“Lasīju, ka rajona mežos sakarā ar egļu kaitēkļa – astoņzobu mizgrauža –savairošanos un masveida izplatību izsludināta ārkārtas situācija. Ko tas nozīmē meža īpašniekiem,” jautā līgatnietis Mārtiņš.
“Druva” noskaidroja, ka valsts meža dienesta Cēsu rajona virsmežziņa Māra Sestuļa izdotajā rīkojumā noteiktie ierobežojošie pasākumi mežā stājas spēkā 18.aprīlī.
Atbilstoši Meža likumam, virsmežziņa izdotais rīkojums paredz, ka meža īpašniekiem un tiesiskajiem valdītājiem vai personām, kas veic meža ciršanu, sagatavo, glabā vai pārstrādā kokmateriālus mežā, jāpārtrauc skuju koku ciršana mežaudzēs (gan vēja gāztās, gan arī augošās), kas vecākas par 50 gadiem un mežaudzes pirmā stāva egles īpatsvars ir vismaz 70 procenti no pirmā stāva krājas (eglei audzes sastāvā koeficients ir septiņi un lielāks). Ierobežojuma izņēmumi ir gadījumi, kad egļu audzes ir kompaktas un izolētas, atrodas ne tuvāk par simts metriem no citām egļu audzēm, vecākām par 50 gadiem. Šādas audzes atļauts nocirst kailcirtēs, nocērtot vienā paņēmienā visu mežaudzi.
Uzdots arī pārtraukt skuju koku ciršanu tuvāk par simts metriem no egļu mežaudzēm, kas vecākas par 50 gadiem un mežaudzes pirmā stāva egļu īpatsvars ir vismaz 70 procenti no šī stāva krājas.
Ciršanas ierobežojumi ir spēkā līdz septembrim vai līdz lēmuma par ārkārtas situācijas atcelšanu.
Komentāri