Gandrīz visu Madonas daudzdzīvokļu māju pārstāvji pašvaldības Sociālajā dienestā iesnieguši pabalstu pieprasījumus vētras seku likvidēšanai. Mazāka aktivitāte novērojama privātmāju īpašnieku vidū, pastāstīja Madonas novada Sociālā dienesta vadītājs Gundars Riekstiņš.
Savus pieteikums iesnieguši tikai piecu individuālo dzīvojamo māju īpašnieki, bet pašvaldība gaida pieteikumus no vismaz 20 privātmāju īpašniekiem. Visi pieci pieteikumi jau ir apstrādāti un nepieciešamā naudas summa piešķirta.
Pašvaldība arī saņēmusi finansiālas palīdzības pieprasījumus no sešām daudzdzīvokļu mājām. Pašlaik šie pieprasījumi tiek apstrādāti. Vēl savus pieprasījumus varētu iesniegt divas daudzdzīvokļu mājas. “Mēs turpinām gaidīt pieteikumus no iedzīvotājiem, arī privātīpašumā esošo dzīvojamo māju īpašniekiem. Pieprasījumu sākam apstrādāt tiklīdz cilvēks to ir iesniedzis,” pastāstīja Riekstiņš.
102 000 lati ir valsts apstiprinātā summa 8.augusta vētras seku novēršanai Madonas novadā. No šīs summas valsts atpakaļ pašvaldībai atdos 51 000 latu. Riekstiņš vērtē, ka tā ir ievērojama naudas summa, kas atvieglo palīdzības sniegšanu.
Jau ziņots, ka septembra beigās Madonas novada pašvaldības Sociālais dienests sāka pieņemt iedzīvotāju pieprasījumus pabalstam šā gada 8.augusta vētras laikā nopostīto privātīpašumā esošo dzīvojamo māju jumtu atjaunošanai, informēja Madonas novada domē.
Pabalstu var pieprasīt privātīpašumā esošo dzīvojamo māju īpašnieki vai personas, kuru likumīgā valdījumā ir īpašums, kā arī daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieki vai likumīgie valdītāji, ja ir saņemts Madonas novada pašvaldības Būvvaldes atzinums par postījumiem 8.augusta vētras laikā.
Kopā ar Būvvaldes atzinumu jāiesniedz sertificēta būvniecības speciālista sagatavota tāme nopostīto jumtu atjaunošanai un apliecinājums, ka īpašums nav apdrošināts un nav saņemta apdrošināšanas atlīdzība.
Daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji savus iesniegumus nodod mājas pārstāvim (pārvaldnieks, vecākais, apsaimniekotājs), kurš tos kopā ar atzinumu, tāmi un apliecinājumu iesniedz Sociālajā dienestā.
Pieprasījuma iesniedzējam jāuzrāda personas un īpašumtiesības vai likumīgā valdījuma apliecinoši dokumenti. Savukārt daudzdzīvokļu mājas pārstāvim jāuzrāda personas un pārstāvēšanas tiesības apliecinoši dokumenti.
Piešķiramā un izmaksājamā pabalsta lielums noteikts 70% apmērā no tāmē aprēķinātās summas. Lēmumu par pabalsta piešķiršanu piecu darba dienu laikā kopš noteiktajām prasībām atbilstoša pieprasījuma iesniegšanas brīža pieņems Sociālais dienests. Pabalsts daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem tiek aprēķināts un piešķirts katram atsevišķi.
Pabalsta pieprasītājiem jāvēršas Madonas novada pašvaldības Sociālajā dienestā Parka ielā 4, Madonā.
Jau ziņots, ka, apkopojot 8.augusta vētras radītos zaudējumus, secināts, ka vislielākos zaudējumus Madonas novadā vētra nodarījusi privātmāju īpašniekiem. Kopējie zaudējumi ir 102 000 latu, pastāstīja Madonas pilsētas pārvaldes vadītājs Guntis Ķeveris.
Daudzdzīvokļu māju jumtu un jumta konstrukciju atjaunošanai nepieciešami 58 000 latu, bet Madonas novada pašvaldības īpašumiem nodarītie zaudējumi lēšami 48 900 latu apmērā.
24.augustā Ministru kabinets atbalstīja 374 789 latu piešķiršanu pašvaldībām, lai palīdzētu tām pārvarēt vētras radītos zaudējumus.
LETA
Komentāri