Aptuveni pirms stundas ugunsdzēsēji reģistrējuši šoziem pirmo adventes vainaga aizdegšanās gadījumu, apstiprināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inga Vetere.
Plkst.12.14 VUGD saņēma izsaukumu uz kādu dzīvojamo māju Vecrīgā, Alksnāja ielā. Zvanītājs ziņoja, ka namā varētu būt notikusi aizdegšanās, jo no tā nāk dūmi.
Uz notikuma vietu izbrauca vairākas VUGD automašīnas. Ierodoties norādītajā adresē, ugunsdzēsēji konstatēja, ka mājas pirmā stāva dzīvoklī no sveces ir aizdedzies adventes vainags, kas arī radījis sadūmojumu.
Šajā negadījumā cilvēki necieta, pastāstīja Vetere.
Lai gan pirmā adventes svētdiena būs tikai 2.decembrī, VUGD jau laikus aicina iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem ar uguni, gaidot Ziemassvētkus, un nekādā gadījumā neatstāt bez uzraudzības iedegtas svecītes. Sevišķi piesardzīgiem jābūt tieši ar adventes vainagiem, jo tie parasti tiek veidoti no viegli degošiem materiāliem.
Lai neizceltos ugunsgrēks, pirms sveces aizdegšanas tā jāatbrīvo no visu veidu iepakojuma. Ja klāt ir pievienota lietošanas pamācība, tā noteikti jāizlasa un jāievēro. Svece vienmēr jānovieto uz nedegošas virsmas, bet nekad citu siltuma avotu tuvumā, piemēram, uz televizoriem, radiatoriem, iekurtām krāsnīm vai kamīniem.
Novietojot aizdegtu sveci, jāpārliecinās, ka tā ir stabila un nevar apgāzties. Stabilam jābūt arī svečturim, tas jāizvēlas atbilstošs sveces lielumam un formai. Sveces nedrīkst novietot audumu, aizkaru un viegli degošu mēbeļu tuvumā. Jāuzmana, lai telpā, kur deg sveces, nerastos caurvējš. Nedrīkst pieļaut sveces liesmas nonākšanu tiešā saskarē ar dekoratīvajām sveču aplikācijām, svečturiem un stiklu, jo tas var saplīst. Pieaugušajiem jāuzmana, lai sveces neatrastos bērniem un mājdzīvniekiem pieejamās vietās.
Ugunsdzēsēji brīdina, ka želejas sveces ar iestrādātiem dekoriem tajās nav paredzētas dedzināšanai, jo šie dekoratīvie elementi var uzliesmot.
Dodoties prom no mājas un ejot gulēt, vienmēr jāpārliecinās, vai mājoklī nav atstāta iedegta svece.
LETA
Komentāri