Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) vides inspektori, lašu un taimiņu nārsta laikā pievēršot pastiprinātu uzmanību īpaši aizsargājamās dabas teritorijās esošajām ūdenskrātuvēm, saskārušies ar nekaunīgu maluzvejnieku rīcību.
Apsekojot lašupes, DAP Gaujas nacionālā parka administrācijas vides inspektori saskārušies ar maluzvejnieku īpaši nekaunīgu rīcību, jo uz meža ceļa, pa kuru var piebraukt pie Gaujas, maluzvejnieki bija izvietojuši zem lapām nomaskētus, speciāli izgatavotus dzelkšņus, informēja DAP sabiedrisko attiecību speciāliste Rita Jakovļeva.
Maluzvejnieku izliktās lamatas sadūra vides inspektoru automašīnas riepas, nodarot materiālus zaudējums, kas ir samērā lieli sevišķi šajos apstākļos, kad pastiprināti tiek pievērsta uzmanība līdzekļu ekonomijai.
Dabas aizsardzības pārvaldes Gaujas NP vides inspektori aicina visus interesentus doties pastaigās gar lašupēm. Ja nav tik daudz laika, lai dotos pārgājienā, braucot pāri tiltiem, piestājiet un pavērojiet, vai no tiem nav manāmas zivis. Varbūt izdosies pamanīt lasi vai taimiņu un, iespējams, arī iztraucēt kādu maluzvejnieku, kas savtīgos nolūkos iznīcina šodienas un nākotnes zivju resursus.
Speciālisti atgādina, ka par laša vai taimiņa iegūšanu īpaši aizsargājamā teritorijā, saudzēšanas laikā, aizliegtā vietā, normatīvie akti paredz kriminālatbildību. Tiesa var piemērot sodu, nosakot brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai arestu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz četrdesmit minimālajām mēnešalgām, kā arī jāatlīdzina zivju resursiem nodarītais zaudējums, neatkarīgi, cik liels ir lasis vai taimiņš, – 5000 latu par vienu īpatni.
LETA
Komentāri