Pirmdiena, 15. jūlijs
Vārda dienas: Oskars, Ritvars, Anvars

Brīvdienās policija Vidzemē reģistrējusi dažādus pārkāpumus

Druva
17:28
14.11.2016
2

 

Aizvadītajā nedēļas nogalē Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par:

  • 234 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums;
  • 25 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu: 2 zādzībām no tirdzniecības vietām, 7 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumiem;
  • 69 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību;
  • 41 noziedzīgs nodarījums pret personas dzīvību un veselību;
  • 30 ceļu satiksmes negadījumiem: 1 negadījumā cietis 1 cilvēks;
  • 9 gadījumiem, kad automašīnas vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā;
  • 84 administratīvā pārkāpuma protokoli sastādīti par ātruma pārsniegšanu;
  • 221 administratīvā pārkāpuma protokols sastādīts par dažādiem pārkāpumiem.

Plašāk par reģistrētiem notikumiem Vidzemē informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Sintija Gulbe.
Nedēļas nogalē Vidzemē notikuši 30 dažādi ceļu satiksmes negadījumi, no tiem 15 gadījumos autovadītājus uz ceļa pārsteiguši meža dzīvnieki, kā rezultātā notikušas sadursmes. Minētajos negadījumos nav cietuši cilvēki. negadījumi notikuši Līgatnes, Amatas, Cēsu, Beverīnas, Limbažu, Pārgaujas, Raunas un Smiltenes novadā. Noticis arī viens negadījums, kurā traumas guvis gājējs. Negadījums notika 11.novembrī pēc pulksten 20 Madonas novada Dzelzavas pagastā, Dzelzavā, Kļavu ielā. Sākotnējā informācija liecina, ka 1987.gadā dzimis vīrietis pārvietojies pa ceļa braucamo daļu diennakts tumšajā laikā maz apgaismotā ceļa posmā, kā rezultātā viņam uzbrauca 1987.gadā dzimušas sievietes vadītā automašīna Hyndai Terracan. Vadītāja vīrieti pamanījusi pēdējā brīdī un nav spējusi izvairīties no sadursmes. Cietušais gājējs nogādāts slimnīcā.

Brīvdienās policija par agresīvu braukšanu sodījusi septiņus autovadītājus, tostarp viens no agresīvajiem braucējiem bijis bez tiesībām vadīt transportlīdzekli, kā arī automašīnai ar kuru pārvietojās vadītājs nebija veikta tehniskā apskate un obligātā civiltiesiskā apdrošināšana. Šis gadījums konstatēts Alūksnes novadā, Alsviķu pagastā, Strautiņos, kad no citiem ceļu satiksmes dalībniekiem pēc pulksten 17 policijā tika saņemts zvans par kādu pārgalvīgu Mazda MX 3 vadītāju, kurš ar savu braukšanas stilu rada draudus satiksmes drošībai un citiem satiksmes dalībniekiem. Policija reaģēja uz saņemto informāciju un jau pēc kāda laika 1999.gadā dzimušā vīrieša vadītā automašīna apturēta. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par agresīvu braukšanu, kā arī sākta lietvedība par braukšanu bez vadīšanas tiesībām un tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kam nav veikta tehniskā apskates un civiltiesiskā apdrošināšana.

Nedēļas nogalē policija pieķērusi deviņus autovadītājus, kuri pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā. Lielākā daļa jeb seši iereibušie šoferi sodīti 12.novembrī. Ap pulksten 23:40 Alūksnē, Tirgotāju ielā, pieķerts 1995.gadā dzimis vīrietis, kurš, esot 0,62 promiļu reibumā, vadīja automašīnu Audi. Gulbenē, Blaumaņa ielā, pieķerts 1988.gadā dzimis vīrietis, kurš automašīnu Audi A6 vadīja, esot 2,58 promiļu reibumā. Šo vadītāju policija apturēja ap pulksten 20:40 un jau iepriekš policijā bija saņemta informācija par to, ka automašīnas vadītājs, iespējams, pie stūres sēdies alkohola reibumā. Divi dzērājšoferi notverti Burtnieku novadā, Valmieras pagastā, autoceļa Inčukalns – Valmiera – Valka 73.kilometrā. Ap pulksten 7:37 apturēta automašīna VW Passat un konstatēts, ka 1984.gadā dzimušais vadītājs automašīnu vada, esot 1,6 promiļu reibumā. Pēc aptuveni desmit minūtēm šajā pat vietā apturēta automašīna Audi 80 un arī šīs automašīnas vadītājs atradās alkohola reibumā. 1985.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 2,04 promiļu reibumā. Pēc pulksten 22 Apes novadā, Trapenes pagastā, autoceļa Ilzene – Līzespasts 16.kilometrā, kāds 1972.gadā dzimis automašīnas Renault vadītājs pieķerts vadot transportlīdzeklī 0,8 promiļu reibumā. Visos gadījumos vadītāji saņēmuši administratīvos sodus.

11.novembrī, pēc pulksten 21 Limbažos, Stacijas ielā, pieķerts iereibis automašīnas Nissan Juke vadītājs. 1961.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 1,87 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

13.novembrī pieķerti trīs dzērājšoferi – Valmierā, Dīvaliņa ielā, pēc pusnakts kāds 1997. gadā dzimis jaunietis pie automašīnas Seat Leon stūres bija sēdies 0,77 promiļu reibumā. Ap pulksten 3:30 Smiltenes novadā, Bilskas pagastā, autoceļa Blome – Birzuļi – Palsmane 20.kilometrā, pieķerts iereibis automašīnas BMW vadītājs. 1988.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 2,06 promiļu reibumā, savukārt ap pulksten 12 Madonas novadā, Liezēres pagastā, Ozolos, Ozolu ielā, apturēta automašīna Audi 80 un konstatēts, ka tās 1960.gadā dzimušais vadītājs atrodas 0,76 promiļu reibumā. Visiem vadītājiem sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli.

11.novembrī, saņemta informācija, ka Mazsalacas novadā no kāda nama trešā stāva izlekusi 16 gadus veca jauniete, kura guvusi traumas un nogādāta medicīnas iestādē. Pēc sākotnējās notikušā apstākļu pārbaudes, policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka 2000.gadā dzimusī jauniete atradusies stiprā alkohola reibumā, viņai konstatētais alkohola reibums pārsniedzis 3 promiles. Policija noskaidro visus notikušā apstākļus, kā arī jaunietes rīcības motīvus.

11.novembrī Gulbenes novadā, Beļavas pagastā, konstatēts, ka no kādas neaizslēgtas garāžas nozagti trīs motorzāģi. Divi no tiem bijuši Husqvarna un trešais Stihl. Policijā par zādzības faktu sākts kriminālprocess.

12.novembrī pēc pusnakts Gulbenes novadā, Rankas pagastā, autoceļa Ranka – Druviena 2.kilometrā, kāds pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar automašīnu ietriecies elektrosadales skapī, to sabojājot, un atstājis notikuma vietu, neziņojot policijai. Policija noskaidro vainīgo vadītāju.

11.novembrī ap pulksten 10 Valkas novadā, Valkas pagastā, Lugaži 1, dzelzceļa stacijā atrasts sarkanas krāsas vīriešu tipa velosipēds Oberan. Atrastais velosipēds nogādāts Valkas policijas iecirknī. Policija noskaidro velosipēda īpašnieku.

12.novembrī saņemta informācija, ka Gulbenes novadā, Daukstu pagastā no kādas pirts pagalma nozagta 1969.gadā dzimušai sievietei piederošā automašīna Mitsubishi Carisma. Sākotnējā informācija liecina, ka sieviete automašīnu bija iedevusi savam 1997.gadā dzimušajam dēlam, taču viņš atgriezies mājās un pavēstījis, ka automašīna nozagta. Pēc dažām stundām automašīna atrasta avarējusi Gulbenes novadā, Stradu pagastā. Policija pārbauda visus notikušā apstākļus.

12.novembrī Alūksnē aizdomās par Latvijas karoga zādzību aizturēts un nogādāts policijā kāds 1997.gadā dzimis vīrietis. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrietis karogu no turētāja nolauzis Tirgotāju ielā un pēc tam ar šo karogu, nesot rokās, pastaigājies pa pilsētas ielām, kur viņu pamanīja policija. Policijā par šo pārkāpumu sākts kriminālprocess.

13.novembrī Madonas novadā, Ļaudonas pagastā, Ļaudonā, kopīgas alkohola lietošanas laikā izcēlies konflikts, kura rezultātā miesas bojājumus guvusi kāda 1986.gadā dzimusi sieviete, kura nogādāta slimnīcā. Sievietei konstatētas durtas brūces plaukstā un sasitumi. Aizdomās par miesas bojājumu nodarīšanu, policija aizturējusi 1988.gadā dzimušu un 1985.gadā dzimušu vīrieti. Par notikušo sākts kriminālprocess.

13.novembrī administratīvo sodu saņēmis kāds 1975.gadā dzimis vīrietis, kurš Madonas novadā, Mārcienas pagastā, pagasta pārvaldes telpās nokārtojis savas dabiskās vajadzības. Vīrietim par sīko huligānismu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Valmieras novadā policija izņem nereģistrētus ieročus un munīciju

12:57
04.07.2024
82

Vakar, 3.jūlijā, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa izmeklēšanas nodaļas amatpersonas veica kratīšanu kādā privātmājā Valmieras novadā un izņēma vairākus nereģistrētus šaujamieročus un munīciju. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa rīcībā bija informācija par iespējamu nelegālu ieroču uzglabāšanu. Lai pārbaudītu informāciju, iepriekš uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, vakar, 3.jūlijā, Valsts policijas amatpersonas ieradās Valmieras novadā, […]

Par laupīšanu grupā policija Valmierā aiztur divus vīriešus

09:10
02.07.2024
63

Aizvadītajā piektdienā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas par laupīšanu grupā Valmierā aizturēja divus vīriešus, kuri, pielietojot vardarbību, aplaupīja kādu vīrieti. Par notikušo sākts kriminālprocess, izmeklēšana kriminālprocesā turpinās. Aizvadītajā piektdienā, 28.jūnijā, ap pulksten 16.17 Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas saņēma izsaukumu uz Strazdu ielu, Valmierā, kur, pielietojot vardarbību, tika aplaupīts […]

Pieķerti vairāki autovadītāji alkohola reibumā

12:48
28.06.2024
40

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 79 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 11 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 129 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 64 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trīs gadījumos transportlīdzekļu vadītāji […]

Aizvadītajās dienās dažādi noziegumi un negadījumi

10:31
25.06.2024
85

Aizvadītajās dienās Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 423 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 29 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemts 397 administratīvā pārkāpuma lēmums, tajā skaitā 223 par ātruma pārsniegšanu, kā arī 11 gadījumos […]

Aizvadītajā diennaktī vairākas sadursmes

14:33
19.06.2024
90

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 94 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 12 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 93 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 34 par ātruma pārsniegšanu, kā arī divos gadījumos […]

Krāpnieki uzdodas par Valsts policijas amatpersonu un sūta viltus foto ar dienesta apliecību

20:23
13.06.2024
62

Joprojām Valsts policija iegūst informāciju no iedzīvotājiem par saņemtiem telefona zvaniem no nepazīstamām personām, kuras uzdodas par tiesībsargājošo iestāžu, tostarp Valsts policijas amatpersonām un bieži tērzēšanas platformā “WhatsApp” nosūta viltus fotogrāfijas ar it kā Valsts policijas dienesta apliecībām. Iedzīvotāji lielākoties ir vērīgi un informēti par telefonkrāpšanas riskiem, neatklājot zvanītājiem prasītos datus un pārtraukuši sarunu. Otrdien, […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
23
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
26
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
30
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi