Trešdiena, 17. aprīlis
Vārda dienas: Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Sporta zāle būs

Druva
00:00
25.11.2006
2
Plt Sporta Zaale Top 3.lapa

Valsts Priekuļu lauksaimniecības tehnikumam piešķirti trūkstošie līdzekļi sporta zāles celtniecībai.

Kā “Druvai” stāstīja valsts Priekuļu lauksaimniecības tehnikuma direktors Imants Kupčs, pagājušā gada valsts budžeta grozījumos tehnikuma zāles celtniecības uzsākšanai piešķīra 182 tūkstošus latu.

“Katru gadu iesniedzam dažādus investīciju projektu pieteikumus Izglītības un zinātnes ministrijā. Un beidzot 2005. gada valsts budžeta grozījumos mums šos līdzekļus piešķīra, lai iesāktu sporta zāles celtniecību. Līdzekļi bija nepietiekami, darbus iesākām. Uzslējām karkasu un izdarījām visu, ko par šiem līdzekļiem vien varēja izdarīt. Taču milzīgs gandarījums, ka šī gada budžeta grozījumos veiksmīgā kārtā ministrija nebija aizmirsusi mūsu aizsākto objektu un piešķīra pārējo naudu. Tā kā sporta zāli pabeigsim, un domāju, ka šajā mācību gadā audzēkņiem jau būs pirmās sporta nodarbības jaunajā zālē,” optimistiski noskaņots, saka I. Kupčs.

Direktors atklāj, ka piešķirtie līdzekļi paredzēti, lai pabeigtu sporta zāles celtniecību, lai tajā būtu nepieciešamās komunikācijas, ventilācija, apkure, elektroinstalācija.

“Zālē nebūs aprīkojuma – uz grīdas sakrāsotas līnijas, volejbola tīkli, basketbola grozi vai kādi soli. Pie tā mēs vēl strādāsim. Esmu optimisma pilns un zinu, ka ātrāk vai vēlāk viss būs kārtībā. Atjaunosim vecos sporta rīkus, mēģināsim meklēt iespējas un pirkt kaut ko jaunu,” atzīst tehnikuma direktors un turpina: “Esam nosvinējuši tehnikuma 95 gadu jubileju, bet atbilstošas sporta zāles līdz šim nav bijis. Diez vai valstī ir vēl kāda skola ar 700 audzēkņiem, kurai nav savas sporta zāles,” saka direktors un piebilst, ka atklātie laukumi tehnikumam ir labi un kvalitatīvi, taču nepiemērotie laika apstākļi bieži audzēkņus atturējuši no fiziskām aktivitātēm. Bez tam I. Kupčs uzsver, ka audzēkņiem ir centralizētā ieskaite fizkultūrā, kura jākārto visiem. Līdz ar to sporta zāle ir nepieciešama arī šī iemesla dēļ.

Arī sporta skolotājs Uldis Spunde atzīst, ka sporta zāle ir svarīga mācību procesā, jo ne vienmēr ir iespēja sportot laukā. Arī ziemā sniega apstākļi ne vienmēr ir tādi, lai varētu slēpot.

“Vērtējot puišu fizisko attīstību, nākas atzīt, ka starp viņiem ir liela atšķirība. Ir tādi, kuri grib sportot un to var, bet ir daļa fiziski vāji attīstītu, kuriem nav arī vēlēšanās kaut ko darīt. Salīdzinot ar laiku pirms vairākiem gadiem, fiziskais līmenis tad bija daudz augstāks un fiziskajā attīstībā visi bija daudzmaz līdzīgi. Šobrīd ir pārāk liela atšķirība. Taču lielākā nelaime ir tā, ka viņi negrib sevi attīstīt, un neapzinās, ka tas būs vajadzīgs turpmākajā dzīvē,” stāsta sporta skolotājs.

Kā atzīst U. Spunde, puišiem visvairāk patīk bumbu spēles, kur ilgstoši nav jāpiepūlas. Bet skriešana vai slēpošana pie sirds iet retajam.

“Bumbu spēlēs slodze ir mainīga. Vienu brīdi paskrien un atkal var nedaudz atpūsties. Taču, ja jāskrien garākas distances, parādās vājais gribasspēks. Puiši to nav norūdījuši un nespēj sevi piespiest. Daudziem varbūt dzīves apstākļi tādi, ka nav bijis fiziski jāpiepūlas. Viegli dzīvojuši,” audzēkņus vērtē U. Spunde.

Auto transporta 4. kursa audzēknis Jānis Lingarts piekrīt viedoklim, ka sporta zālei ir jābūt, un nevar vien sagaidīt, kad stundas noritēs tur.

“Sporta zāle nepieciešama, lai varētu ieturēt sportisku dzīves veidu. Lai zēni būtu fiziskā formā. Citādi atnāk uz sporta stundu un pat piepumpēties nespēj. Kas tie par puišiem? Esmu tehnikuma izlasē un sports man ir svarīgs. Būšu priecīgs, ja vēl pagūšu pasportot jaunajā sporta zālē,” saka J. Lingarts.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Divi EP soļi, lai mazinātu zaļmaldināšanu

06:32
17.04.2024
10

Izpratne par videi draudzīgu dzīvesveidu daudziem kļūst par ikdienas normu. Arī tie, kas tam nepievēršas mērķtiecīgi, iegādājoties kādu lietu, pat tādu sīkumu kā iepirkuma maisiņu veikalā, bieži izvēlas to, pie kura ir norāde – bioloģiski noārdāms vai mazāk piesārņo. Taču ne vienmēr uzrakstiem, preču aprakstiem un ražotāju ziņām par it kā videi draudzīgu ražošanas ciklu […]

Amatierteātriem savs saiets

05:22
17.04.2024
11

Lai kopā pavadītu laiku, sevi parādītu un citus apskatītu, Kaives tautas namā    pašmāju amatierteātris “AkA” uzņēma ciemiņus: kaimiņus no Skujenes, Taurenes amatierteātri “Radi” un draugus no Murmastienas.    Viņus kopā bija saaicinājis Kaivena Runcis. “Kur humors, tur Runcim jābūt,” saka Kaives tautas nama vadītāja Agnese Caunīte-Bērziņa un piebilst, ka Kaivena Runcis, kad grib, tad […]

ASV koris dzied latviešu valodā

00:00
17.04.2024
21
1

ASV vīru koris “Faithful men” jeb “Uzticīgie vīri” ar sirsnīgu koncertu uzstājās Cēsu pilsētas pansionātā, uzņēmumā “Designed to live”, kurā izgatavo protēzes karā cietušajiem ukraiņiem, un Liepas kultūras namā. Koncerttūre notiek visā Latvijā. Liepas kultūras nama vadītāja Sandija Pētersone pastāsta, ka 1992. gadā mācītājs no Tenesī štata bija Latvijā un apmeklēja arī Liepu, viņam te […]

LTAB brīdina: izveidota viltus mājaslapa un sociālo tīklu profili, lai vāktu personu datus

15:24
16.04.2024
33

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) brīdina, ka izmantota biroja identitāte un izveidota viltus interneta vietne, Tajā izsludināts konkurss, kuram iedzīvotājus aicina atstāt savus personas datus. Līdzīgas aktivitātes ar viltotiem profiliem tiek veiktas arī sociālajos tīklos, tāpēc LTAB aicina iedzīvotājus uzmanīties un nekādā gadījumā nesniegt informāciju, tostarp bankas konta numurus, par sevi un sev […]

Kompensācijas mežu īpašniekiem

13:39
16.04.2024
20

Var pieteikties uz ikgadējo kompensāciju no valsts budžeta par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde) līdz 15. maijam pieņem iesniegumus no privāto mežu īpašniekiem uz ikgadējo kompensāciju no valsts budžeta par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem. Pieteikumus var sūtīt uz pārvaldes e-adresi, pa pastu vai iesniedzot klātienē kādā no pārvaldes […]

Smiltenē, brīvi iekļūstot šķūnī, nozog motorzāģi

13:32
16.04.2024
23

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 67 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 6 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 104 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 61 par ātruma pārsniegšanu, kā arī vienā gadījumā automašīnas vadītājs […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
18
2
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
16
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
33
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
25
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
40
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi