Pirmdiena, 22. aprīlis
Vārda dienas: Armands, Armanda

Iededz egli kopā ar Valsts prezidenti

Druva
00:00
22.12.2006
3
3lp Prezidente

Jaunpiebaldzietes Ingrīdas Pētersones ģimene piedalījās Valsts prezidentes rīkotajā Rīgas pils Ziemassvētku egles iedegšanā.

Kopā ar Vairu Vīķi-Freibergu un vairāk nekā 20 ģimenēm no visiem Latvijas rajoniem, Ingrīda Pētersone ar bērniem Armandu, Līgu, Edgaru, Andru, Jurģi un Kārli 14. decembrī aicināja iedegties galveno valsts egli. Un spuldzītes iemirgojās, vēstot, ka drīz saule griezīsies uz gaismas pusi.

– Kad stāvējām ap egli, satraukums jau bija rimis. Bijām jau saņēmuši prezidentes rokas spiedienu, dzirdējuši viņas uzrunu, apskatījuši pili. Bet sākumā, pirms pieņemšanas pie prezidentes, bijām nobažījušies ļoti, domājām, kas un kā būs, vai pratīsim visu izdarīt kā pienākas. Taču jau tad, kad iegājām pa pils vārtiem, uztraukums pamazām rimās. Mūs uzņēma laipni, uzrunāja, rādīja ceļu. Ikviens apsargs izturējās īpaši. Jutāmies ļoti gaidīti. Pirms tikāmies ar prezidenti, adjutanta pavadībā apskatījām pili. Tad devāmies uz Ģerboņa zāli. Redzējām, ka te sapulcējušies tādi paši cilvēki kā mēs, – stāsta Ingrīda.

Kad ģimene stādīta priekšā prezidentei, Ingrīda Pētersone pasniegusi bērnu gatavotu apsveikumu, kurā katrs ierakstījis savu vēlējumu un vārdu. Prezidente sasveicinoties sekojusi kartītē rakstītajam un katram pateikusi pa vārdam. Bet kā ļoti svarīgu bērni novērtējuši valsts pirmās personas rokas spiedienu, par ko tiek runāts un stāstīts vēl tagad.

Visvairāk pasākumu pārdzīvojis mazākais, otrās klases skolnieks Kārlis. Pilī pat gaita viņa esot pārvērtusies, tāda svinīga, nopietna. Līga, vecākā meita, arī atzīst, ka sajūtas bijušas un joprojām ir īpašas. Viņa stāsta, ka par ģimeņu viesošanos pie Vairas Vīķes-Freibergas dzirdējusi un lasījusi agrāk, bet nekad nav iedomājusies, ka tur nokļūs arī viņi.

Prezidente, uzrunājot ģimenes, atzinusi, ka priecājas redzēt ļaudis, kas novērtēti savā pagastā un rajonā, un uzsvērusi, ka šeit pulcējušās ģimenes, kas, par spīti grūtībām, vienmēr saglabājušās kopības garu. Imants Freibergs īpaši apsveicis ģimeņu vīriešus.

Svētku sajūtu kuplinājis “Putnu balles” koncerts. Katrs bērns saņēmis dāvanā grāmatu ar Vairas Vīķes-Freibergas ierakstu, bet katra ģimene – iespēju nofotografēties kopā ar prezidenti un viņas dzīvesbiedru

– Vēl un vēlreiz pārrunājam piedzīvoto. Arī apkārtējie apsveic, interesējas, grib zināt. Piedzīvotais jau mājās braucot bija jāizstāsta šoferim, kas mūsu veda. Un pa ceļam dzirdējām, kā par mums stāsta radiopārraidē. Tas bija tāds lepnums, ka tieši mēs esam tie, kas tika aicināti pie prezidentes,- ar gandarījumu atzīst Ingrīda. Un priecājas, ka TV “Panorāmā” parādīti viņu ģimenes bērni – Edgars, Andra un Kārlis.

– Bija jau dzirdētas runas, ka varētu būt vieni no tiem, kurus aicinās uz Rīgas pili. Taču nekad nedomāju, ka izvēlēsies tieši mūs. 9.decembrī, sestdien, pastniece atnesa ierakstītu vēstuli no prezidentes kancelejas. Bijām pavisam samulsuši. Edgars vēlāk teica, ka tad, kad ielūgums ienests istabā, viņam pat sirds apstājusies, – Ingrīda atceras pārdzīvotos mirkļus.

Sākusies kņada. Kādas drēbes jāvelk mugurā? Kas jāņem līdzi? Kā aizbraukt? Ingrīda savus sešus bērnu audzina viena, ģimenes rocība ir šaura, sava auto nav. Bet viss atrisinājies. Atradies auto, vietējās skolas skolotāji palīdzējuši ar idejām apsveikuma gatavošanā.

– Laikam par iespēju tikties ar prezidenti vislielākais paldies jāsaka Jaunpiebalgas vidusskolas skolotājiem, kas novērtēja mūs tik augstu un ieteica šim nozīmīgajam pasākumam, – atzīst Ingrīda. Bet šī pateicība pienākas arī pagasta padomei un rajona padomei, kas ieteica ģimeni tradicionālajam Ziemassvētku pasākumam Valsts prezidentes pilī.

Taču augsto vērtējumu jau nopelnījusi pati māmiņa ar prasmi audzināt savas atvases un bērni ar cītību, labām sekmēm mācībās un aktīvu darbošanos pulciņos. Jaunākais, Kārlis līdztekus skolas darbam dejo vietējā deju kolektīvā ”Piebaldzēni” un dzied zēnu korī. 4.klases skolnieks Jurģis arī dejo tautiskās dejas un dzied. Piektklasniece Andra ļoti gaišs bērns, apķērīga mācībās, labi deklamē, dzied un dejo, tāpat kā brāļi. Klasi augstāk mācās Edgars, mākslinieka dvēsele un dejošana viņam netraucē aizrauties ar sportu – volejbolu, basketbolu, futbolu.

Vecākie bērni pēc 9.klases beigšanas apgūst profesiju. Līga pirmo gadu mācās Barkavas vidusskolā, specializējas lauku tūrismā. Vecākais, Armands, ir Smiltenes tehnikuma audzēknis, mācās veterinārmedicīnu. Ingrīda stāsta, ka dēlu ļoti saista dzīvnieki. Vasarās regulāri brauc uz Priekuļiem, veterināro klīniku, kur viņam ļauj praktizēties. Mājās katru brīvu brīdi ieiet kūtī pie govīm.

Piena lopkopība ir ģimenes galvenais ienākums. Ganāmpulkā ir piecas govis un trīs teles. Plānots lopu skaitu palielināt līdz desmit. Par Eiropas fondu naudu iegādāts slaucamais aparāts, piena dzesētājs, bet tiešie maksājumi par zemi pavasarī likti lietā, nopērkot grūsnu teli, kas nu jau dod pienu.

Ziemassvētkus ģimene svinēs savā mājā – vecā guļbaļķu ēkā ar pamatīgu dēļu grīdu un griestu sijām. Centrā stāvēs izgreznotā eglīte. Un pie tās atkal atmiņā atsauks lielo piedzīvojumu.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Rokdarbos atmodina pavasari

00:00
21.04.2024
34

Dzērbenes pilī kā ik pavasari pagasta un kaimiņu rokdarbnieki un amatnieki rāda rudenī un ziemāpaveikto. Izstādes pamatu veido Dzērbenes tautas nama studijas “Dzērbe” dalībnieku darbi. “Gada laikā studijas vadītāja Inga Blauberga    iedrošinājusi, aizrāvusi pagasta sievas. Aizvien tiek apgūts kas jauns, pētītas    latviskās un Dzērbenes meistaru tradīcijas,” saka tautas nama un Dzērbenes amatu mājas […]

Grāmatas Braila rakstā, audio, palielinātā drukā un vieglajā valodā

00:00
20.04.2024
59

Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkā, kas daudziem labāk zināma ar iepriekšējo nosaukumu Neredzīgo bibliotēka, grāmatas lasa ne tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, bet arī tie, kuriem citu iemeslu dēļ grūti lasīt parasto druku. Tas var būt gultas režīms pēc traumas, operācijas, pēc insulta, infarkta vai ir grūtības fiziski noturēt grāmatu rokās. Dienā bibliotēku vidēji ap­meklē 10 […]

Atkal brauc reibumā

11:48
19.04.2024
33

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 84 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 10 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 108 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 67 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trijos gadījumos automašīnas vadītāji […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē trīs izsaukumi

11:45
19.04.2024
32

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. aprīļa plkst. 6.30 līdz 19. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma trīs izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un viens izsaukums bija maldinājums. Šonakt plkst. 01.57 VUGD saņēma izsaukumu Alūksnes novada Jaunannas pagastā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. […]

Skaidro attēlos redzamā vīrieša identitāti

11:24
19.04.2024
282

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas Valmierā aicina aplūkot attēlos redzamo vīrieti un ja jūsu rīcībā ir jebkāda informācija, kas sekmētu viņa personības un atrašanās vietas noskaidrošanu, aicinām informēt Valsts policiju, zvanot pa tālruņa numuru 110. Tāpat aicinām atsaukties attēlos redzamo personu.

Gaismas un cerības ceļš Pētera Vaska festivālā

00:00
19.04.2024
27

Septītais “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” Vidzemes koncertzālē “Cēsis” iesākās ar vācu režisora Holgera Fogta dokumentālās filmas “Komponists un viņa debesis. Pēteris Vasks” Latvijas pirmizrādi. Festivālā pasaules pirmizrādi piedzīvoja Kijivas modernais balets “Vientuļais eņģelis. Draugi”, kā arī pasākumu programmu bagātināja Navarra stīgu kvarteta koncertprogramma. Dokumentālā filma ļāva tuvāk iepazīt komponista personību un vērtības, kas spilgti atspoguļojas […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
32
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi