Pirmdiena, 22. aprīlis
Vārda dienas: Armands, Armanda

Samita brīvdienās vairāk iepērkas

Druva
00:00
29.11.2006
2
1lp Nato Diena

Cēsnieki samita brīvdienās vairāk meklējuši palīdzību slimnīcas uzņemšanas nodaļā un devušies iepirkties.

“Brīvajās dienās varējām atrast laiku apskatīt vietas, kurās nav ilgi būts. Kaut laiks rudenīgs, Cēsis ir ļoti skaistas. Vakar izstaigājām vecpilsētu, šodien vajadzētu aizbraukt līdz Svētavotam,” sprieda rīdziniece Maruta Buklēvica, kura pāris brīvās dienas mūsu pilsētā pavadīja kopā ar draudzeni un mazākajiem bērniem. Rīdziniece neslēpa, ka galvaspilsēta šajās dienās tiešām ir patukšojusies.

Sazinoties ar pāris viesnīcām, administratori neteica, ka NATO brīvdienās būtu klientu pieplūdums. Vidzemes reahabilitācijas centrā “Līgatne” uzsvēra, ka viesnīca vienmēr ir aizņemta un cilvēki izvēlas dažu dienu atpūtas kūres. Līdzīgi notiek arī šajās brīvdienās. Viesnīcas ”Province” īpašniece Dace Treikmane bilda, ka latviešiem vienmēr ir iespēja aizbraukt pie lauku radiem vai uz saviem lauku īpašumiem, tāpēc viesnīcu izvēlas īpašos gadījumos.

“Pirmdien neierasti daudz cilvēku pusdienoja mūsu kafejnīcā. Varbūt tāpēc, ka cēsniekiem bija laiks pabūt kopā ar ģimeni,” vērtēja Dace Treikmane. Sazinoties ar izstāžu nama, tūrisma informācijas centra darbiniekiem, “Druva” noskaidroja, ka iestādes izmantojušas ierasto brīvdienu pirmdienā, tāpēc līdz otrdienas pusdienlaikam vēl nevarēja vērtēt, vai Cēsīs būs vairāk mākslas mīļotāju un ceļotāju. Cēsu autoostā stāstīja, ka kasēs biļešu pircēju ir mazāk. Visi, kas vēlējušies, pie savējiem no Rīgas atbraukuši pagājušās nedēļas nogalē, bet sabiedrisko transportu brīvdienās izmanto pārsvarā tie, kuriem darba devējs nav piešķīris brīvdienas. Lielākā rosība bija vērojama veikalos.

“Cilvēkiem radies brīvs brīdis, un viņi cenšas to izmantot darbiem, kuriem pietrūkst laika. Daudzi iepērkas, galvenokārt pērk preces iekšdarbu veikšanai,” sacīja būvmateriālu veikala “Meistars” vecākais pārdevējs Vilnis Mellēns. Līdzīgas domas varēja saklausīt arī firmas “Mēness” salonā “Rota”.

“Ziemassvētku dāvanas pie mums izvēlas jau kopš novembra sākuma. Šajās dienās pat vairāk. Meklē rotaslietas, svecītes, “Labās ziepju fabrikas” ražojumus, arī sāls lampas, kas ir skaista un interesanta dāvana svētkos. Pēc tām brauc pat valmierieši,” stāstīja salona “Rota” vadītāja Inta Zālīte. Veikalos teica, ka brīvdienās viss notiek, bet skaistumkopšanas salonos valda klusums. Salona “Debesīs” administratore atzina, ka brīvdienas nekādi nav piesaistījušas klientus, bet salonā “Sanda” uzsvēra, ka klientiem jāatsaka, jo brīvdienās strādā tikai divas frizieres, pārējās palikušas mājās, auklējot bērnus.

“Es nezinu, kāpēc samita dēļ visai dzīvei Cēsīs bija jāapstājas? Strādā tikai viens bērnu dārzs, bet var taču saprast mūsu meitenes, ka viņas nevēlas bērniņu uz pāris dienām ielikt svešā bērnu kolektīvā,” tā salona “Sanda” administratore Ieva Medne. 4. pirmsskolas izglītības iestādē otrdien dzīvojās tikai desmit mazuļi. Bija pieteikti apmēram 40, bet acīmredzot vecāki raduši citas iespējas.

“Bērni ir kopā vienā grupiņā, rotaļājas. Bija domātas divas grupas, bet desmit bērniņus varēja salikt vienā. Kopā ar bērniem ir pedagogs, viņa palīgs, strādā pavārs,” stāstīja bērnu dārza medicīnas māsa Laima Rone, kura brīdī, kad “Druva” sazvanīja iestādi, sastādīja bērnu NATO brīvdienu pusdienu ēdienkarti.

“Būs kartupelīši, maltās gaļas mērce, gurķu salātiņi un kompots,” tā Laima Rone.

Vairāk rūpju bijis slimnīcas uzņemšanas nodaļas mediķiem. Uzņemšanas nodaļā “Druvai” pastāstīja, ka pirmdiena bijusi traumu diena, kad pēc palīdzības nākuši tie, kuri ierasti pirmdienas rītā ietu uz poliklīniku. Dažus cilvēkus konsultējis arī terapeits. Iedzīvotāji zvanījuši arī neatliekamajai palīdzībai.

“Darba pagaidām nav vairāk. Pa telefonu jau īpaši nekonsultējam, braucam izsaukumā. Cilvēki atklāti izstāsta, ka ģimenes ārsti teikuši, ja paliek sliktāk, lai zvana ātrajiem. Veselību nevar prognozēt, un tāpēc jau strādājam,” pamatoja neatliekamās palīdzības dispečere Inese Baltskara.

NATO norises jebkurā gadījumā būtu ietekmējušas rīdzinieku ikdienu, bet cēsniekiem pāris dienas sagrozītas tikai brīvdienu dēļ.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Rokdarbos atmodina pavasari

00:00
21.04.2024
36

Dzērbenes pilī kā ik pavasari pagasta un kaimiņu rokdarbnieki un amatnieki rāda rudenī un ziemāpaveikto. Izstādes pamatu veido Dzērbenes tautas nama studijas “Dzērbe” dalībnieku darbi. “Gada laikā studijas vadītāja Inga Blauberga    iedrošinājusi, aizrāvusi pagasta sievas. Aizvien tiek apgūts kas jauns, pētītas    latviskās un Dzērbenes meistaru tradīcijas,” saka tautas nama un Dzērbenes amatu mājas […]

Grāmatas Braila rakstā, audio, palielinātā drukā un vieglajā valodā

00:00
20.04.2024
61

Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkā, kas daudziem labāk zināma ar iepriekšējo nosaukumu Neredzīgo bibliotēka, grāmatas lasa ne tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, bet arī tie, kuriem citu iemeslu dēļ grūti lasīt parasto druku. Tas var būt gultas režīms pēc traumas, operācijas, pēc insulta, infarkta vai ir grūtības fiziski noturēt grāmatu rokās. Dienā bibliotēku vidēji ap­meklē 10 […]

Atkal brauc reibumā

11:48
19.04.2024
33

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 84 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 10 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 108 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 67 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trijos gadījumos automašīnas vadītāji […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē trīs izsaukumi

11:45
19.04.2024
32

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. aprīļa plkst. 6.30 līdz 19. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma trīs izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un viens izsaukums bija maldinājums. Šonakt plkst. 01.57 VUGD saņēma izsaukumu Alūksnes novada Jaunannas pagastā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. […]

Skaidro attēlos redzamā vīrieša identitāti

11:24
19.04.2024
282

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas Valmierā aicina aplūkot attēlos redzamo vīrieti un ja jūsu rīcībā ir jebkāda informācija, kas sekmētu viņa personības un atrašanās vietas noskaidrošanu, aicinām informēt Valsts policiju, zvanot pa tālruņa numuru 110. Tāpat aicinām atsaukties attēlos redzamo personu.

Gaismas un cerības ceļš Pētera Vaska festivālā

00:00
19.04.2024
28

Septītais “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” Vidzemes koncertzālē “Cēsis” iesākās ar vācu režisora Holgera Fogta dokumentālās filmas “Komponists un viņa debesis. Pēteris Vasks” Latvijas pirmizrādi. Festivālā pasaules pirmizrādi piedzīvoja Kijivas modernais balets “Vientuļais eņģelis. Draugi”, kā arī pasākumu programmu bagātināja Navarra stīgu kvarteta koncertprogramma. Dokumentālā filma ļāva tuvāk iepazīt komponista personību un vērtības, kas spilgti atspoguļojas […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
32
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi