AS Cēsu alus trešdien atklāja jaunas attīrīšanas iekārtas, kas garantē pilnīgu notekūdeņu attīrīšanu, novēršot jebkādu kaitējumu dabai.
Līdzīgas iekārtas darbojas vairākās citās pasaules alus darītavās, bet Baltijas valstīs šāda iekārta ir pirmā.
Pirms ekoloģisko iekārtu atklāšanas Cēsu alus rīkoja preses konferenci, kurā piedalījās arī Cēsu domes priekšsēdētājs Gints Šķenders un reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Aigars Štokenbergs.
AS Cēsu alus valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone iepazīstināja ar uzņēmuma attīstību aizvadītajā gadā, salīdzinot to ar iepriekšējiem. “Cēsu alus var lepoties ar aizvadītā gada veikumu. Šo gadu var uzskatīt par veiksmīgāko kompānijas darbības laikā, ”uzsvēra E.Sietiņsone, aizvadīto 2006. gadu vērtējot kā rekorda gadu gan produktu kvalitātes, gan to realizācijas jomā. “Modernas attīrīšanas iekārtas ir mūsu investīcija nākotnē,” viņa uzsvēra. A.Štokenbergs atzina, ka AS Cēsu alus attīstība pēdējos gados ir vērā ņemama kā paraugs, ko rādīt ekonomikas studentiem, kā uzņēmums jāattīsta. “Ne velti Cēsu alus saņēma Ekonomikas ministrijas balvu kā labākais produkcijas izplatītājs. Diemžēl Latvijā vēl nespējam novērtēt, cik talantīgi cilvēki strādā mūsu uzņēmumos un cik labi ir paši uzņēmumi,” teica ministrs un, vērtējot jaunās attīrīšanas iekārtas, uzsvēra, ka tās radītas kā pietāte pret dabu un uzņēmuma interešu sabalansētību ar reģiona iedzīvotāju interesēm.
G.Šķenders uzteica uzņēmumu Cēsu alus kā strauji augošu mūsu pilsētā. “Cēsīs tas ir ļoti svarīgi, ka pilsētā ir tāds ražotājs kā Cēsu alus, kas, protams, popularizē arī mūsu pilsētas vārdu pasaulē, kā ražotājs ar modernu tehnoloģiju. Cēsu alus ir arī viens no tiem uzņēmumiem, kas finansiāli atbalsta kultūras, sporta pasākumus un nodrošina ar darbavietām daudzus mūsu pilsētas un rajona iedzīvotājus,” atzina Cēsu mērs.
Atklājot modernās attīrīšanas iekārtas, Cēsu alus ražošanas daļas vadītāja Ingrīda Rozenfelde, uzsvēra, ka tās ir nelielas, kompaktas un slēgtas. Projekts realizēts kopā ar kompāniju SIA “Gauja consulting” un Holandes kompāniju “Biotane“, kuras uzstādītās ierīces šeit darbojas. “Attīrīšanas reaktoros atrodas dūņas, kas satur sevī dzīvus organismus – baktērijas, kas piemeklētas tieši mūsu alus ražošanas notekūdeņu specifikai. Līdz ar to notiek bioloģiskais attīrīšanas process . Blakus produktu biogāzes savācam, novadām uz katlu māju siltuma enerģijas radīšanai. Gala rezultātā rodas tīrs, pilsētas noteiktajām normām atbilstošs notekūdens, ko ievadām pilsētas kanalizācijas tīklā un tālāk tiek aizvadīts uz kopējām attīrīšanas ierīcēm.” Process jaunajās attīrīšanas iekārtās ir pilnīgi automatizēts un to kontrolē tikai viens cilvēks, sekojot līdzi temperatūrai, uzturot to tādu, lai dzīvās baktērijas būtu dzīvot spējīgas,” stāstīja Ingrīda Rozenfelde. Kā “Druvai” atzina, AS Cēsu alus valdes priekšsēdētāja, ar laiku nepieciešamības gadījumā šīs attīrīšanas iekārtas varēs paplašināt. Cēsu alus pagājušajā gadā attīstībā investējis trīs miljonus latu, no kuriem pusmiljons ieguldīts attīrīšanas sistēmas modernizēšanā.
Komentāri