Trešdiena, 24. aprīlis
Vārda dienas: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums

Satraukums par preses piegādi

Druva
00:00
05.01.2007
3
1lp Pasta Problemas

Latvijas pasta preses piegādes datorsistēmas problēmu dēļ Jaunā gada pirmajās dienās daļai klientu aizkavējusies preses piegāde.

Jauno datorizēto preses piegādes sistēmu izstrādājis Latvijas pasts, un savu darbu tā uzsāka 1.janvārī. Konstatēts, ka problēma radusies tāpēc, ka datu bāzē ieviesušās vairākas kļūdas, līdz ar to sistēma nespēj precīzi identificēt abonenta datus. Cēsu rajona iedzīvotāji satraukti par preses izdevumu piegādes kavēšanos, nezinot īstos iemeslus, situācijā vaino pastniekus. Daudzu neapmierināto zvanus saņēmusi gan “Druvas” redakcija, gan Latvijas pasta Vidzemes reģiona un Cēsu reģionālās nodaļas vadība.

Cēsu pasta preses izdevumu parakstīšanas daļas vadītāja Aina Kuple iesaka klientiem būt saprotošiem un pacietīgiem. “Jaunā datorsistēma, uz ko likām cerības, ka tā atvieglos un paātrinās pasta darbu, tomēr ir pievīlusi,” teica A.Kuple un informēja, ka lielākā problēma saistīta ar kvīšu izdruku. “Uz šķirošanu sūta preses izdevumus un kvītis ar pasūtītāja datiem, ja nav kvīšu, avīzes un žurnālus nevaram piegādāt,” uzsvēra parakstīšanas daļas vadītāja.

Vidzemes reģiona direktors Modris Romka -Laurītis informēja, ka problēma reģionā un visā Latvijā tiek risināta, lai abonenti neciestu. Latvijas pasta Cēsu reģionālās nodaļas pārvaldnieks Juris Eglītis uzsvēra, ka ideja par datorsistēmas ieviešanu ir laba un nepieciešama, lai atvieglotu preses šķirošanas darbu. Vai darbosies jau agrāk ieviestā sistēma “Abonē šodien, saņem rīt”? M.Romka – Laurītis teica, ka noteikti, bet ne šobrīd, kamēr pastāv problēmas ar jauno datorsistēmu, kā arī pašlaik nav iespējams veikt pāradresāciju.

Kā preses piegāde notiek Cēsu rajona pagastos, kur abonenti satraukušies īpaši par to, ka nesaņem vietējo avīzi “Druvu”?

Taurenes pasta nodaļas priekšniece Lelde Slaidiņa atzina, ka pašlaik darbs ar preses izdevumu izplatīšanu ir ļoti sarežģīts. 3. janvārī datorsistēmas vainas dēļ laikrakstu “Druva” nebija iespējams piegādāt 59 klientiem. 4. janvārī vēl pietrūka 10 iepriekšējās dienas rajona laikrakstu. L.Slaidiņa pastāstīja, ka vislielākā slodze tagad ir pastniecei, kurai jāsašķiro gan jaunie preses izdevumi, gan tie, kuru piegāde aizkavējusies.

Nītaures pasta nodaļas priekšniece Nataļja Zondaka atzina, ka daudzi preses izdevumi, arī vietējais laikraksts “Druva”, krājas nodaļā. Pasūtītājiem tos nevar nogādāt, jo nav abonentu kartīšu, kas tiek izdrukātas un sūtītas no Rīgas.

Raunas pasta nodaļas priekšniece Ieva Simsone uz notikušo skatās optimistiski. Raunēnieši, kuri saņēmuši laikrakstus un žurnālus, tos iedod izlasīt tiem, kuri abonenta kartītes iztrūkuma dēļ presi nav saņēmuši. I.Simsone atzina, ka iedzīvotāji ir saprotoši, jo pasta nodaļas darbinieki izskaidrojuši radušos situāciju un to, ka neviens bez pasūtītajiem preses izdevumiem nepaliks.

Paredzams, ka šīs nedēļas laikā sistēma tiks sakārtota.

LETA informē, ka vēl aptuveni nedēļu pasta darbiniekiem nākšoties labot datu bāzi, līdz ar to daļa klientu vēl jutīšot apgrūtinājumus. Pasta darbinieki izskata milzīgo datu bāzi, pārbaudot pasta indeksus un piegādes adreses, labo kļūdas. Latvijas pasts sola, ka lielākā daļa klientu presi saņemšot laikus. “Latvijas pasts atvainojas klientiem par sagādātajām neērtībām un tiem, kuri vēl nav saņēmuši presi, iesaka zvanīt pa bezmaksas tālruni 8008001, norādot informāciju par veikto pasūtījumu,” teica M.Romka – Laurītis.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Seniori svin pavasari

05:14
24.04.2024
31

Nedēļas nogalē Zosēnu senioru klubiņš aicināja uz dzīves svinēšanu pavasarī, pagasta kultūras namā pulcējot gan vietējos seniorus, gan aicinot viesus no Abrupes, Vecpiebalgas, Taurenes un Dzērbenes. Zosēnu senioru klubiņa vadītāja Ilze Cīrule teic, ka izveidojusies brīnišķīga tradīcija svinēt un katram savā gadalaikā aicināt ciemos pie sevis kaimiņu pagastu seniorus, rīkot arī kopīgas ekskursijas. Saietā priecēja […]

IT speciālisti tīklojas arī klātienē

00:00
24.04.2024
62

Modernās tehnoloģijas rada jaunas profesijas un jaunas iespējas Nebijis pasākums notika Cēsīs, Raiņa kvartālā, tur tikās esošie un topošie dažādu līmeņu IT jomas speciālisti, tehnoloģiju entuziasti, studenti, uzņēmēji un ikviens, kam interesē tehnoloģijas un digitalizācija. Pasākumā “IT Waffle Meetup”raisījās sarunas, pieredzes stāsti un diskusijas par karjeras iespējām nozarē, pieprasītām prasmēm un tehnoloģiju iespējām. Būtiska bija […]

Satiekas darba devēji un ņēmēji

00:00
23.04.2024
159

Darba meklētājus Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) akcijā “Sezonas darbi” aicināja tikties ar darba devējiem. NVA Cēsu filiālē interesentus sagaidīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), akciju sabiedrības “Cēsu alus” un SIA “Green Line Services” pārstāvji. Divu stundu pasākumā darba devēji stāstīja ne tikai par sezonas, bet arī pastāvīga darba piedāvājumiem. Darba meklētāju netrūka. “Cēsu alus” […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 16 izsaukumi

15:43
22.04.2024
36

Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 19. aprīļa plkst. 6.30 līdz 22. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 16 izsaukumus – trīs izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu un 13 izsaukumus uz glābšanas darbiem. Sestdien plkst. 18.04 saņemts izsaukums uz Madonas novada Cesvaines pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā pie […]

Fiziskās aktivitātes - svarīgākais ieradums labas veselības uzturēšanai

15:27
22.04.2024
34

Uz jautājumu “Kurš no ieradumiem, jūsuprāt, ir vissvarīgākais veselībai?” “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktajā aptaujā 17% respondentu atbildējuši, ka tās ir regulāras fiziskās aktivitātes, savukārt 16% kā svarīgākās norādījuši regulāras veselības pārbaudes. Interesanti, ka fiziskās aktivitātes par svarīgāko ieradumu vīrieši atzinuši divas reizes biežāk nekā sievietes. Visvairāk – 25% – ar fiziskajām aktivitātēm […]

Āraiši ir īpaši, un tādiem tiem jābūt

00:00
22.04.2024
82

Āraisieši vienmēr uzsvēruši piederību īpašajai vietai Āraišiem. Jau desmit gadus aktīvākie iedzīvotāji apvienojušies Āraišu biedrībā, lai kopā risinātu ikdienas problēmas, stiprinātu identitāti un atpazīstamību, veicinātu kopienas un apkārtnes iedzīvotāju līdziesaisti, radošumu un interešu daudzveidību, paplašinātu tūrisma piedāvājumu.    Biedrības rosināti, āraisieši sanāca kopā, lai apspriestu aktuālo. Eva Koljera pastāstīja par aptaujas, kurā viedokli pau­da āraisieši, […]

Tautas balss

Ģimnāzijas remonts ievelkas

09:23
23.04.2024
27
Druva raksta:

“Ļoti ievilcies Cēsu Valsts ģimnāzijas ēkas remonts. Esmu pensionēta skolotāja, mani interesē, vai jaunajā mācību gadā ģimnāzisti varēs atgriezties savā skolā vai mācības būs jāturpina pielāgotajās telpās Raunas ielā. Saprotu, ka tur nav slikti, taču ģimnāzijas tēla veidošanai gan tas par labu nenāk,” pārdomās dalījās seniore.

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
37
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
20
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
37
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
36
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Sludinājumi