Trešdiena, 17. aprīlis
Vārda dienas: Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Ugunsdzēsēji paaugstina iemaņas

Druva
00:00
05.12.2006
3lp Ugunsdzeseju Maaciibas

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Cēsu brigādes darbinieki katru gadu piedalās praktiskajās mācībās, ko rīko paaugstinātas ugunsbīstamības objektos.

Novembra beigās Cēsu garnizona mācības notika kokapstrādes firmā “CED”. Kā stāsta VUGD Cēsu brigādes komandieris Pēteris Serovs, mācības nepieciešamas, lai paaugstinātu personāla profesionālās iemaņas lielu ugunsgrēku dzēšanā: “Zināmo teicienu – grūti mācībās, viegli kaujā – vislielākā mērā var attiecināt arī uz mūsu darbu. Mācību laikā iespējams uzlabot sadarbību starp dienestiem, jo piedalās profesionālie dzēsēji, brīvprātīgo vienības, arī neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests un policija. Tieši no labas visu dienestu un struktūru sadarbības atkarīga veiksmīga ugunsgrēka likvidēšana.”

Mācībās iesaistījās brīvprātīgo ugunsdzēsēju brigādes no Amatas un Raiskuma, bet novērotāju statusā piedalījās dzēsēji no Liepas. Mācības vēroja arī profesionāļi no VUGD Limbažu brigādes.

Katru gadu vienas no mācībām notiek kādā kokapstrādes uzņēmumā. Kā skaidro P.Serovs, ugunsgrēku likvidācija tajos ir sarežģīta, jo uzņēmumu teritorijā parasti ir liels degamā materiāla daudzums, kas ļauj ugunij ātri izplatīties. Īpaši aktuāli tas ir ugunsbīstamajā vasaras periodā, kad uguns izplatās ar ātrumu 0,3 metri sekundē.

“Ja uguns izplatās lielā apmērā, veidojas virpuļveida gaisa plūsmas, kas lielā attālumā iznēsā dzirksteles un pat degošus koka gabalus. Siltuma izstarojums šādos ugunsgrēkos ir tik spēcīgs, ka aizdegas materiāli, kas atrodas pat 30 metru attālumā. Tāpēc ļoti svarīgi, lai kokapstrādes uzņēmumos būtu nodrošināts pietiekams ūdens daudzums. Liela ugunsgrēka likvidācijai nepieciešami 300 – 400 kubikmetri ūdens,” skaidro P.Serovs.

Mācību laikā uzņēmumā “CED” atklājies, ka ūdens ņemšanas vietas nav sakārtotas atbilstoši ugunsdrošības prasībām, kas kritiskā brīdī var radīt problēmas. Pēc mācībām kopā ar uzņēmuma atbildīgajiem darbiniekiem pārrunāta to norise, izvērtējot pozitīvo un norādot uz trūkumiem. P.Serovs norādīja, ka uzņēmumā daudz paveikts ugunsdrošības jomā, arī vadība saprotoši uztvērusi mācības.

“Ugunsgrēka veiksmīgā likvidācijā liela nozīme ir uzņēmumā strādājošo rīcībai. Ja ugunsgrēku izdodas pamanīt savlaicīgi, var mēģināt to nodzēst ar esošajiem palīglīdzekļiem. Svarīgi, lai šādos paaugstinātas ugunsbīstamības objektos būtu uzstādītas automātiskās ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes iekārtas. Atklājot aizdegšanos, svarīgi ar pieejamajiem līdzekļiem censties to lokalizēt, tūlīt paziņot par ugunsgrēku VUGD, nepieciešamības gadījumā evakuēt cilvēkus, atslēgt elektrību, veikt citus drošības pasākumus. Atbildīgajam darbiniekam jāsagaida VUGD dzēsēji un jāinformē par reālo situāciju. Tas viss atvieglo mūsu darbību un ļauj operatīvāk īstenot dzēšanu,” saka P.Serovs.

To, ka lielāka uzmanība jāpievērš tieši kokapstrādes uzņēmumiem, apliecina statistika. Novembrī divos uzņēmumos reģistrēta skaidu aizdegšanās, bet kādā gaterī Inešos ugunsgrēku izraisījusi pārkurināta krāsns. Arī uz uzņēmumu “CED” desmit gadu laikā ugunsdzēsējiem nācies braukt divas reizes.

VUGD Cēsu brigādē izvērtēta arī dzēsēju rīcība, un kā norāda P.Serovs, nācies konstatēt, ka ne visi ugunsdzēsēji mācības uztvēruši nopietni. “Tas liek nopietnāk analizēt darbinieku attieksmi un pārdomāt turpmāko rīcību,” saka P.Serovs.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Divi EP soļi, lai mazinātu zaļmaldināšanu

06:32
17.04.2024
10

Izpratne par videi draudzīgu dzīvesveidu daudziem kļūst par ikdienas normu. Arī tie, kas tam nepievēršas mērķtiecīgi, iegādājoties kādu lietu, pat tādu sīkumu kā iepirkuma maisiņu veikalā, bieži izvēlas to, pie kura ir norāde – bioloģiski noārdāms vai mazāk piesārņo. Taču ne vienmēr uzrakstiem, preču aprakstiem un ražotāju ziņām par it kā videi draudzīgu ražošanas ciklu […]

Amatierteātriem savs saiets

05:22
17.04.2024
11

Lai kopā pavadītu laiku, sevi parādītu un citus apskatītu, Kaives tautas namā    pašmāju amatierteātris “AkA” uzņēma ciemiņus: kaimiņus no Skujenes, Taurenes amatierteātri “Radi” un draugus no Murmastienas.    Viņus kopā bija saaicinājis Kaivena Runcis. “Kur humors, tur Runcim jābūt,” saka Kaives tautas nama vadītāja Agnese Caunīte-Bērziņa un piebilst, ka Kaivena Runcis, kad grib, tad […]

ASV koris dzied latviešu valodā

00:00
17.04.2024
20
1

ASV vīru koris “Faithful men” jeb “Uzticīgie vīri” ar sirsnīgu koncertu uzstājās Cēsu pilsētas pansionātā, uzņēmumā “Designed to live”, kurā izgatavo protēzes karā cietušajiem ukraiņiem, un Liepas kultūras namā. Koncerttūre notiek visā Latvijā. Liepas kultūras nama vadītāja Sandija Pētersone pastāsta, ka 1992. gadā mācītājs no Tenesī štata bija Latvijā un apmeklēja arī Liepu, viņam te […]

LTAB brīdina: izveidota viltus mājaslapa un sociālo tīklu profili, lai vāktu personu datus

15:24
16.04.2024
33

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) brīdina, ka izmantota biroja identitāte un izveidota viltus interneta vietne, Tajā izsludināts konkurss, kuram iedzīvotājus aicina atstāt savus personas datus. Līdzīgas aktivitātes ar viltotiem profiliem tiek veiktas arī sociālajos tīklos, tāpēc LTAB aicina iedzīvotājus uzmanīties un nekādā gadījumā nesniegt informāciju, tostarp bankas konta numurus, par sevi un sev […]

Kompensācijas mežu īpašniekiem

13:39
16.04.2024
20

Var pieteikties uz ikgadējo kompensāciju no valsts budžeta par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde) līdz 15. maijam pieņem iesniegumus no privāto mežu īpašniekiem uz ikgadējo kompensāciju no valsts budžeta par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem. Pieteikumus var sūtīt uz pārvaldes e-adresi, pa pastu vai iesniedzot klātienē kādā no pārvaldes […]

Smiltenē, brīvi iekļūstot šķūnī, nozog motorzāģi

13:32
16.04.2024
23

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 67 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 6 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 104 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 61 par ātruma pārsniegšanu, kā arī vienā gadījumā automašīnas vadītājs […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
18
2
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
16
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
33
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
25
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
40
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi