Sabiedrības veselības aģentūra ( SVA) informē, ka gripas un elpceļu infekcijas slimību pētījuma dati uzrāda elpceļu infekcijas slimību pieaugumu par 36 procentiem.
Tā saucamās saaukstēšanās saslimšanas vienmēr izraisa kāds vīruss vai baktērija, tādēļ to nevajadzētu uztvert nenopietni. Ar saaukstēšanās slimībām slimojam gandrīz katru gadu, tā notiek tādēļ, ka cirkulē daudz un dažādi izraisītāji. Pārslimojot viena vīrusa izraisīto slimību, cilvēks iegūst imunitāti pret to, savukārt nākamajā reizē saslimšana ir saistīta ar citu izraisītāju. Ja saaukstēšanās turpinās vairāk kā nedēļu, aicinām vērsties pie ģimenes ārsta un atcerēties, ka saaukstēšanās ir lipīga un slims cilvēks var inficēt citus.
Sabiedrības veselības aģentūras speciālisti atgādina vienkāršos profilakses pasākumus, ko vajadzētu ievērot ikdienā, lai nesaslimtu. * Ģērbieties atbilstoši laika apstākļiem! * Regulāri vēdiniet telpas, kurās uzturieties! Vēdinot telpas, uzmanieties, lai nerastos caurvējš, kas var veicināt dažādas saslimšanas – kakla, ausu iekaisumus, herpes infekciju, elpceļu saslimšanas. * Dienas laikā pēc iespējas biežāk mazgājiet rokas, īpaši tad, ja ir bijusi saskare ar slimiem cilvēkiem! Jāatceras, ka inficēties var ne tikai gaisa – pilienu ceļā, bet arī saskaroties ar slimnieka inficētiem (apšķaudītiem un ar rokām piesārņotajiem) priekšmetiem sabiedriskajās vietās (durvju, veikalu ratiņu, sabiedriska transporta rokturi, margas u.c.). * Neaplipiniet citus! Šķaudot un klepojot, aizsedziet muti un degunu, vislabāk ar vienreizējo salveti! Pēc lietošanas izmetiet to un nomazgājiet rokas! * Ja esiet saslimis, palieciet mājās un sazinieties ar savu ārstu! Nevediet bērnus ar augšējo elpceļu infekcijas slimības simptomiem uz bērnudārziem un skolām! Sagatavojusi Diāna Kaupe
Komentāri