Pirmdiena, 22. jūlijs
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina

Brīvdienās reģistrēti sirdi stindzinoši notikumi Gulbenē un Valmierā

Anda Dzenža
17:42
21.11.2016
7

 

Aizvadītajā nedēļas nogalē Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par:

  • 296 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums;
  • 43 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu: 3 zādzībām no tirdzniecības vietām, 16 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumiem;
  • 90 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību;
  • 39 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību;
  • 26 ceļu satiksmes negadījumiem: 3 negadījumos cietuši 4 cilvēki;
  • 14 gadījumiem, kad automašīnas vadītāji pie stūres sēdušies alkohola reibumā;
  • 140 administratīvā pārkāpuma protokoli sastādīti par ātruma pārsniegšanu;
  • 400 administratīvā pārkāpuma protokoli sastādīti par dažādiem pārkāpumiem.

Plašāk par reģistrētiem notikumiem Vidzemē informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Sintija Gulbe.

Šodien, 21.novembrī, pirms pulksten 5 saņemta informācija par kādu vīrieti, kurš Gulbenē, Līkā ielā, grasījās lēkt no daudzdzīvokļu nama piektā stāva balkona. Notikuma vietā ieradās visi operatīvie dienesti, nekavējoties tika norobežota teritorija un uzsāktas pārrunas ar vīrieti. Neskatoties uz vairākkārtējiem centieniem 1994.gadā dzimušo vīrieti pierunāt pārtraukt savas darbības, viņš turpināja apdraudēt savu dzīvību, kāpjot uz balkona margām, kā arī turpināja mest ārā pa balkonu dažādas mantas, izteikt draudus, tostarp minot, ka, ja kāds viņam tuvosies, viņš leks lejā no balkona. Vīrietis ar savu neadekvāto rīcību apdraudēja ne tikai savu, bet arī apkārtējo cilvēku dzīvību un veselību, tādēļ, lai pēc iespējas ātrāk novērstu iespējamos draudus, tika pieņemts lēmums iekļūt vīrieša dzīvoklī. Iekļūstot miteklī, policija kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Gulbenes pašvaldības policiju vīrieti nocēla no balkona. Vīrietis nogādāts mediķu aprūpē un policijā tiks lemts jautājums par iespējamo soda mēru.

17.novembrī iepriekš sāktas administratīvās lietvedības ietvaros veiktas apskates laikā Gulbenes novadā, Līgo pagastā, kādas 1980.gadā dzimušas sievietes dzīvesvietā atrastas un izņemtas 4 280 cigaretes bez akcīzes markām un turpat 60 litri šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku bez izcelsmi apliecinošiem dokumentiem. Atrasti arī piezīmju blociņi, ar, iespējams, parādnieku sarakstiem. Policija noskaidro visus notikušā apstākļus.

18.novembrī ap pulksten 19:20 Cēsu policijā saņemta informācija par laupīšanas faktu Vecpiebalgas novadā, Kaives pagastā, kur kādā veikalā trīs personas maskās, fiziski iespaidojot pārdevēju, nolaupīja kases aparātu un alkoholiskos dzērienus. Pēc informācijas saņemšanas policija nekavējoties uzsāka operatīvās meklēšanas pasākumus un tās pat dienas vakarā, sadarbojoties Cēsu un Rīgas ceļu policistiem, personas tika aizturētas. Aizturēti tika trīs vīrieši – 1987.gadā dzimis vīrietis, 1979.gadā dzimis vīrietis un 1976.gadā dzimis vīrietis – un nogādāti policijas iecirknī. Visi aizturētie jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā par dažādiem mantiskiem noziegumiem, arī šajā noziedzīgajā nodarījumā personas savu vainu atzinušas. Pie aizturētajiem atrasta daļa naudas un arī nolaupītais alkohols. Policijā par laupīšanu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176.panta 1.daļas „Par svešas kustamas mantas nolaupīšanu, ja tā saistīta ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu (laupīšana)”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

19.novembrī Valmieras policijā tika saņemta informāciju par kādu agresīvu vīrieti Rīgas ielā, kurš pamatīgi pārbiedējis kāda ēdināšanas uzņēmuma darbinieci. Sākotnējā informācija liecina, ka ap pulksten 17 telpās ienācis kāds vīrietis un vēlējies pasūtīt maltīti, taču, uzzinot, ka tā būs jāgaida aptuveni 10 minūtes, devies prom. Braucot pa ietvi gar iestādi, viņš pēkšņi izlecis no automašīnas, ieskrējis atpakaļ telpās un ar medību nazim līdzīgu priekšmetu visu klātbūtnē to iedūris galda virsmā un devies prom. Vīrieša dusmas it kā esot izraisījusi kāda iestādes apmeklētāja, kura, iespējams, parādījusi viņam rupju žestu. Policija noskaidro notikušajā iesaistīto vīrieti un visus notikušā apstākļus.

19.novembrī ap pulksten 17:25 Salacgrīvā, Tīruma ielā, kopīgas alkohola lietošanas laikā izcēlies konflikts starp 1988.gadā dzimušu sievieti un 1982.gadā dzimušu vīrieti. Konflikta rezultātā sieviete guvusi miesas bojājumus un nogādāta slimnīcā. Sievietei konstatēta durta brūce plecā, taču dzīvībai briesmas nedraud. Policija noskaidro visus notikušā apstākļus.

20.novembrī ap pulksten 11:40 Valmierā, L.Paegles ielā, kopīgas alkohola lietošanas izcēlušās konflikta laikā traumas guvusi kāda 1957.gadā dzimusi sieviete. Kā liecina sākotnējā informācija, 1964.gadā dzimušais vīrietis, ar kuru kopā tika lietots alkohols, vēlējās doties uz veikalu, taču sieviete viņu nevēlējās laist, tādēļ viņš viņu pagrūdis, kā rezultātā sieviete guva traumas un nogādāta slimnīcā.

Aizvadītās nedēļas nogalē, policija Vidzemē notvērusi 14 dzērājšoferus, tostarp vienā gadījumā iereibušais autovadītājs notverts, pateicoties iedzīvotāju sniegtajai informācijai. 17.novembrī notverti četri vadītāji, kas pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā – pēc pulksten 10 Valkā, Raiņa ielā, 1978.gadā dzimis vīrietis, esot 0,61 promiles reibumā, vadīja automašīnu VW. Ap pulksten 16:20 Cēsīs, Piebalgas ielā, apturēta automašīna Toyota Rav 4, kuras 1960.gadā dzimušais vadītājs atradās 0,92 promiļu reibumā. Ap pulksten 22:43 Amatas novadā, Nītaures pagastā, autoceļa Garkalne – Alauksts 51.kilometrā, apturēta automašīna Hyndai, kuras vadītājs pie stūres bija sēdies bez tiesībām vadīt transportlīdzekli un 0,7 promiļu reibumā. Cēsīs, J.Poruka ielā, apturot automašīnu VW Golf, konstatēts, ka tās 1987.gadā dzimušais vadītājs atrodas 3,22 promiļu reibumā.

18.novembrī policija notvērusi trīs dzērājšoferus. Pl.12:40 Gulbenē, Vidus ielas un Dzirnavu ielas krustojumā, 1961.gadā dzimis vīrietis 1,75 promiļu reibumā vadīja kravas automašīnu Man. Pl. 18:10 Priekuļu novadā, Liepā, Rūpniecības ielā, pieķerts iereibis automašīnas Opel vadītājs. 1970.gadā dzimis vīrietis automašīnu vadīja, esot 1,73 promiļu reibumā. Savukārt pl. 18 Burtnieku novadā, Matīšos, pieķerts iereibis automašīnas Volvo vadītājs. 1985.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 0,92 promiļu reibumā.

Pēcsvētku dienā, 19.novembrī, uz Vidzemes ceļiem pieķerti astoņi autovadītāji, kas pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā. Ap pulksten 1:10 Madonas novadā, Praulienas pagastā, netālu no kādām mājām apturēta automašīna Volvo un konstatēts, ka 1961.gadā dzimušais automašīnas vadītājs ir sēdies pie stūres 1,44 promiļu reibumā. Ap pulksten 17 Gulbenes novadā, Līgo pagastā, 1991.gadā dzimis vīrietis 3,19 promiļu reibumā pieķerts pie kvadracikla stūres. Ap pulksten 17:30 Smiltenē, Meža ielas un Dakteru ielas, krustojumā apturēta automašīna Ford Mondeo un konstatēts, ka tās 1951.gadā dzimušais vadītājs atrodas 2,07 promiļu reibumā. Īsi pirms pulksten 18 Priekuļu novadā, Liepas pagastā, autoceļa Cēsis – Drabeši 19.kilometrā, apturēta automašīna VW Transporter un konstatēts, ka tās 1960.gadā dzimušais vadītājs atrodas 0,55 promiļu reibumā. Ap pulksten 19 Gulbenes novadā, Lizuma pagastā, autoceļa Cesvaine – Velēna 31.kilometrā, apturēta automašīna Mitsubishi Colt un konstatēts, ka tās vadītājs pie stūres sēdies 1,77 promiļu reibumā. Ap pulksten 22 Kocēnu novadā, Zilākalna pagastā, Zaķos, autoceļa Matīši – Bērzaine – Rubene 23.kilometrā, kāds 1988.gadā dzimis vīrietis automašīnu VW Passat Variant vadīja 2,52 promiļu reibumā un bez tiesībām vadīt transportlīdzekli. Par šo pārkāpumu sākts kriminālprocess. Ap pl.22 iereibis autovadītājs pieķerts arī Valkas novadā, Zvārtavas pagastā, uz autoceļa Valka – Vireši. 1997.gadā dzimis jaunietis, esot 1,56 promiļu reibumā, vadīja automašīnu Toyota Land Cruiser. Ap pulksten 23:40 Amatas novadā, Drabešu pagastā, autoceļa Rīga – Sigulda – Veclaicene 71.kilometrā, pieķerts iereibis automašīnas Ford Focus vadītājs. 1958.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 1,32 promiļu reibumā.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Valmieras novadā policija izņem nereģistrētus ieročus un munīciju

12:57
04.07.2024
97

Vakar, 3.jūlijā, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa izmeklēšanas nodaļas amatpersonas veica kratīšanu kādā privātmājā Valmieras novadā un izņēma vairākus nereģistrētus šaujamieročus un munīciju. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa rīcībā bija informācija par iespējamu nelegālu ieroču uzglabāšanu. Lai pārbaudītu informāciju, iepriekš uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, vakar, 3.jūlijā, Valsts policijas amatpersonas ieradās Valmieras novadā, […]

Par laupīšanu grupā policija Valmierā aiztur divus vīriešus

09:10
02.07.2024
71

Aizvadītajā piektdienā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas par laupīšanu grupā Valmierā aizturēja divus vīriešus, kuri, pielietojot vardarbību, aplaupīja kādu vīrieti. Par notikušo sākts kriminālprocess, izmeklēšana kriminālprocesā turpinās. Aizvadītajā piektdienā, 28.jūnijā, ap pulksten 16.17 Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas saņēma izsaukumu uz Strazdu ielu, Valmierā, kur, pielietojot vardarbību, tika aplaupīts […]

Pieķerti vairāki autovadītāji alkohola reibumā

12:48
28.06.2024
45

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 79 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 11 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 129 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 64 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trīs gadījumos transportlīdzekļu vadītāji […]

Aizvadītajās dienās dažādi noziegumi un negadījumi

10:31
25.06.2024
88

Aizvadītajās dienās Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 423 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 29 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemts 397 administratīvā pārkāpuma lēmums, tajā skaitā 223 par ātruma pārsniegšanu, kā arī 11 gadījumos […]

Aizvadītajā diennaktī vairākas sadursmes

14:33
19.06.2024
92

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 94 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 12 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 93 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 34 par ātruma pārsniegšanu, kā arī divos gadījumos […]

Krāpnieki uzdodas par Valsts policijas amatpersonu un sūta viltus foto ar dienesta apliecību

20:23
13.06.2024
70

Joprojām Valsts policija iegūst informāciju no iedzīvotājiem par saņemtiem telefona zvaniem no nepazīstamām personām, kuras uzdodas par tiesībsargājošo iestāžu, tostarp Valsts policijas amatpersonām un bieži tērzēšanas platformā “WhatsApp” nosūta viltus fotogrāfijas ar it kā Valsts policijas dienesta apliecībām. Iedzīvotāji lielākoties ir vērīgi un informēti par telefonkrāpšanas riskiem, neatklājot zvanītājiem prasītos datus un pārtraukuši sarunu. Otrdien, […]

Tautas balss

Prieks par sakārtoto un skaisto ielu

17:29
15.07.2024
29
Cēsniece O. raksta:

“Cēsīs, atjaunotajā Bērzaines ielas posmā, ierīkoti glīti soliņi un atkritumu urnas, apkārtne tīra. Jauki tur piesēst. Bērzaines iedzīvotāji beidzot ir ieguvēji. Labi sakārtota gan Gaujas, gan Bērzaines iela. Par to prieks,” pārdomās dalījās seniore, cēsniece O.

Haoss ar pasažieru pārvadājumiem

17:28
15.07.2024
24
Lasītājs J. raksta:

“Ik pa brīdim parādās ziņas, ka nav skaidrs, kas mūspusē nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus. Valsts pasūtījumā ar līgumiem un pārsūdzībām tāds juceklis, ka neviens no malas netiek skaidrībā. Jūnija nogalē pakalpojumu atļāva veikt CATA, bet tikai līdz gada beigām. Taču nav dzirdams, ko atbildīgie dara, lai sajukums neturpinātos. Nesaprotu, kā Satiksmes ministrija pieļauj tādu bardaku,” […]

Nevar sagaidīt

16:55
15.07.2024
17
Piebaldzēns raksta:

“Sola un sola, ka Jaunpiebalgā drīz būs gatavs pansionāts, bet kā nav, tā nav. Gan jau vainojami būvnieki, bet žēl, ka vietējai varai nav nekādu iespēju procesu pasteidzināt. Tur būtu gan darba vietas vietējiem, gan pagastā apgrozītos vairāk cilvēku, proti, pie pansionāta iemītniekiem brauktu ciemos tuvinieki, draugi. Tirgotājiem būtu lielāks apgrozījums,” pārdomās dalījās piebaldzēns.

Botāniskais dārzs pilsētas centrā

16:54
15.07.2024
23
Cēsnieks O. raksta:

“Gāju Cēsīs pa Rīgas ielu, mani uzrunāja tūristi, ārzemnieki. Lūdza padomu, kā aizbraukt uz Līgatni, jautāja par Cēsīm. Un prasīja, kā var iekļūt Rīgas ielas botāniskajā dārzā. Jā, tur īpašums, kura adrese ir Rīgas iela 41, aizaudzis ar kokiem, krūmiem. No ielas to nodala dēļu žogs, gājējus šī vieta netraucē, bet iebraucējiem rada dīvainu iespaidu,” […]

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
30
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Sludinājumi