Trešdiena, 17. aprīlis
Vārda dienas: Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Goda reizē ar tauriņiem

Druva
00:00
02.12.2006
1

Tā reizē ir balle un satikšanās, un reizē kopīga atpūta. Nu jau 11. gadu rajona kultūras darbinieki satikās savos īpašajos svētkos. Aizvadītās nedēļas nogalē Cēsu kultūras centrā valdīja īpaša noskaņa.

– Nav kalendārā ierakstīta kultūras darbinieku diena, mēs paši to izdomājām. Tagad varam sanākt kopā, atskatīties, ko gada laikā esam nozīmīgu paveikuši. Arī pateikt cits citam paldies par kopīgo darbu, apsveikt jubilejās, – “Druvai” atzina valsts kultūras inspektore Cēsu rajonā Ilze Kalniņa. Savukārt rajona padomes priekšsēdētāja vietnieks Laimis Šāvējs svētkos uzsvēra, ka tas, ko kultūras darbinieki dara ikdienā, ir nenovērtējami. Katras valsts pamatā ir kultūras tradīcijas. Tikai kulturāli cilvēki spēj attīstīt valsti.

Todien kopā ar cēsniekiem bija arī Kultūras ministrijas valsts sekretāres vietniece Una Sedleniece, kura izteica pārliecību, ka Cēsu rajona kultūras darbinieki allaž bijuši tie, kas ne tikai prot izmantot kultūras mantojumu, bet rada jaunas, atšķirīgas tradīcijas.

– Cēsu rajons iezīmējas kā savdabīga un nozīmīga kultūrvides teritorija Latvijas kartē, to spodrina cilvēki, kuri šeit dzīvo un strādā. Viņu darba rezultāts – teritorija kļūst konkurētspējīga un investoriem interesanta, – uzsvēra Una Sedleniece.

Šis gads, nudien, bijis vēstures ievērības cienīgu notikumu pilns. Ne vien Cēsu un Straupes 800 gade, arī Piebalgas novada svētki, kas pārvērta Kaivi, festivāli, izstādes, jaunas grāmatas un pētījumi. Precīzi šīgada paveikto raksturoja Cēsu domes priekšsēdētājs Gints Šķenders, uzsverot, ka tikai visi kopā veikuši kopīgu pakāpienu nākotnē.

Reizi gadā tā ir īpaša diena, kuru gaida. Gluži kā pirmo tauriņu pavasarī. Varbūt tāpēc, bet varbūt ne svētku idejas autore Ilze Kalniņa svētkos runāja par tauriņiem, tauriņi rotāja lielo zāli un arī katrs svētku dalībnieks vismaz uz dažām stundām varēja justies kā tauriņš ziedošā pļavā, kura klātbūtne tiek novērtēta, atzīta. Tā jau ir tradīcija, ka tieši tad rajona kultūras darbinieki saņem apbalvojumus un apsveikumus. Šogad darba jubilejās tika sveikti 32 cilvēki, kuri šajā nozarē nostrādājuši no desmit līdz 50 gadiem, nozīmīgās dzīves jubilejās – 15, par īpašu ieguldījumu kultūras dzīves veidošanā – septiņi.

Ziedi piesmaržoja zāli. Dziedāja Jānis Sproģis un viņa dziesmas aizveda gan vasarā, gan bērnībā, gan lauku sētā, gan atgādināja par mūžīgo mīlestību. Ne viens vien dziedāja līdzi. Un katram gribējās, lai nākotnē piepildās dziedātāja teiktais: “Jūsu darbs paliek bērnos un cilvēkos.”

Tovakar Kultūras ministrijas Atzinības rakstus un kolēģu apsveikumus saņēma mākslas pedagoģe Inese Vanadziņa par profesionālu un radošo darbu bērnu mākslinieciskajā audzināšanā, bibliotekāre Līga Bērce par ieguldījumu Cēsu centrālās un rajona pašvaldību bibliotēku darba attīstībā, muzejniece Vija Rozentāle par ieguldījumu muzeja attīstībā un izglītojošajā darbā, muzejniece Māra Baķe par profesionālu un pašaizliedzīgu darbu novadpētniecībā un bibliotekāre Valda Ermane par ieguldīto darbu kultūrvēstures izpētē.

Savukārt v/a “Tautas mākslas centrs” Atzinības rakstus tovakar saņēma ilggadējā deju kolektīvu vadītāja Mirdza Sedleniece, kordiriģente Līga Priedīte, ansambļu vadītāja Maija Ozoliņa, pašvaldību vadītāji – Anna Caunīte no Kaives, Imants Kalniņš no Straupes un Gints Šķenders no Cēsīm. Koru virsdiriģents Mārtiņš Klišāns saņēma gan rajona padomes pateicības par ieguldījumu rajona kultūrdzīves procesos, gan v/a “Tautas mākslas centrs” Atzinības rakstus.

Rajona padomes Atzinības rakstu saņēma tekstilmāksliniece Dagnija Kupče, bet pateicības – skujeniete Solvita Krastiņa un Amatas novada domes priekšsēdētāja Elita Eglīte, atzinības – kaivēniete Alda Riža, dzērbeniete Ilga Ozola, cēsniece Jolanta Borīte.

– Ikdienā viens darbs steidzina nākamo. Nemākam piestāt, padomāt, atskatīties. Kultūras darbinieku svētki ir tāda reize. To mēs zinām, gaidām. Tad var priecāties, – “Druvai” uzsvēra Ilze Kalniņa.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Divi EP soļi, lai mazinātu zaļmaldināšanu

06:32
17.04.2024
7

Izpratne par videi draudzīgu dzīvesveidu daudziem kļūst par ikdienas normu. Arī tie, kas tam nepievēršas mērķtiecīgi, iegādājoties kādu lietu, pat tādu sīkumu kā iepirkuma maisiņu veikalā, bieži izvēlas to, pie kura ir norāde – bioloģiski noārdāms vai mazāk piesārņo. Taču ne vienmēr uzrakstiem, preču aprakstiem un ražotāju ziņām par it kā videi draudzīgu ražošanas ciklu […]

Amatierteātriem savs saiets

05:22
17.04.2024
9

Lai kopā pavadītu laiku, sevi parādītu un citus apskatītu, Kaives tautas namā    pašmāju amatierteātris “AkA” uzņēma ciemiņus: kaimiņus no Skujenes, Taurenes amatierteātri “Radi” un draugus no Murmastienas.    Viņus kopā bija saaicinājis Kaivena Runcis. “Kur humors, tur Runcim jābūt,” saka Kaives tautas nama vadītāja Agnese Caunīte-Bērziņa un piebilst, ka Kaivena Runcis, kad grib, tad […]

ASV koris dzied latviešu valodā

00:00
17.04.2024
17

ASV vīru koris “Faithful men” jeb “Uzticīgie vīri” ar sirsnīgu koncertu uzstājās Cēsu pilsētas pansionātā, uzņēmumā “Designed to live”, kurā izgatavo protēzes karā cietušajiem ukraiņiem, un Liepas kultūras namā. Koncerttūre notiek visā Latvijā. Liepas kultūras nama vadītāja Sandija Pētersone pastāsta, ka 1992. gadā mācītājs no Tenesī štata bija Latvijā un apmeklēja arī Liepu, viņam te […]

LTAB brīdina: izveidota viltus mājaslapa un sociālo tīklu profili, lai vāktu personu datus

15:24
16.04.2024
32

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) brīdina, ka izmantota biroja identitāte un izveidota viltus interneta vietne, Tajā izsludināts konkurss, kuram iedzīvotājus aicina atstāt savus personas datus. Līdzīgas aktivitātes ar viltotiem profiliem tiek veiktas arī sociālajos tīklos, tāpēc LTAB aicina iedzīvotājus uzmanīties un nekādā gadījumā nesniegt informāciju, tostarp bankas konta numurus, par sevi un sev […]

Kompensācijas mežu īpašniekiem

13:39
16.04.2024
18

Var pieteikties uz ikgadējo kompensāciju no valsts budžeta par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde) līdz 15. maijam pieņem iesniegumus no privāto mežu īpašniekiem uz ikgadējo kompensāciju no valsts budžeta par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem. Pieteikumus var sūtīt uz pārvaldes e-adresi, pa pastu vai iesniedzot klātienē kādā no pārvaldes […]

Smiltenē, brīvi iekļūstot šķūnī, nozog motorzāģi

13:32
16.04.2024
22

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 67 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 6 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 104 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 61 par ātruma pārsniegšanu, kā arī vienā gadījumā automašīnas vadītājs […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
14
2
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
16
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
33
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
24
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
40
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi