Pirmdiena, 22. aprīlis
Vārda dienas: Armands, Armanda

Valdības status quo – uz cik ilgu laiku?

Druva
00:00
22.11.2006

Valdība tika izveidota zibens ātrumā. Par to, vai ātrākais vienmēr ir labākais, saruna ar mūsu rajona politiķiem Jāni Porieti, 9.Saeimas deputātu, kas pārstāv Tautas partiju, Jāni Beikmani, Cēsu domes deputātu, kas vēlēšanās startēja no LPP/LC apvienības, Jāni Antonu, Zemnieku savienības rajona organizācijas vadītāju, Daumantu Vasmani, TB/ LNNK pārstāvi, un Raiti Sijātu, partijas “Jaunais laiks” valdes locekli.

– Vai četru politisko spēku – Tautas partijas, Zaļo un zemnieku savienības, LPP/LC un TB/LNNK – valdība ir labākais iespējamais variants?

J.Porietis: – Neviens variants varbūt nav absolūti izcils. Politikā optimāls ir tas, kas tajā brīdī ir reālākais. Paraugoties uz aizvadīto Saeimu un apsverot turpmāko, jāatzīst, ka šī koalīcija konkrētajā situācijā ir labākā.

J.Beikmanis: – Sākumā bija runa, ka valdošo koalīciju var veidot trīs politiskie spēki, iztiekot ar 51 balsi Saeimā, bet tas nebija reāli. Zaļajiem zemniekiem ir neprognozējami deputāti – Visvaldis Lācis, kurš jau pa-ziņojis, ka balsos pēc sirdsapziņas, Leopolds Ozoliņš. Zinot šīs personības, uzskatu, ka tā būtu gandrīz mazākuma valdība.

Man ne sevišķi patīk, ka valdībā ir TB/LNNK. Pieredze rāda, ka tēvzemieši palīdzējuši krist vairākām valdībām. Turklāt partijas resursi ir ierobežoti, spēcīgākie politiķi darbojas Briselē. Iespējams, spējīgi ir arī jaunie, bet viņi līdz šim politikā nav pazīstami. Uzskatu arī, ka TB /LNNK klātbūtne valdībā var bloķēt robežlīgumu ar Krieviju, kas mums ir ļoti svarīgs jautājums.

Man nekas nebūtu pretī, ja ceturtais partneris būtu “Jaunais laiks”. Bet tas nevar notikt, kamēr partijas līderis ir Einars Repše. Taču “Jaunajā laikā” ir profesionāli cilvēki, reāli domājoši, spējīgi sadarboties. Esmu domājis arī par “Saskaņas centru”. Bet šī savienība ir absolūti neiespējama, kamēr tur ir rubikieši. Taču “Saskaņas centrā” ir pietiekami daudz progresīvu politiķu – jaunais Ušakovs, Dolgopolovs, daudz uzņēmēju. Domāju, ka pagājuši tie laiki, kad uz visiem krievu biznesmeņiem bija jāskatās ar aizdomām.

J.Antons: – Līdzšinējā sadarbība parādījusi, ka partijas var sastrādāties un sadarboties, rīkojoties valsts interešu vārdā. Ir uzsākti kopēji darbi.

D.Vasmanis: – Ja atmetam variantu par trīs politisko spēku veidoto valdību, pašreizējā situācijā izveidot citu valdību bija neiespējami, jo attiecības starp TP un JL ir tik “mīļas”, ka viena otru labprātāk redzētu baltās čībiņās un koka mētelītī. Bet, ja pieminam valdību šūpošanu, tad pēdējais spilgtais valdības gāšanas piemērs bija Tautas partijas nogāztais Emša kabinets, kurā pati TP bija lielākais spēks.

“Saskaņas centrs” valdībā – tas būtu nonsenss. Pietiek, ka latviešu tautas “patriots” Buzajevs darbosies nacionālās drošības komisijā. Pilnu publikācijas tekstu lasiet drukātajā „Druvā”

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 16 izsaukumi

15:43
22.04.2024
7

Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 19. aprīļa plkst. 6.30 līdz 22. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 16 izsaukumus – trīs izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu un 13 izsaukumus uz glābšanas darbiem. Sestdien plkst. 18.04 saņemts izsaukums uz Madonas novada Cesvaines pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā pie […]

Fiziskās aktivitātes - svarīgākais ieradums labas veselības uzturēšanai

15:27
22.04.2024
13

Uz jautājumu “Kurš no ieradumiem, jūsuprāt, ir vissvarīgākais veselībai?” “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktajā aptaujā 17% respondentu atbildējuši, ka tās ir regulāras fiziskās aktivitātes, savukārt 16% kā svarīgākās norādījuši regulāras veselības pārbaudes. Interesanti, ka fiziskās aktivitātes par svarīgāko ieradumu vīrieši atzinuši divas reizes biežāk nekā sievietes. Visvairāk – 25% – ar fiziskajām aktivitātēm […]

Āraiši ir īpaši, un tādiem tiem jābūt

00:00
22.04.2024
23

Āraisieši vienmēr uzsvēruši piederību īpašajai vietai Āraišiem. Jau desmit gadus aktīvākie iedzīvotāji apvienojušies Āraišu biedrībā, lai kopā risinātu ikdienas problēmas, stiprinātu identitāti un atpazīstamību, veicinātu kopienas un apkārtnes iedzīvotāju līdziesaisti, radošumu un interešu daudzveidību, paplašinātu tūrisma piedāvājumu.    Biedrības rosināti, āraisieši sanāca kopā, lai apspriestu aktuālo. Eva Koljera pastāstīja par aptaujas, kurā viedokli pau­da āraisieši, […]

Rokdarbos atmodina pavasari

00:00
21.04.2024
48
1

Dzērbenes pilī kā ik pavasari pagasta un kaimiņu rokdarbnieki un amatnieki rāda rudenī un ziemāpaveikto. Izstādes pamatu veido Dzērbenes tautas nama studijas “Dzērbe” dalībnieku darbi. “Gada laikā studijas vadītāja Inga Blauberga    iedrošinājusi, aizrāvusi pagasta sievas. Aizvien tiek apgūts kas jauns, pētītas    latviskās un Dzērbenes meistaru tradīcijas,” saka tautas nama un Dzērbenes amatu mājas […]

Grāmatas Braila rakstā, audio, palielinātā drukā un vieglajā valodā

00:00
20.04.2024
65

Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkā, kas daudziem labāk zināma ar iepriekšējo nosaukumu Neredzīgo bibliotēka, grāmatas lasa ne tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, bet arī tie, kuriem citu iemeslu dēļ grūti lasīt parasto druku. Tas var būt gultas režīms pēc traumas, operācijas, pēc insulta, infarkta vai ir grūtības fiziski noturēt grāmatu rokās. Dienā bibliotēku vidēji ap­meklē 10 […]

Atkal brauc reibumā

11:48
19.04.2024
34

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 84 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 10 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 108 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 67 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trijos gadījumos automašīnas vadītāji […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
33
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi