Pērn Valmierā visbiežāk fiksētais administratīvais pārkāpums bija atrašanās sabiedriskā vietā ar atvērtu alkoholisko dzērienu iepakojumu, par ko liecina 102 protokoli, aģentūru LETA informēja Valmieras sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Melece.
Otrs izplatītākais pārkāpumu veids bija alkoholisko dzērienu lietošana vai atrašanās sabiedriskā vietā pārmērīgā reibuma stāvoklī, par ko noformēti 98 administratīvā pārkāpuma protokoli. Savukārt 41 personai administratīvā pārkāpuma protokols noformēts par iepriekš norādīta pārkāpuma izdarīšanu atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda piemērošanas.
Par transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas noteikumu neievērošanu Valmierā administratīvā pārkāpuma protokoli noformēti 119 transportlīdzekļu vadītājiem. Savukārt par dažāda veida administratīvajiem pārkāpumiem, kuri nav saistīti ar ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu, noformēti 396 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Pēc Meleces teiktā, kopš 2013.gada 15.aprīļa, kad policija devās savā pirmajā patruļā pilsētā, līdz pat gada beigām Valmieras pilsētas pašvaldības policija par dažādu veidu administratīvajiem pārkāpumiem sākusi 20 administratīvās lietvedības, kā arī nodrošinājusi sabiedrisko kārtību 20 masu pasākumos. Melece atzīmēja, ka 33 nepilngadīgas personas sauktas pie administratīvās atbildības par smēķēšanu, savukārt 28 nepilngadīgas personas sauktas pie administratīvās atbildības par atrašanos reibuma stāvoklī vai par alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskā vietā.
Policija izskatījusi un atbildējusi uz 40 dažādu veidu iesniegumiem un sūdzībām no juridiskām un fiziskām personām, kā arī pieņēmusi un uzklausījusi 34 apmeklētājus, izskaidrojot viņu tiesības un pienākumus, kā arī sniedzot juridiska rakstura padomus un pieņemot iesniegumus, norādīja Melece.
LETA jau ziņoja, ka no 2013.gada 15.aprīļa Valmieras pilsētas pašvaldība sāka patruļas pilsētā. Svarīgākie pašvaldības policijas darbi ir saistīti ar pašvaldības saistošo noteikumu “Par sabiedrisko kārtību Valmieras pilsētā” kontroli, kā arī Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzēto pārkāpumu kontroli – par alkoholisko dzērienu, ieskaitot alu, vai citu apreibinošo vielu lietošanu koplietošanas telpās un sabiedriskajā transportā, par smēķēšanu neatļautās vietās, naktsmiera traucēšanu, sabiedrisko vietu piesārņošanu un citiem pārkāpumiem. Tāpat tiek kontrolēti transportlīdzekļu vadītāji, kuri neievēro transportlīdzekļu stāvēšanas un apstāšanās noteikumus.
LETA
Komentāri