Par 1725 apmeklētājiem 2012.gadā palielinājies Valmieras muzeja apmeklētāju skaits,
informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītājas vietniece Līga Tarbuna.
2012.gadā Valmieras muzeju apmeklējuši 70 250 interesenti, kas ir par 1725 apmeklētājiem vairāk nekā gadu iepriekš. Apmeklētākie muzeja pasākumi pērn bijuši Muzeju nakts, Pilsētas svētku aktivitātes un Simjūda gadatirgus, informē pašvaldībā.
Kā norāda Valmieras muzeja Izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja Guna Medne, apmeklējumu skaita pieaugums ir skaidrojams ar to, ka izstādes tika izvietotas arī velvju zālēs Izstāžu nama pagrabstāvā, līdz ar to paplašinot izstāžu un ekspozīciju piedāvājumu muzejā. Turklāt 2012.gada vasarā muzejs apmeklētājiem bija atvērts arī svētdienās. Lai arī apmeklētāju skaita pieaugums šajās dienās nav bijis liels, iespēja interesentiem apmeklēt Izstāžu namu svētdienās tiks piedāvāta arī šajā vasarā.
“Ļoti liels skaits – vairāk nekā 64 000 – ir bezmaksas apmeklējumi. Gandrīz visi mūsu organizētie pasākumi ir bez maksas, piemēram, Muzeju nakts, iespēja muzeju apmeklēt Jaungada naktī, tirdziņi un citi pasākumi. Lielākoties šajos pasākumos apmeklētāju skaits netiek fiksēts,” stāsta Medne.
Jau ceturto gadu Valmieras skolu audzēkņiem muzeja apmeklējums izstāžu zālē ir bez maksas. Tāpat kopš pagājušā gada Valmieras muzejs iesaistījies Valmieras kultūras kartes programmā, piedāvājot kultūras kartes īpašniekiem apmeklēt izstādes un muzeja organizētos pasākumus ar 50% atlaidi katrai biļetei. Tā rezultātā ir sarežģīti precīzi izsekot muzeja apmeklētāju skaitam, informē pašvaldībā.
Pērn individuālo apmeklētāju skaits uz izstādēm un ekspozīcijām bija 29 825 jeb par pieciem tūkstošiem vairāk nekā 2011.gadā. Būtiski palielinājies arī grupu apmeklējumu skaits – Valmieras muzeja izstādes un ekspozīcijas grupās apmeklējušas 16 165 personas. 24 260 personas apmeklējušas dažādas programmas, ekskursijas, lekcijas un pasākumus gan muzejā, gan arī ārpus muzeja telpām.
No muzeja ēkām visapmeklētākais ir Izstāžu nams, kur regulāri notiek izstāžu maiņa un dažādi pasākumi. Liela interese ir arī par restaurēto ēku Pilskalna ielā un viduslaiku garšaugu dārzu. 2012.gadā restaurētajā ēkā notika 44 ārstniecības augu un garšaugu programmas, kā arī tikšanās ar ārstniecības augu zinātāju un audzētāju Zeltīti Kavieri, norāda Tarbuna.
LETA
Komentāri