ASV policija vēsturē lielākā reidā pret suņu cīņu rīkotājiem trešdien izglābusi vairāk nekā 350 suņus, no kuriem lielākā daļa ir amerikāņu pitbulterjeri.
Sešos štatos – Misūri, Ilinoisā, Aiovā, Teksasā, Oklahomā un Ārkanzasā – koordinētā operācijā apcietināti 26 cilvēki, kas apsūdzēti suņu piespiedu iesaistīšanā cīņās līdz nāvei, medicīniskās palīdzības nesniegšanā un nehumānā ievainotu suņu nogalināšanā.
Par katru no apsūdzības punktiem suņu cīņu organizēšanā un līdzdalībā notiesāšanas gadījumā draud līdz piecu gadu cietumsods un līdz 250 000 ASV dolāru (126 250 latu) naudas sods.
Septiņi aizturētie apsūdzēti par suņu nogalināšanu, ja viņi nav pietiekami labi cīnījušies.
Suņu cīņas ASV ir aizliegtas, bet, pēc dzīvnieku aizsardzības organizācijas “Humane Society” aprēķiniem, katru gadu cīņās ir spiesti piedalīties aptuveni 25 000 suņu, pelnot naudu saviem īpašniekiem.
Pēc organizācijas aplēsēm, suņu cīņas nelegālās arēnās regulāri vēro aptuveni 40 000 cilvēku, bet vēl aptuveni 100 000 seko līdzi suņu cīņām ielās, alejās un nomaļās vietās.
“Cīņās suņi gūst nopietnus ievainojumus un nereti pat iet bojā. Šie suņi tiek apzināti selekcionēti un apmācīti, lai būtu agresīvi,” teikts Misūri štata Rietumu apgabala prokurora Meta Vaitborta paziņojumā.
“Tāpat kā daudzus citus suņu īpašniekus, mani satriec šāda nežēlīga un necilvēcīga rīcība, kas notiek mūsu štatā. Mēs aktīvi vajāsim visos tos, kas nelikumīgi piekopj šo tā dēvēto sportu.”
Policijas operācija veikta pēc “Humane Society” Misūri pārstāvniecības ziņojuma un 18 mēnešus ilgas izmeklēšanas.
Organizācija Sentluisā, Misūri, izveidojusi pagaidu patversmi agrāko cīņu suņu aprūpei un adaptēšanai normālai dzīvei. Patversme pieņēmusi vairāk nekā 300 reidos Misūri un Ilinoisā konfiscētos suņus.
“Mēs esam apņēmušies suņiem, kas pārcietuši tādu šausmīgu apiešanos, nodrošināt vislabāko iespēju labai dzīvei,” sacīja patversmes direktore Debija Hilla.
“Tā ir traģēdija, jo pēc piedzīvotās cilvēku nežēlības, daudzi cīņās izmantotie suņi nekad vairs nespēs dzīvot vienkāršā mājas situācijā,” viņa norādīja.
Visus reidā konfiscētos suņus novērtēs dzīvnieku uzvedības eksperti, cerot pēc iespējas vairāk suņus iekārtot mājās. Tos suņus, kas tiks atzīti par bezcerīgi bīstamiem, nāksies iemidzināt, bet atlikušie tika iekārtoti kādā no dzīvnieku pansionātiem.
LETA/AFP/AP
Komentāri