Pirmdiena, 22. aprīlis
Vārda dienas: Armands, Armanda

Atstarotājus laukos nopirkt nevar

Druva
00:00
15.11.2006
3
3 Lapai Atstarotaji

Gājēju un it īpaši bērnu drošība uz ceļiem diennakts tumšajā laikā ir viens no aktuālākajiem jautājumiem, kas nodarbina iedzīvotājus. Bet, kā izrādījās, atstarotājs lauku veikalos ir ekskluzīva prece, kuru iegādāties nav iespējams.

“Druva” devās nelielā ekspedīcijā, lai pārliecinātos, kur laukos var nopirkt pēdējā laikā tik nepieciešamo atstarotāju. Nācās vilties, jo atbilde bija viena – nav.

Braucot garām Sērmūkšu pamatskolai, sastapām skolēnus, kuri pēc mācību dienas devās mājup. Sestās klases skolnieks Imants Konovalovs piekrita viedoklim, ka atstarotājam ir jābūt katram skolēnam.

“Man atstarotājs bija pielīmēts pie biksēm, bet laikam nokritis. Parasti uz mājām braucu ar autobusu, bet, ja to nokavētu, būtu jāiet ar kājām. No skolas līdz mājai ir 15 kilometri. Atstarotājs ir vajadzīgs, lai mani tumsā automašīnu vadītāji pamanītu. Arī skolā mums par to daudz stāsta. Bez tam piektdien skolā mums bija diskotēka, kurā visi ieradāmies ar atstarotājiem,” stāsta puisis un piebilst, ka savu atstarotāju pircis Cēsīs.

“Man atstarotājs ir piesiets pie somas. Tas ir manai drošībai. No skolas līdz mājai ir četri kilometri, bet pārsvarā braucu ar autobusu. Arī brīvdienās man vienmēr ir līdzi atstarotājs. Mamma vienmēr man par to atgādina,” atklāj Sērmūkšu pamatskolas 7. klases skolniece Ilze Malnača.

Ieejot veikalā, turpat pāri ceļam, secinājām, ka atstarotājus tur nopirkt nav iespējams. Veikala pārdevēja Lilita Juhno atzina, ka tas nebūtu slikti, ja veikalā varētu nopirkt atstarotājus, ņemot vērā, ka blakus atrodas arī skola.

Arī Skujenē atstarotājus mums nopirkt neizdevās. Veikala “Aibe” pārdevēja Inese Kubliņa stāstīja, ka līdz šim atstarotāji preču klāstā nav bijuši.

“Atstarotāji mums vēl nav atvesti, bet veikala vadība pašreiz par to domā. Tas, protams, būtu svarīgi, ka uz vietas tos varētu iegādāties, nebraucot uz Cēsīm,” saka I. Kubliņa.

Arī vietējā Skujenes veikala “Rāvija” pārdevēja Inga Felkere – Bebriša atzina, ka atstarotāju veikalā nav.

“Atstarotāji pārdošanā mums bija pagājušajā ziemā, kad sākās akcija. Bet šobrīd gan vairs nav. Visi izpirkti. Ziemas periodā atstarotājus pērk daudz. Un to dara ne tikai bērni, bet arī pieaugušie. Lielākoties cilvēki ir iegaumējuši, ka diennakts tumšajā laikā ir jāparūpējas par savu drošību,” tā veikala “Rāvija” pārdevēja.

Dodoties tālāk uz Cēsu pusi, iegājām arī patērētāju biedrības Ģikšu veikalā, bet arī te atbilde skanēja līdzīgi.

Taču “velns nav tik melns, kā viņu mēlē”, jo galējas nepieciešamības gadījumā gan Sērmūkšu, gan Skujenes un Ģikšu pasta nodaļā atstarotājus iegādāties tomēr var, un gluži uz pilsētu tamdēļ nav jādodas.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē 16 izsaukumi

15:43
22.04.2024
9

Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 19. aprīļa plkst. 6.30 līdz 22. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 16 izsaukumus – trīs izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu un 13 izsaukumus uz glābšanas darbiem. Sestdien plkst. 18.04 saņemts izsaukums uz Madonas novada Cesvaines pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā pie […]

Fiziskās aktivitātes - svarīgākais ieradums labas veselības uzturēšanai

15:27
22.04.2024
14

Uz jautājumu “Kurš no ieradumiem, jūsuprāt, ir vissvarīgākais veselībai?” “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktajā aptaujā 17% respondentu atbildējuši, ka tās ir regulāras fiziskās aktivitātes, savukārt 16% kā svarīgākās norādījuši regulāras veselības pārbaudes. Interesanti, ka fiziskās aktivitātes par svarīgāko ieradumu vīrieši atzinuši divas reizes biežāk nekā sievietes. Visvairāk – 25% – ar fiziskajām aktivitātēm […]

Āraiši ir īpaši, un tādiem tiem jābūt

00:00
22.04.2024
25

Āraisieši vienmēr uzsvēruši piederību īpašajai vietai Āraišiem. Jau desmit gadus aktīvākie iedzīvotāji apvienojušies Āraišu biedrībā, lai kopā risinātu ikdienas problēmas, stiprinātu identitāti un atpazīstamību, veicinātu kopienas un apkārtnes iedzīvotāju līdziesaisti, radošumu un interešu daudzveidību, paplašinātu tūrisma piedāvājumu.    Biedrības rosināti, āraisieši sanāca kopā, lai apspriestu aktuālo. Eva Koljera pastāstīja par aptaujas, kurā viedokli pau­da āraisieši, […]

Rokdarbos atmodina pavasari

00:00
21.04.2024
48
1

Dzērbenes pilī kā ik pavasari pagasta un kaimiņu rokdarbnieki un amatnieki rāda rudenī un ziemāpaveikto. Izstādes pamatu veido Dzērbenes tautas nama studijas “Dzērbe” dalībnieku darbi. “Gada laikā studijas vadītāja Inga Blauberga    iedrošinājusi, aizrāvusi pagasta sievas. Aizvien tiek apgūts kas jauns, pētītas    latviskās un Dzērbenes meistaru tradīcijas,” saka tautas nama un Dzērbenes amatu mājas […]

Grāmatas Braila rakstā, audio, palielinātā drukā un vieglajā valodā

00:00
20.04.2024
65

Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkā, kas daudziem labāk zināma ar iepriekšējo nosaukumu Neredzīgo bibliotēka, grāmatas lasa ne tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, bet arī tie, kuriem citu iemeslu dēļ grūti lasīt parasto druku. Tas var būt gultas režīms pēc traumas, operācijas, pēc insulta, infarkta vai ir grūtības fiziski noturēt grāmatu rokās. Dienā bibliotēku vidēji ap­meklē 10 […]

Atkal brauc reibumā

11:48
19.04.2024
34

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 84 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 10 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 108 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 67 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trijos gadījumos automašīnas vadītāji […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
33
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi