“Žagarkalnā” pulcējās kalnu slēpošanas bāzu pārstāvji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kopumā gandrīz simts cilvēku, lai iepazītos ar tehniku, kas nepieciešama prasībām atbilstošu snovborda parku veidošanā, kā arī redzētu to darbībā. ”Žagarkalna” īpašnieks Juris Žagars pastāstīja, ka vietas izvēle nav bijusi nejauša: “Katru ziemu īpašu akcentu liekam uz moderna snovborda parka izveidošanu, un tas vainagojas ar panākumiem. Šogad mūsu “Tele – 2” snovborda parku ārzemju speciālisti novērtēja kā labāko Baltijā, tādēļ arī šī pirmā “Parka nometne Baltijā” notika Cēsīs.”
Pasākumu rīkoja Somijas firma “Kessu oy” un tā ietvaros interesenti varēja iepazīties ar firmas “PistenBully” retrakiem un “TechnoAlpin” sniega lielgabaliem. Kā pastāstīja SIA „Cīruļkalns – Atpūtas bāze” izpilddirektors Mārtiņš Mednis, viņu rīcībā esošais vismodernākais retraks “Park Bully” patlaban ir vienīgais šāds traktors visā Baltijā, tāpēc Somijas pārstāvji izvēlējušies paraugdemonstrējumus rīkot te, lai arī citi iepazīstas ar pašreizējo modernāko tehniku.
“Lai demonstrētu retraku darbībā, pie mums ieradās viens no labākajiem šeiperiem jeb snovborda parku veidotājiem Reto Sporers, arī citi šīs jomas speciālisti. Lai arī viņi pieraduši strādāt lielās bāzēs, viesi bija priecīgi, redzot mūsu paveikto, ņemot vērā iespējas. Viņi atzinīgi novērtēja to, ka arī šādās mazās bāzēs izmantojam modernu tehniku un spējam sagatavot mūsdienu prasībām atbilstošu snovborda parku,” uzsvēra M.Mednis.
“Parka nometnes” apmeklētāji ieguva informāciju par sniega parku izveidošanu un nākotnes perspektīvām šajā jomā, bet lielākā dienas daļa pagāja praktiskajos demonstrējumos snovborda parkā. Ikviens varēja saņemt informāciju par snovborda parka plānošanu, celšanu un tramplīnu veidošanu no īstenajiem šīs jomas speciālistiem, kā arī noskaidrot visu nepieciešamāko par modernākajām tehnoloģijām mākslīgā sniega veidošanā. Teiksim, par jaunākajiem “TechnoAlpin” sniega lielgabaliem, kuri darbojas automātiskajā režīmā un ko var vadīt no mājas datora. Lielgabali, vadoties pēc gaisa temperatūras, paši ieslēdzas un izslēdzas.
J.Žagars pasākumu vērtēja ļoti atzinīgi: “It kā būtu neloģiski, ka aicinām savus konkurentus, lai mācītu, kā sasniegt nepieciešamo līmeni. Bet, ja esam dominējošie Baltijas tirgū un nākamgad, apvienojoties ar “Ozolkalnu”, savas pozīcijas tikai nostiprināsim, ar šādiem pasākumiem vairs nepopularizējam sevi, bet produktu, tehniku, ar ko sagatavot labas bāzes. Ja firmas, kas ir vadošās pasaulē sniega tehnikas ražošanā, izvēlas savu produkciju prezentēt Cēsīs, tas ir labs rādītājs. Tātad mūsu bāze ir novērtēta. Šis pasākums kārtējo reizi parāda, ka Cēsīm var būt svarīga loma atpūtas industrijā, to vajadzētu ņemt vērā, domājot par pilsētas nākotni.”
M.Mednis atzina, ka pasākums ļāvis iegūt jaunus sadarbības partnerus, kā arī kārtējo reizi ļāvis citiem iepazīt šo kalnu slēpošanas bāzi, ko jau tāpat labi pazīst Igaunijā un Lietuvā.
“Mūsu snovborda parkā arvien biežāk sastopami Igaunijas snoveri. Agrāk viņi bija iecienījuši bāzes Otepē, bet, kad uzzināja par mūsu parku, informācija izplatījās strauji, un tagad viņi brauc uz Cēsīm. Varam būt gandarīti, ka mums izdevies izveidot tik labu snovborda parku,” teica M.Mednis.
Komentāri