Pirmdiena, 22. aprīlis
Vārda dienas: Armands, Armanda

Arī Cūkas gadā vēlējumu nebūs par daudz

Druva
00:00
03.01.2007
1

Laiks ap gadu miju allaž ir mistisks. Tad tuvu līdzās ir vakardiena un rītdiena. Gribas pakavēties un reizē arī kņudina – kāds būs nākamais gads. Šis arī ir laiks, kad cits citam vēlam laimi, panākumus, veiksmes. Vēlējumus rakstām vai drukājam apsveikumu kartītēs un tās, gādīgu pastnieku nestas, sasniedz adresātu.

Tik daudz apsveikumu, kā ap gadu miju, pastnieku somās nav nevienos citos svētkos. Tas ir īpašs laiks, tāpat kā apsveikumi un vēlējumi.

“Druvas” gaitenī kā krāsains sienas dekors ne tikai redakcijas darbiniekus, bet ikvienu priecē apsveikumu kartītes. Desmitiem kartīšu. Pašu gatavotas, zīmētas, īpaši veidotas ar firmas logo vai skatu no sūtītāja darba ikdienas un, protams, ar ziemas skatiem un Ziemassvētkiem un gadu mijai tradicionāliem simboliem. Tik dažādas kā paši apsveicēji un viņu vēlējumi. Ne uz vienas vien kartītes redzams šīgada simbols – cūka. Protams, visjaukāk tas izskatās uz “Ruka” Cēsu gaļas kombināta apsveikuma. Savukārt poligrāfijas firma “Ceļavējš” kopā ar laba vēlējumiem atsūtījusi arī japāņu stilā veidotu cūciņu. Reklāmas līnija “L un L” mazajā kartītē novēl ne tikai veiksmi, bet klāt piestiprināta arī piecu santīmu monēta. Viesu nama “Rakši” apsveikumā redzams tā lepnums – lamas. Austrumvidzemes mežsaimniecības kartītei klāt no koka veidota eglītes rota. Bet kartītē rakstīts: “Šī rota varbūt nebūs krāšņākā jūsu Ziemassvētku eglītē, tomēr tā ir tikpat dabiska un īsta kā krītošs sniegs, smaržojošs egļu zars un mūsu laba vēlējumi.”

Mīļus un sirsnīgus bērnu gatavotus apsveikumus saņēmām no vairākām skolām. Pārdomas raisa Pastariņa skolas saimes kartītē rakstītais: “Tu esi cilvēks – tev jāsapņo. Tu esi cilvēks – tev jālido. Īpaši tagad, kad tik daudz darba un maz laika”.

“Druvas” cītīgā lasītāja un krustvārdu mīklu autore, cēsniece Vizma Kronīte pārsteidz visos svētkos. Ikreiz saņemam vēlējumus, ierosinājumus.

Izmantojot elektroniskā pasta iespējas, daudzus, jo daudzus jaunā gada vēlējumus saņēmām e-pastā. Mūs aizkustināja Labklājības ministrijas komunikācijas departamenta darbinieču apsveikums. Tajā izmantota kartīte, kuru zīmējis 13 gadus vecais Kristaps, kurš dzīvo vienā no sociālās aprūpes centriem. “Šajos centros pavisam mīt 884 bērni, kuriem ir garīgās veselības problēmas. Šie ir Kristapa Ziemassvētki. Tādi paši kā mūsējie. Kartīti, līdzīgu šai, būtu varējis uzzīmēt ikviens no mums vai mūsu bērniem, jo sajūtas, ar kādām mēs sagaidām šos un citus svētkus, mums ir līdzīgas. Ikviens vēlas būt mīlēts, aprūpēts un saprasts.”

Arī mūsu Ziemassvētku vēlējums šogad ir – mācīties pieņemt un saprast dažādo – vienam otru. Un, ja vajag – īstajā brīdī pasniegt otram palīdzīgu roku.

Lai pasaule vienmēr ir krāsaina un Ziemassvētki balti! Savukārt Jaunais – kā vienmēr lielisks!

To arī vēlam jums, lasītāji! Lai mums kopā šis gads ir laimīgs, veiksmīgs un ražens! Veidosim kopā “Druvu”, atspoguļojot ikdienas aktualitātes, priekus un sāpes, padarīto un nepaveikto!

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Rokdarbos atmodina pavasari

00:00
21.04.2024
39

Dzērbenes pilī kā ik pavasari pagasta un kaimiņu rokdarbnieki un amatnieki rāda rudenī un ziemāpaveikto. Izstādes pamatu veido Dzērbenes tautas nama studijas “Dzērbe” dalībnieku darbi. “Gada laikā studijas vadītāja Inga Blauberga    iedrošinājusi, aizrāvusi pagasta sievas. Aizvien tiek apgūts kas jauns, pētītas    latviskās un Dzērbenes meistaru tradīcijas,” saka tautas nama un Dzērbenes amatu mājas […]

Grāmatas Braila rakstā, audio, palielinātā drukā un vieglajā valodā

00:00
20.04.2024
64

Cēsu pilsētas Valdemāra bibliotēkā, kas daudziem labāk zināma ar iepriekšējo nosaukumu Neredzīgo bibliotēka, grāmatas lasa ne tikai vājredzīgi un neredzīgi cilvēki, bet arī tie, kuriem citu iemeslu dēļ grūti lasīt parasto druku. Tas var būt gultas režīms pēc traumas, operācijas, pēc insulta, infarkta vai ir grūtības fiziski noturēt grāmatu rokās. Dienā bibliotēku vidēji ap­meklē 10 […]

Atkal brauc reibumā

11:48
19.04.2024
33

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 84 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 10 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 108 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 67 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trijos gadījumos automašīnas vadītāji […]

Ugunsdzēsējiem glābējiem Vidzemē trīs izsaukumi

11:45
19.04.2024
33

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. aprīļa plkst. 6.30 līdz 19. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma trīs izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un viens izsaukums bija maldinājums. Šonakt plkst. 01.57 VUGD saņēma izsaukumu Alūksnes novada Jaunannas pagastā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. […]

Skaidro attēlos redzamā vīrieša identitāti

11:24
19.04.2024
284

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas Valmierā aicina aplūkot attēlos redzamo vīrieti un ja jūsu rīcībā ir jebkāda informācija, kas sekmētu viņa personības un atrašanās vietas noskaidrošanu, aicinām informēt Valsts policiju, zvanot pa tālruņa numuru 110. Tāpat aicinām atsaukties attēlos redzamo personu.

Gaismas un cerības ceļš Pētera Vaska festivālā

00:00
19.04.2024
28

Septītais “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” Vidzemes koncertzālē “Cēsis” iesākās ar vācu režisora Holgera Fogta dokumentālās filmas “Komponists un viņa debesis. Pēteris Vasks” Latvijas pirmizrādi. Festivālā pasaules pirmizrādi piedzīvoja Kijivas modernais balets “Vientuļais eņģelis. Draugi”, kā arī pasākumu programmu bagātināja Navarra stīgu kvarteta koncertprogramma. Dokumentālā filma ļāva tuvāk iepazīt komponista personību un vērtības, kas spilgti atspoguļojas […]

Tautas balss

Dīvainie valodas nepratēji

13:26
16.04.2024
32
5
Druva raksta:

“Pagājušajā nedēļā klausījos televīzijas “Rīta Panorāmu”, kur “Stabilitātes” līderis Rosļikovs stāstīja, ka nav taču jāprasa pusmūža cilvēkiem ar Krievijas pilsonību latviešu valoda. Jaunajiem jā, bet vecāka gadagājuma nē. Sabiedrība Latvijā esot ļoti iekļaujoša, visi tiekot galā. Te nu jāatgādina, ka tiem, kam 75 un vairāk gadu, latviešu valodas eksāmens nav vajadzīgs, var palikt Latvijā arī, […]

Zinām tikai par vienu

12:23
14.04.2024
17
Druva raksta:

“Tagad, kad uzzinām, ka valsts augstās amatpersonas lidojumiem izvēlas arī individuālus pakalpojumus, gribētos zināt, kā rīkojušies premjeri, kas strādāja pirms Kariņa, un arī Valsts prezidenti. Ar kādiem reisiem, publiskiem vai individuāliem, viņi ar savu komandu lidoja? To žurnālisti varētu pastāstīt, varbūt vēl kādam atklātos pārkāpumi,” sprieda seniore.

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
35
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
29
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
43
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Sludinājumi