Raksti

Skolās

Iemesli skolu direktoru maiņām

No nākamā mācību gada virknē skolu būs mainījušies direktori. Tas notiks vairāku iemeslu dēļ. Viens – turpinās Izglītības un zinātnes ministrijas rosinātais skolu reorganizācijas process. Tā gaitā pie pamatskolu un vidusskolu vadības grožiem stāsies citi direktori, tagadējiem vadītājiem atstājot amatu. Vērojams arī cits process – ilggadēji direktori, profesionāļi, aiziet no amata personiskās izvēles dēļ. Vairākumā gadījumu tas notiek, jo sasniegts pensijas vecums, bet daļa lēmumu izbeigt darba attiecības pieņem pašvaldības īstenotās politikas dēļ.

Pati neparastākā situācija izveidojusies Vecpiebalgas novadā. Pašvaldības četrās vispārizglītojošās mācību iestādēs, iespējams, neviens no direktoriem 1. septembrī vairs nebūs pie skolu vadības stūres. Maijā, kad pienāks mācību gada pēdējā diena, skolēnu vecākiem, sabiedrībai nebūs zināms, kas turpmāk vadīs skolas. Direktoru iecelšana amatā notiek konkursa kārtībā, bet konkursi nereti ieilgst, tiek rīkota pirmā un otrā kārta. Pēc tam pašvaldībai jāsagaida atzinums no Izglītības un zinātnes ministrijas, vai izraudzītais kandidāts atbilst direktora amatam. Arī tas mēdz ieilgt. Tāpēc, iespējams, paiet mēneši divi, līdz kļūst zināms skolas direktors.

Vecpiebalgas novada dome tikai šonedēļ gatavojas lemt par reorganizācijai pakļauto Dzērbenes un Taurenes izglītības iestāžu darbību nākotnē. Ja deputāti nonāks pie kopīga lēmuma, tad varēs izsludināt konkursu uz direktora vietu. Darbā pieņemtais direktors veidos pedagogu kolektīvu, katru skolotāju pieņemot darbā. Arī uz Vecpiebalgas vidusskolas direktora vietu pašvaldībai vasarā jārīko konkurss, jo līdzšinējā direktore Lolita Žagare nolēmusi atkāpties.

Līgatnes novada domei vidusskolas reorganizācija un konkursa rīkošana uz direktora amatu ir aiz muguras. Arī pašvaldības iecerētās Augšlīgatnes Jaunās sākumskolas veidošana var notikt, jo konkursa kārtībā jau pieņemta jauna direktore.
Cēsu novadā direktora maiņa paredzama augustā, taču jau tagad noticis konkurss par vakanto vietu Cēsu 1. pamatskolā, direktorei Annai Būrei ejot pensijā. Pašvaldība gaida atzinumu no Izglītības un zinātnes ministrijas par izraudzīto kandidatūru, kas varētu ieņemt direktora vietu.

Arī Jaunpiebalgas vidusskolā, tāpat kā Cēsu pamatskolā, notiek direktoru paaudžu maiņa. Ilggadējā direktore Ulla Logina to ierosinājusi, laikus iesniedzot atlūgumu. Jaunpiebalgas paš­valdība līdz pirmdienai, 21. maijam, gaidīja pretendentu iesniegumus, lai sāktu pretendentu izvērtēšanu konkursa kārtībā.

Amatas novada domei aiz muguras mācību iestāžu pārcelšanas un reorganizācijas procesi, rīkoti konkursi uz vakancēm pamatskolās Skujenē un Drabešos. Pašvaldībai negaidīti nāksies rīkot vēl vienu konkursu, jo Amatas pamatskolas direktors Indars Upīts lēmis pamest darbu mācību iestādē.

Šī mācību gada sākumā ieilga mācību iestāžu direktoru konkursa rīkošana Priekuļu novada domei. Tā rezultātā konkursu kārtībā notikusi paaudžu maiņa Jāņmuižas pirmsskolas izglītības iestādes vadībā un direktoru maiņa, izraugoties vadītāju no pašu pedagogu vidus, Liepas pamatskolā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *