Vidzemes tūrisma asociācija sadarbībā ar pašvaldībām un uzņēmējiem pagājušajā gadā aktīvi izstrādājusi velo maršrutu kartes.
Tagad tās tiek izplatītas Latvijā, un ar aktīvās atpūtas iespējām iepazīstināti interesenti starptautiskos tūrisma gadatirgos.
“Pagaidām velo maršruti tiek iezīmēti kartē. Par braucēju interesi un pieplūdumu tiek informēti tūrisma uzņēmēji, maršruta tuvumā esošie apkalpojošās sfēras uzņēmumi. Maršrutu iezīmēšana dabā nāks ar laiku,” jaunās velokartes Cēsis – Raiskums – Līgatne – Sigulda atvēršanā šonedēļ sacīja Raitis Sijāts, Vidzemes tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs. ” Šī ir otrā velotūrisma karte, ko izdodam. Maršruta garums ir 40 kilometri. Tas ved caur trīs pilsētām, četriem pagastiem, diviem rajoniem. Pirmā velo karte, ko asociācija izdevusi, piedāvā tūristiem braukt no Igaunijas robežas, Valkas caur Smilteni un Raunu uz Cēsīm. Maršruta garums ir 93 kilometri.”
Šogad sadarbībā ar vietējām pašvaldībām plānots izdot arī velo maršrutu kartes par Siguldas un Limbažu apkārtni. Vidzemē jau ir izstrādāti vairāk nekā desmit maršruti. Viens no pirmajiem to veica aktīvās atpūtas centrs “Eži”, aicinot braukt no Cēsīm uz Valmieru.
Jaunākā karte lielā mērā aptver Raiskuma pagastu, tajā reklamēti vairāki pagasta uzņēmumi, tai skaitā jauni, kas šovasar gatavojas aktīvi iesaistīties tūrisma biznesā. To vidū ir kempings “Apaļkalns” Raiskuma ezera krastā un zemnieku saimniecība “Pīlādži” ar putnu dārzu, viesu māja un hotelis “Zaķīši” Raiskuma centrā. Caur Raiskuma pagastu piedāvāts arī papildu maršruts, iebraucot Ungurmuižā un piestājot pie Ungura ezera. Pēc tam ceļš ved uz Lielstraupi. Raiskuma pagasta padomes priekšsēdētājs Hardijs Vents no pašvaldības skatījuma atzinīgi novērtēja asociācijas iniciatīvu un izteica prognozi, ka pagasta uzņēmējiem šāda aktīvo tūristu piesaiste nesīs labumu.
Iespieddarba atvēršanā uzņēmēji, kas reklamējušies jaunajā izdevumā, saņēma paciņu ar kartēm, lai paši varētu reklamēt velomaršrutu. Asociācijas izpilddirektore Inga Vilde piebilda, ka izdevums drukāts uz mitrumu izturoša papīra, lokāms tā, lai to būtu ērti turēt pie riteņa stūres. Tūristu zināšanai iezīmētas apdzīvotu vietu un pilsētu kartes, apskates objekti. Karte izdota latviešu un angļu valodā. Lai gan veikliem braucējiem 40 kilometru maršruts ir pievarams dienas laikā, veidotāji cer, ka ar apskates objektiem piesātinātais maršruts ceļotājiem liks aizkavēties divas vai pat trīs dienas, tāpēc norādītas arī naktsmītnes, tai skaitā kempingu vietas. Tā kā maršruts ved pa asfaltētiem un grantētiem ceļiem, to var izbraukt arī motorizēti, piemēram, ar motocikliem.
Caur Cēsīm veidots arī viens no lielajiem Eirovelo ceļiem, kas savieno Baltijas valstis. Starptautiskais maršruts aizsākas Tallinā, ved caur Tartu, Vidzemē plūst caur Cēsīm un Madonu, tālāk uz Rēzekni, Krāslavu un Daugavpili Latgalē un Lietuvas robežu. “Cēsis pamatoti ir iekļautas maršrutā. Šeit ir ne tikai ko redzēt, bet arī pilsēta ir viena no tām Vidzemē, kur velobraucēji ir gaidīti tūristi. Daudzas ielas remontējot, ietves gar tām pielāgotas braucējiem ar riteņiem,” novērtēja Raitis Sijāts.
Komentāri