Pirmdiena, 22. aprīlis
Vārda dienas: Armands, Armanda

Spilgts akcents pilsētā

Druva
00:00
24.11.2006
1
Maja 1lapa

Konkursā “Lai top skaistāka mūsu pilsēta” daudzdzīvokļu māju grupā triumfēja SIA “CDzP” apsaimniekotās mājas.

Šogad siltinātas piecas uzņēmuma apsaimniekotās ēkas, un visas piecas izpelnījās konkursa rīkotāju ievērību. Par labāko atzīta māja Gaujas ielā 32, par ko dzirdēta atziņa – māja var patikt vai nepatikt, bet neievērot to nevar. Dalītu otro vietu ieguva mājas Ziedu ielā 18 un Leona Paegles ielā 6, dalītu trešo vietu – mājas Raiņa ielā 12 un Maija ielā 4. Arī iepriekšējā gadā SIA “CDzP” mājas bija godalgoto skaitā, bet šogad tām konkurentu nebija.

“Protams, var diskutēt, vai māja Gaujas ielā 32 ir labākā un smukākā, bet spilgtākā tā ir noteikti. Ikvienas mājas krāsu pasi piedāvā pilsētas galvenais arhitekts, ņemot vērā arī iedzīvotāju vēlmes. Vai viņi gatavi uz kaut ko drosmīgāku, vai grib mierīgākus toņus. Latviešu mentalitāte ir jūtama, un pārsvarā cilvēki vēlas klusākus toņus. Mēģinām cilvēkus pārliecināt, ka sākotnēji vajadzētu košāku krāsojumu, jo krāsa atmosfēras iedarbībā ar laiku izbalo.

Runājot par konkrēto objektu, iedzīvotāji sapulcēs teica, ka viņiem galvenais ir siltināšana, un viņi neiebilst pret spilgtāku krāsojumu. Tāpēc tika realizēts šāds drosmīgāks variants. Sākumā atsauksmes bija dažādas, tagad diskusiju vairs nav,” stāsta SIA “CDzP” valdes priekšsēdētājs Ģirts Beikmanis, piebilstot, ka šī māja ir labs piemērs, kā var spēlēties ar krāsām.

Par uzvaru konkursā mājas iedzīvotāji saņēma Cēsu karogu un atzinības rakstu. Mājas pilnvarotā perona Iveta Krūze atzina, ka uzvarētāja lauri gan pienākoties iepriekšējam mājas vecākajam Raimondam Spullem, kurš tikai nesen pārcēlies dzīvot citur.

“Ir patīkami, ka mūsu māja ir novērtēta. Protams, sākumā ne visi bija apmierināti ar ēkas krāsojumu, bet cenšos stāstīt, ka tagad mūsu māja rada dzīvesprieku apkārtējā vidē. Pašai krāsas patīk un, nākot mājās, allaž gribas pasmaidīt. Vienīgi nedaudz brīnos, ka Gaujas ielā pie mājas vēl nav notikusi neviena avārija, jo redzu, kā šoferi, kuri brauc garām pirmo reizi, noraugās uz mūsu māju,” ar smaidu saka I. Krūze.

Viņa atzīst, ka šovasar padarīts ļoti nozīmīgs darbs, jo siltināšanas

efekts jau esot jūtams, lai arī īsts sals vēl neesot bijis. Tagad pietiekot ar nedaudz siltiem radiatoriem, lai dzīvoklī justos omulīgi.

Būvinženieris Juris Kozlovskis, lūgts novērtēt krāsaino ēku, atzina, ka šis ir drosmīgs risinājums, kas dod pilsētai labu akcentu: “Katrā Rietumeiropas pilsētā ir pa kādai šādai krāsainai mājai, kāpēc lai Cēsis būtu izņēmums. Tiesa, ja tādu saradīsies daudz, tas vairs nebūs labi. Jāteic, ka krāsas savstarpēji harmonē labi, tiesa, ar apkārtējo vidi harmoniju atrast grūti. Kopumā prieks par paveikto mājas renovēšanā, vienīgais mīnuss – ārdurvis, kas nav nomainītas. Ceru, ka tur vainojams tikai naudas trūkums, un tas arī tiks novērsts.”

Visu ēku siltināšanu veikuši uzņēmuma “CDzP” būvbrigādes speciālisti, bet, kā saka Ģ. Beikmanis, atzinību pelnījis viss kolektīvs. Jo tie nav tikai būvniecības darbi. Sākumā ir sagatavošanās darbs, lai tiktu līdz siltināšanai, pēc tam ir kredītu administrēšana un pārējā apsaimniekošana. “Par savu kolektīvu varu teikt tikai labus vārdus, tāpēc arī darbi mums sokas,” atzīst Ģ. Beikmanis.

Ēku siltināšana pilsētā gūst arvien lielāku atzinību, un arvien vairāk māju iedzīvotāji grib sekot šiem piemēriem.

“Ja pirmajos darbības gados nedaudz šaubījos, vai būs cerētais

efekts, tagad viennozīmīgi varu teikt, ka tas ir nepieciešams darbs. Arī iedzīvotāji sapratuši un izsaka vēlmi siltināt savas mājas. Vinnējuši ir tie, kuri to paveica pirmie, jo celtniecības izmaksas ar katru gadu pieaug, tādējādi katrs nākamais projekts kļūst arvien dārgāks,” saka Ģ. Beikmanis.

Viņš arī atzīst, ka nākamgad konkurence konkursā “Lai top skaistāka mūsu pilsēta” būs sīvāka, jo tapšanas stadijā ir vairākas jaunceļamās daudzdzīvokļu ēkas.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Rokdarbos atmodina pavasari

00:00
21.04.2024
38

Dzērbenes pilī kā ik pavasari pagasta un kaimiņu rokdarbnieki un amatnieki rāda rudenī un ziemāpaveikto. Izstādes pamatu veido Dzērbenes tautas nama studijas “Dzērbe” dalībnieku darbi. “Gada laikā studijas vadītāja Inga Blauberga    iedrošinājusi, aizrāvusi pagasta sievas. Aizvien tiek apgūts kas jauns, pētītas    latviskās un Dzērbenes meistaru tradīcijas,” saka tautas nama un Dzērbenes amatu mājas […]

Grāmatas Braila rakstā, audio, palielinātā drukā un vieglajā valodā

00:00
20.04.2024
64

Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkā, kas daudziem labāk zināma ar iepriekšējo nosaukumu Neredzīgo bibliotēka, grāmatas lasa ne tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, bet arī tie, kuriem citu iemeslu dēļ grūti lasīt parasto druku. Tas var būt gultas režīms pēc traumas, operācijas, pēc insulta, infarkta vai ir grūtības fiziski noturēt grāmatu rokās. Dienā bibliotēku vidēji ap­meklē 10 […]

Atkal brauc reibumā

11:48
19.04.2024
33

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 84 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 10 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 108 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 67 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trijos gadījumos automašīnas vadītāji […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē trīs izsaukumi

11:45
19.04.2024
33

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. aprīļa plkst. 6.30 līdz 19. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma trīs izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un viens izsaukums bija maldinājums. Šonakt plkst. 01.57 VUGD saņēma izsaukumu Alūksnes novada Jaunannas pagastā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. […]

Skaidro attēlos redzamā vīrieša identitāti

11:24
19.04.2024
284

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas Valmierā aicina aplūkot attēlos redzamo vīrieti un ja jūsu rīcībā ir jebkāda informācija, kas sekmētu viņa personības un atrašanās vietas noskaidrošanu, aicinām informēt Valsts policiju, zvanot pa tālruņa numuru 110. Tāpat aicinām atsaukties attēlos redzamo personu.

Gaismas un cerības ceļš Pētera Vaska festivālā

00:00
19.04.2024
28

Septītais “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” Vidzemes koncertzālē “Cēsis” iesākās ar vācu režisora Holgera Fogta dokumentālās filmas “Komponists un viņa debesis. Pēteris Vasks” Latvijas pirmizrādi. Festivālā pasaules pirmizrādi piedzīvoja Kijivas modernais balets “Vientuļais eņģelis. Draugi”, kā arī pasākumu programmu bagātināja Navarra stīgu kvarteta koncertprogramma. Dokumentālā filma ļāva tuvāk iepazīt komponista personību un vērtības, kas spilgti atspoguļojas […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
32
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi