Konkurences padome (KP) pierādījumu trūkuma dēļ izbeigusi lietu par iespējamu piedāvājumu saskaņošanu konkursā kāda kultūras centra remontdarbiem Gulbenē, liecina paziņojums laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.
Pārbaudot Gulbenes novada pašvaldības rīkoto publisko iepirkumu dokumentus, kā arī citus dokumentus, KP secinājuši, ka lietā iegūtie pierādījumi nav pietiekami, lai konstatētu Konkurences likumā noteiktās aizliegtas vienošanās pārkāpumu SIA “Latvijas energoceltnieks” (LEC) un SIA “RCI Gulbene” darbībās. Ziņots, ka KP pērn radušās aizdomas, ka vienošanās, saskaņojot tāmes, ar kādām pretendēt uz Gulbenes kultūras centra rekonstrukciju, notikusi starp Gunta Rāvja būvfirmu LEC un Gulbenes vietējo būvuzņēmumu “RCI Gulbene”.
Pērn raidījums “Nekā personīga” norādījis uz to, ka “RCI Gulbenes” valdes loceklis Māris Sliede kādreiz bijis pilsētas domes deputāts, kas ievēlēts no Tautas partijas, turklāt “RCI Gulbene” ir iepriekšējā darbavieta abiem novada domes izpilddirektoriem Gvido Stuckam un Mārim Daniekam.
Konkursā par kultūras centra rekonstrukciju pieteicās deviņi pretendenti, taču nosacījumus pilnībā izpildīt varēja tikai “RCI Gulbene” un LEC. Dome līgumu slēdza ar LEC, kas bija piedāvājis otru dārgāko cenu – 568 000 latu (808 100 eiro). Kaut arī firma bija apņēmusies nepiesaistīt apakšuzņēmējus, jau pēc līguma noslēgšanas visi būvdarbi uzticēti apakšuzņēmumam “RCI Gulbene”. Konkurences uzraugiem radušās aizdomas, ka abi uzņēmumi konkursā par cenu bija vienojušies, ko likums aizliedz.
LEC dibināts 1992.gadā un darbojas vispārējās būvniecības jomā, kā arī veic enerģētikas un sakaru objektu celtniecību. Sākotnējo pieredzi uzņēmums guva, pārsvarā strādājot ārvalstīs, bet patlaban koncentrējies darbībai vietējā tirgū.
2007.gadā LEC īpašnieks Jānis Kols 100% uzņēmuma daļu pārdeva investīciju kompānijai “Alta Capital Partners”, savukārt 2011.gada februārī par LEC vienīgo īpašnieku kļuvis uzņēmējam Rāvim par 60% pastarpināti piederošais uzņēmums SIA “Energoholdings”.
“Energoholdinga” īpašnieki ir Rāvim pilnībā piederošā SIA “Grif 23” (60%), SIA “B. Holdings” (19%), SIA “Rīno” (6%), kā arī trīs privātpersonas – Andris Asars-Asarovskis (5%), Ivo Čerbakovs (5%) un Pēteris Dzirkals (5%), liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās SIA “Lursoft” informācija.
NOZARE.LV
Komentāri