Slēpošanas – biatlona komplekss “Priekuļi”, ko apsaimnieko “Cēsu olimpiskais centrs”, kā pirmie valstī sertificējuši distanču slēpošanas trasi starptautiskajā slēpošanas federācijā (FIS).
Kā informēja šīs idejas iniciators Mārtiņš Niklass, sertifikāts ļauj pretendēt uz FIS līmeņa sacensību rīkošanu attiecīgajā trasē. Priekuļu trasei piešķirta B kategorija, kas ļauj rīkot pirmā līmeņa FIS sacensības un kontinentālā kausa slēpošanas sacensības. Sertifikāts derīgs piecus gadus, pēc tam tas atkal jāatjauno. Kopumā sertificēšanas process aizņēmis apmēram pusgadu.
“Man personīgi bija interesanti izmēģināt īstenot šo procedūru. “Cēsu olimpiskais centrs” līdz šim bijis līderis slēpošanas – biatlona bāzes attīstībā un, manuprāt, trases sertifikāts saglabās kompleksa attīstības tendences. Bez tam, šis dokuments ir labs apliecinājums jau ieguldītajam darbam,” uzsvēra M.Niklass.
Dokumentācija, kas nosaka, kādai jābūt trasei, lai tā atbilstu FIS prasībām, aizņem vairākus desmitus lappušu. Tur skaidri norādīts, cik trasei jābūt platai, cik garai, kādai jābūt augstuma starpībai, kādam kāpumu un nobraucienu stāvumam un daudz kas cits. Trases sertificēšana tika veikta sadarbībā ar Latvijas slēpošanas savienību, savu atbalstu topogrāfisko mērījumu un trases shēmu sagatavošanā sniedza Ivars Žagars.
Sertifikāta saņemšanu atzinīgi novērtēja arī Latvijas slēpošanas savienības atbildīgais sekretārs Agris Raugulis: “Lai saņemtu sertifikātu, nepietiek ar to, ka ir trase. Jāiegulda darbs, lai to panāktu, un Priekuļu kompleksa apsaimniekotāji pierādījuši, ka tajā nemitīgi notiek attīstība un ikvienas sacensības tiek sarī-kotas augstā līmenī. Sertifikāts dod iespēju šajā trasē rīkot starptautiska līmeņa sacensības, kas dod publicitāti un reklāmu šai trasei, pilsētai, valstij.”
“Cēsu olimpiskā centra” rīkotājdirektors Gunārs Dumbris atzīst, ka sertifikāta saņemšana ir priecīgs notikums, bet, lai varētu sarīkot Priekuļos starptautiska līmeņa sacensības, nepieciešams veikt vēl vairākus nozīmīgus darbus. “Jāsakārto ūdens padeve atsevišķos trases posmos, lai ziemā varētu nodrošināt pilnvērtīgu mākslīgā sniega ražošanu, jo šī ziema pierāda, ka uz dabisko nevar paļauties. Jāveic arī citi darbi, bet viss atkarīgs no finansējuma,” saka G.Dumbris.
Tomēr saņemtais sertifikāts ļauj drošāk raudzīties nākotnē. Šogad tika pārskatīti kritēriji, kas nosaka bāzēm nacionālās sporta bāzes statusu. Lai to saglabātu, jābūt sertificētai gan šautuvei, gan trasei. Priekuļos tagad ir abi šie sertifikāti, un arī trases sagatavošana allaž ir labākajā līmenī. Šoziem Priekuļos notikuši divi Latvijas čempionāta slēpošanā posmi, par ko saņemtas vislabākās atsauksmes gan par distanču sagatavošanu, gan sacensību organizēšanu.
“Ieceru ir daudz, bet jāsaliek prioritātes un viss jāveic pakāpeniski. Šogad paplašināsim šautuvi līdz 30 mērķiem, sakārtosim ūdens padeves sistēmu un izbūvēsim jaunu pievedceļu, lai netraucētu sacensību un treniņu norisi. Komplekss ar katru gadu uzlabojas, un ceram to turpināt arī turpmāk,” norādīja G.Dumbris.
Komentāri