Pirmdiena, 22. aprīlis
Vārda dienas: Armands, Armanda

Vēlmes piepildījis, gribot un darot

Druva
00:00
13.12.2006
1
Aigars Miklaavs

Tituls: “Par ratiņbasketbola attīstīšanu”. Vārds, uzvārds: Aigars Miklāvs. Nodarbošanās: Latvijas ratiņbasketbola sporta federācijas izpilddirektors. Invalīdu sporta un rehabilitācijas centra “Cēsis” vadītājs.

– Beidzot varu priecāties, ka nelūdzu palīdzēt, bet varu palīdzēt citiem.

Latvijas ratiņbasketbola izlases spēlētāji šoruden uzspēlēja par prieku Anglijas karalienei Elizabetei II, kad viņa apmeklēja Rīgu. Tagad izlase gatavojas Eiropas čempionāta spēlēm, kas nākamā gada augustā notiks Vācijā.

“To nenoliegšu, ka ratiņbasketbola popularizēšana ir mans nopelns. Ne jau tikai pats to izdomāju, man cilvēki ir teikuši, ka tikai tāpēc, ka cīnījos, pārliecināju, ka jāspēlē savos klubos, ka jāveido valsts izlase, ka vajag mums savu jumtu, nodibināju Latvijas ratiņbasketbola sporta federāciju, esam tikuši uz priekšu. Mums ir atbalstītāji, sponsori,” gandarījumu par paveikto neslēpa invalīdu sporta un rehabilitācijas centra “Cēsis” vadītājs, Latvijas ratiņbasketbola sporta federācijas izpilddirektors Aigars Miklāvs, kurš klāt amatu nosaukumiem kopš šodienas varēs pierakstīt arī “Druvas” lasītāju aptaujā “Gada cilvēks” iegūto titulu “Par ratiņbasketbola attīstīšanu”.

“Tas ir patīkams pārsteigums. Būs arī ar šiem nopelniem jāsadzīvo,” jokoja Aigars. Jaunizveidotajā federācijā, kuras darbu finansiāli atbalsta arī valsts, jau apvienojušās sešas ratiņbasketbola komandas no Jūrmalas, Rīgas, Kuldīgas, Balvu, Jelgavas rajona un invalīdu sporta un rehabilitācijas centra “Cēsis” vīri.

“Cēsu komandā esam septiņi. Trīs cēsnieki, pārējie uz treniņiem brauc no tuvākas un tālākas apkārtnes. Labākie no spēlētājiem tiek iekļauti Latvijas izlasē. Tā arī tērēsim iedalītos līdzekļus, jo nepieciešams iegādāties jaunus sporta ratus, sporta tērpus, lai godam varam valsti pārstāvēt starptautiskās sacensībās, organizēsim treniņnometni,” mērķtiecīgi tālāko darbošanos raksturoja cilvēks, kurš uzņēmies arī cēsnieku komandas menedžera pienākumus un iecerējis, ka drīzumā sportošanā varētu iesaistīt arī bērnus invalīdus. Pašlaik valstī ratiņbasketbolu spēlē divas sievietes un vairāk nekā 60 vīri.

“Daudz biežāk satiekamies, runājamies. Esam sadraudzējušies un risinām ne tikai savas, bet arī viens otra problēmas. Mēs esam tie cilvēki, kuri iznācām sabiedrībā un gribam izmantot tās pašas iespējas, kādas ir staigājošajiem,” uzsvēra Aigars Miklāvs.

Pirms gadiem pieciem, runājot ar Aigaru, viņš sacīja, ka invalīdam vissvarīgāk ir atgriezties sabiedrībā, atrast darbu. Viņš izmantoja iespēju, invalīdu un viņu draugu apvienībā “Apeirons” sāka darboties kā vides pieejamības eksperts. Tā kā jautājumi par cilvēku ratiņkrēslos iespēju nokļūt pašvaldības, ārstniecības un atpūtas iestādēs kļuva aizvien aktuālāki, tad Aigara viedoklis sāka interesēt Cēsu pilsētas domi. Aigars sāka strādāt un joprojām turpina būt eksperts Cēsu būvvaldē.

“Cēsīs pēdējo gadu laikā katrai ēkai, kurā veica nopietnu pārbūvi vai kuru cēla no jauna, esmu stāvējis klāt. Es tiešām nelieku parakstu uz dokumenta, ka celtnē var iekļūt invalīds, ja pats uz savas ādas par to nepārliecinos. Man liekas, ja Cēsīm nebūtu sava invalīda ratiņos, tad situācija būtu līdzīga kā daudzās pilsētās, kur uzbrauktuve pie veikala vai sporta zāles joprojām izveidota ķeksīša pēc,” sacīja Aigars. Viņš zina, ka invalīdiem pilsētās joprojām ir ērtāka dzīve nekā laukos, tāpēc aicina uz sadarbību mūsu rajona padomes speciālistus, viņš priecājas, ka darbam saņem atbalstu ģimenē, un ir gandarīts, ka spēj palīdzēt cilvēkiem, kuri dzīvo līdzīgu dzīvi.

Pārējie aptaujas “Gada cilvēks” laureāti.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Rokdarbos atmodina pavasari

00:00
21.04.2024
39

Dzērbenes pilī kā ik pavasari pagasta un kaimiņu rokdarbnieki un amatnieki rāda rudenī un ziemāpaveikto. Izstādes pamatu veido Dzērbenes tautas nama studijas “Dzērbe” dalībnieku darbi. “Gada laikā studijas vadītāja Inga Blauberga    iedrošinājusi, aizrāvusi pagasta sievas. Aizvien tiek apgūts kas jauns, pētītas    latviskās un Dzērbenes meistaru tradīcijas,” saka tautas nama un Dzērbenes amatu mājas […]

Grāmatas Braila rakstā, audio, palielinātā drukā un vieglajā valodā

00:00
20.04.2024
65

Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkā, kas daudziem labāk zināma ar iepriekšējo nosaukumu Neredzīgo bibliotēka, grāmatas lasa ne tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, bet arī tie, kuriem citu iemeslu dēļ grūti lasīt parasto druku. Tas var būt gultas režīms pēc traumas, operācijas, pēc insulta, infarkta vai ir grūtības fiziski noturēt grāmatu rokās. Dienā bibliotēku vidēji ap­meklē 10 […]

Atkal brauc reibumā

11:48
19.04.2024
34

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 84 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 10 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 108 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 67 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trijos gadījumos automašīnas vadītāji […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē trīs izsaukumi

11:45
19.04.2024
33

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. aprīļa plkst. 6.30 līdz 19. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma trīs izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un viens izsaukums bija maldinājums. Šonakt plkst. 01.57 VUGD saņēma izsaukumu Alūksnes novada Jaunannas pagastā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. […]

Skaidro attēlos redzamā vīrieša identitāti

11:24
19.04.2024
284

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas Valmierā aicina aplūkot attēlos redzamo vīrieti un ja jūsu rīcībā ir jebkāda informācija, kas sekmētu viņa personības un atrašanās vietas noskaidrošanu, aicinām informēt Valsts policiju, zvanot pa tālruņa numuru 110. Tāpat aicinām atsaukties attēlos redzamo personu.

Gaismas un cerības ceļš Pētera Vaska festivālā

00:00
19.04.2024
28

Septītais “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” Vidzemes koncertzālē “Cēsis” iesākās ar vācu režisora Holgera Fogta dokumentālās filmas “Komponists un viņa debesis. Pēteris Vasks” Latvijas pirmizrādi. Festivālā pasaules pirmizrādi piedzīvoja Kijivas modernais balets “Vientuļais eņģelis. Draugi”, kā arī pasākumu programmu bagātināja Navarra stīgu kvarteta koncertprogramma. Dokumentālā filma ļāva tuvāk iepazīt komponista personību un vērtības, kas spilgti atspoguļojas […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
32
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi