Sestdiena, 13. aprīlis
Vārda dienas: Egils, Egīls, Nauris

Apbalvo NATO konkursu uzvarētājus

Druva
00:00
28.11.2006
3
1lapa Nato

Atjaunotais Dailes teātris nedēļas nogalē bija atvērts apmeklētājiem, tur darbojās NATO “Atvērtā māja”. Šajā pasākumā ikvienam bija iespējams gūt plašāku ieskatu par NATO samitu Rīgā, piedalīties dažādos konkursos vai apskatīt renovētās teātra telpas.

Pasākuma ietvaros teātra mazajā zālē notika svinīga apbalvošanas ceremonija, kurā sveica uzvarētājus konkursos, kas tika rīkoti sakarā ar NATO Rīgas samitu. Ceremoniju vadīja Dailes teātra aktieris Valdis Liepiņš, muzikālajās pauzēs dziedāja teātra aktieri. Apbalvoto vidū bija arī vairāki mūsu rajona skolu audzēkņi.

Vislielākos panākumus guvusi Priekuļu vidusskolas 2.klases skolniece Amanda Marija Sproģe, kura atzīta par uzvarētāju 1.-4.klašu grupas vizuālās mākslas konkursā “Uzzini par NATO”. Konkursa uzvarētāja balvu saņēma no Valsts prezidentes Vairas Vīķes – Freibergas, kura sveica visu konkursu uzvarētājus.

Valsts prezidente atzīmēja, ka Dailes teātra renovācija ir apliecinājums tam, cik cieši modernā laikmetā drošība un tās militārie aspekti saauguši ar politisko un vispārējo sabiedrības dzīvi, arī kultūru. Savā runā viņa atzīmēja NATO lomu demokratizācijas procesos un pasaules drošības nostiprināšanā.

“Ceru, ka šī pasaule kļūs arvien labāka. Drošībai ir dažādi aspekti, viens no tiem ir iedzīvotāji, kas demokrātijā nes pilnu atbildību par to, ko nozīmē būt pilsonim savā zemē. Šī apziņa jāieaudzina jau no mazotnes, tāpēc priecājos par visiem, kuri piedalījušies konkursos, kas notika sakarā ar Rīgas samitu. Paldies par jūsu interesi, un lai tā turpinās visa mūža garumā! Jūsu spēkos ir rūpēties, lai demokrātija Latvijā arvien nostiprinātos, kļūtu ikdienā izjūtama un saprotama,” teica V. Vīķe – Freiberga.

Amanda Marija Sproģe “Druvai” pastāstīja, ka viņai patīk zīmēt, piedalīties konkursā ieteikusi skolotāja: “Uzzīmēju eņģeli, lidmašīnu, putniņu, izpletņlēcēju. Bija patīkami uzzināt, ka esmu pirmā, un saņemt apbalvojumu no prezidentes rokām.”

Uzvarētājas mamma Dagnija atzina, ka bijis milzīgs pārsteigums un prieks par šo uzvaru: “Nekādi negaidījām, ka būs uzvara. Tas, ka apbalvošana notiek šādā gaisotnē ar Valsts prezidentes piedalīšanos, dod īpaši pozitīvas emocijas.”

Atzinības rakstus saņēma Priekuļu vidusskolas audzēknes Kristīne Fundure (5.klase) un Aivita Balode (2.klase), kā arī Una Golovina no Jāņmuižas sākumskolas 4.klases. Pateicības tika arī skolotājām, kuras palīdzēja zīmētājiem – Dignai Bicānei no Priekuļu vidusskolas un Daigai Treimanei no Jāņmuižas sākumskolas.

Vidusskolēnu zināšanu konkursā labi veicās Vecpiebalgas vidusskolas 12.klases skolniekam Sandrim Rakauskim, kurš izcīnīja 2.vietu. Konkursantiem bija jāizpilda tests ar 20 jautājumiem, no kuriem pieci bija atvērtie, kur nācās sniegt plašāku atbildi, kā arī jāuzraksta eseja. S. Rakauskis pastāstīja, ka eseju rakstījis par tēmu “Vai NATO var garantēt Latvijai drošību”: “Dzīve man allaž piespēlē dažādas situācijas. Septembrī vēlējos uzzināt vairāk par NATO, vēstures un politikas skolotāja piedāvāja piedalīties šajā konkursā. Par godalgoto vietu nedomāju, jo piedalījos sevis pilnveidošanai, lai gūtu zināšanas. Tā bija laba dzimšanas dienas dāvana, jo tieši tad uzzināju, ka man tikusi otrā vieta.”

NATO “Atvērto māju” nedēļas nogalē apmeklēja 7 500 cilvēku. Īpašu interesi izpelnījās informatīvā telts, ko divu dienu laikā apmeklēja 4000 interesentu. “Atvērtajā mājā” tapa garākais bērnu zīmējums Latvijā ar kopējo garumu 50 metri, bet dekoratīvā panno gatavošanā iztērēti 25 kilogrami plastilīna. Zīmējuma un panno tapšanā piedalījās arī bērni no Cēsīm.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Muzeji paraksta līgumu mērķtiecīgai sadarbībai

00:00
13.04.2024
13

Starp Cēsu Vēstures un mākslas muzeju un Talsu novada muzeju parakstīts ilgtermiņa līgums, nostiprinot sadarbību arī juridiski. Šāda veida pārnovadu muzeju ilgtermiņa sadarbības juridiskā forma Latvijā līdz šim nav īstenota. Līgums paredz ne tikai kopīgu pasākumu īstenošanu, bet arī izstāžu un zināšanu apmaiņu. Muzeji jau iepriekš veiksmīgi īstenojuši kopīgus projektus. Cēsu muzeja direktore Ināra Bula “Druvai” […]

Nākotnes redzējums par bioloģisko pārtiku

08:26
12.04.2024
41

Kā veicināt bioloģiskās pārtikas patēriņu Vidzemes bioreģionā? Ko celsim galdā 2030.gadā ģimenēs, restorānos un lielveikalos, mācību iestādēs, pansionātos un slimnīcās, bija galvenais jautājums, ko risināja pirmajā koprades darbnīcā. Vidzemes plānošanas reģiona un Cēsu novada pašvaldības organizētās trīs darbnīcas ir praktisks turpinājums pērn parakstītajam memorandam par atbalstu bioreģiona izveidei Gaujas Na­cionālā parka teritorijā. Koprades darbnīcā tikās […]

Ne tikai par bedrēm ielās, naudu kultūrai un atbalstu tūrismam

00:00
11.04.2024
53

Finansējums amatiermākslai, pašvaldības atbalsts tūrisma attīstībai, sabiedriskais transports, ielu un ceļu sliktais stāvoklis – tā ir daļa jautājumu, par ko Līgatnes pilsētas un pagasta iedzīvotāji gandrīz četras stundas diskutēja ar Cēsu novada domes vadību un Līgatnes apvienības pārvaldes pārstāvjiem. Novada domes priekšsēdētājam Jānim Rozenbergam un viņa vietniecei Inesei Suijai-Markovai nācās uzklausīt pārmetumus par tūrisma organizāciju […]

Valmierā tiekas remigranti uzņēmēji

09:22
10.04.2024
39

5.aprīlī, Valmieras integrētajā bibliotēkā pulcējās remigranti no Valmieras, Cēsu un Limbažu novada – gan jau esošie, gan topošie uzņēmēji, lai dalītos savos pieredzes stāstos un uzzinātu vairāk par grantu konkursu uzņēmējdarbības atbalstam remigrantiem. Remigranti atklāti runāja par saviem dzīves pavērsieniem, izaicinājumiem, kas bija jāpārvar, atgriežoties dzimtenē, un sapņiem, ko viņi vēlas piepildīt ar savu biznesu. […]

Nemanāma, bet tik noderīga

08:21
10.04.2024
41

Cēsīs, Torņa ielā ,ir viena no publiski pieejamām bezmaksas tualetēm. Tā darbojas ne tikai vasarā, bet arī ziemā no septiņiem rītā līdz vienpa­dsmitiem vakarā. Tikai bēda tāda, ka ne katrs pilsētas, Pils parka vai vecpilsētas apmeklētājs zina, ka šāda tualete ir, turklāt bez maksas. Tam varētu palīdzēt pamanāmas un skaidras norādes, lai ikviens, kuram tāda […]

Putni ar dziesmām atnesuši arī putnu gripu

00:00
10.04.2024
211

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis šopavasar pirmo    putnu saslimšanas gadījumu ar augsti patogēno putnu gripu. “Mazsalacā atrasta inficēta pīle. Tas, ka viena atrasta, nedod nekādu garantiju, ka nav vairāk un nav inficēti vēl citi ūdensputni,” stāsta PVD Ziemeļvid­zemes pārvaldes vadītājs Mārcis Ulmanis un piebilst, ka pārvaldes inspektori vērtēs situāciju Veselavas pagastā, dīķī Bērzkrogā, […]

Tautas balss

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
18
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
15
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
35
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Ielāps uz ielāpa. Tā ir Birzes iela

08:19
09.04.2024
37
10
Druva raksta:

“Atkal Cēsīs remontē Birzes ielas asfaltēto daļu. Segums jau tagad sastāv tikai no ielāpiem, iznāk, ka ar lāpīšanu labo lāpīto. Vai neatmaksātos beidzot šo daļu kārtīgi atjaunot, lai mašīnām nebūtu jābrauc kā slalomistam pa pampakiem? Birzes iela ir ļoti labs ceļš, kā apbraukt centru. Atslogot satiksmi Vienības laukumā, domāju, pašvaldība taču ir ieinteresēta,” pauda autovadītājs […]

Laipns šoferis

08:19
09.04.2024
33
Druva raksta:

“Ļoti vēlējos izteikt pateicību ilggadējam “CATA” autobusa šoferim Zigmāram Balodim,viņš vienmēr ir jauks, laipns un punktuāls. Ar pasažieriem sasveicinās un ir smaidīgs, uzlabojot garastāvokli ikvienam braucējam. Daudzi šoferi no viņa varētu mācīties. Jau ilgi braucu no Jāņmuižas uz Cēsīm un vienmēr priecājos par šo autobusa vadītāju,” sacīja jāņmuižniece.

Sludinājumi