt publisko apspriešanu. Tādēļ sagaidāms, ka apspriešana tiks izsludināta pēc aprīļa domes sēdes.

Staiceles iedzīvotāji vāc parakstus, lai izstātos no Alojas novada.

Staiceles iedzīvotāji uzskata, ka viņu nepatika pret iekļaušanu Alojas novadā ar laiku nemazināsies. “Vietējie stāsta, ka jau gadu desmitiem un simtiem Staicele nav satikusi ar Aloju. Kaut arī tās ir vienāda lieluma pilsētas, tomēr katra attīstās savādāk, un savstarpēji konflikti ir bijuši sen. Jau kopš darbu uzsāka novads, Staiceles un Alojas deputāti novada domē ir sadalījušies. Nenotiek nekāda attīstība, deputāti arī savā starpā konfliktē,” par notikumiem novadā stāsta Staiceles Mūzikas un mākslas skolas direktora vietniece Ārija Daugule.

Alojas novada domes priekšsēdētāja Dace Vilne (TP) uzskata, ka staiceliešiem ir tiesības atdalīties no Alojas novada, ja viņi to uzskata par nepieciešamu un jūtas aizskarti. “Lai kā es iekšēji vēlētos, lai Staicele Alojas novadā paliek, es nevaru pateikt iedzīvotājiem, ka viņiem nav tiesību atdalīties,” saka domes priekšsēdētāja.

Iepriekš novada vadība un deputāti tikās arī ar Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) pārstāvjiem. Kā aģentūrai LETA pastāstīja Alojas novada preses sekretāre Ieva Drone, ministrijas pārstāvji mudinājuši runāt ar iedzīvotājiem, skaidrot novada domes darbu. Viņi aicinājuši deputātus ne tikai atbalstīt savu bijušo pašvaldību, bet domāt par visa novada attīstību kopumā.

Pēc LETA

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Peldošā sala nerisinās āraišniekiem svarīgākās problēmas

00:00
12.07.2024
25

Kuplā skaitā Āraišu ezera apkārtnes iedzīvotāji bija sanākuši uz tikšanos, lai vairāk uzzinātu par pašvaldības uzsākto projektu. Plānots pētīt ūdenstilpi un tajā izveidot peldošu salu, kas veicinās bioloģisko daudzveidību un papildinās sabiedrības izglītošanas iespējas. Peldošā sala Āraišu ezerā tiks izvietota ezera vides stāvokļa uzlabošanai, skaidroja Cēsu novada pašvaldības projekta vadītāja Zane Pīpkalēja. Salā būs putnu […]

Raunā satikās “Pļavā”

00:00
11.07.2024
39

Piepildīts vakars un diena – kārtējo reizi var teikt par festivālu “Rodam Raunā”. Šīgada tēma bija “Pļava”, un ikviens varēja pārliecināties, kas tik pļavā nenotiek un ko tā dod mums. Festivāls iesākās ar koncertu Ilvas un Jāņa Lodziņu kolekcijas dārzā. Mierīgajā piektdienas vakarā pēc neliela lietus uz Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogrammu “Violets”, kur  […]

Cēsis “Lampā” iziet plašu diskusiju loku

00:00
10.07.2024
50
1

Sarunu festivālā “Lampa” Cēsu novada pašvaldība savā sarunu telpā astoņās diskusijās bija izvēlējusies ļotidažādas tēmas: kultūras mantojums, kosmoss, digitālās prasmes, stilīgas mazpilsētas, apritīga būvniecība, bioreģions, kultūra un veselība, izglītība un inovācijas publiskajā pārvaldē. “Sarunu festivāls “Lampa” ir stabila vērtība desmit gadu garumā, tādēļ varam teikt, ka nav “Lampas” bez Cēsīm un Cēsis bez “Lampas”,” teic […]

Aicinām balsot par titula ieguvēju

11:07
09.07.2024
59
1

Sākusies balsošana par titula “Cēsnieks 2024” pretendentiem. Šogad pagodināšanai izvirzīti četri pretendenti. Žūrijas komisija balsošanai izvirzījusi: Natāliju Kramu, ilg­gadējo Cēsu bibliotēkas vadītāju, Vladimiru Kiseļovu, basketbola treneri, Ievu Moricu, sarunu festivāla LAMPA direktori, un Gunitu Bārdu, koncertu un pasākumu režisori, brīvprātīgā darba veicēju. “Cēsnieka” balvu piešķir jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu. Tas ir uzņēma “Cēsu alus” un […]

Teju 100 goda konsuli iepazīst Cēsis

00:00
09.07.2024
51

Turpat simts goda konsulu no vairāk nekā 40 valstīm piedalījās 11. Latvijas goda konsulu sanāksmē, trešajā dienā iepazīstot arī Cēsis. Dalībnieki Kosmosa izziņas centrā tikās ar novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu, iepazina izziņas centru, vecpilsētu un viesošanos noslēdza Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. Pārstāvētas bija ļoti dažādas valstis, gan Rietumeiropas, arī Skandināvijas, bija goda konsuls no ASV, […]

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 27 izsaukumi

17:37
08.07.2024
30

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 5. jūlija plkst. 6.30 līdz 8. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 27 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 15 uz glābšanas darbiem, kā arī vēl trīs bija maldinājumi. Piektdien plkst. 14.23 VUGD saņēma izsaukumu uz Cēsu novada Raiskuma pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
20
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
21
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
25
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
28
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi