Pirmdiena, 22. jūlijs
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina

Prokuratūrā sākta kriminālvajāšana lietā par cigarešu kontrabandu, kas veikta pa trošu ceļu

Druva
18:07
28.03.2010
5

Muitas lietu prokuratūrā sākta kriminālvajāšana pret četrām personām par 600 000 cigarešu kontrabandu organizētā grupā, kas cigarešu kontrabandu īstenojušas, izmantojot pāri Latvijas robežai izveidotu trošu ceļu, informēja prokuratūras ārējo sakaru koordinētājs Andrejs Vasks.

Viena no šīm personām atrodas apcietinājumā, bet trim personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Kriminālvajāšana pret šīm četrām personām sākta pēc Krimināllikuma 190.panta 4.daļas par – kontrabandu organizētā grupā.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) prokuratūru pagājušā gada nogalē bija lūdzis sākt kriminālvajāšanu pret piecām personām, taču par šīs vienas personas atbildību vēl tiek lemts.

Kā iepriekš informēja VID, organizēto grupu veidoja Krievijas pilsonis, trīs Latvijas pilsoņi un viens Lietuvas pilsonis. Minētā grupa darbojās ilgstoši.

Kriminālprocesu pagājušā gada 14.jūnijā sāka Valsts robežsardze. Izmeklējot kriminālprocesu par cigarešu kontrabandu, kas pēc piekritības saņemts izmeklēšanai no Valsts robežsardzes, VID pagājušajā vasarā nāca uz pēdām vienam no kontrabandas organizētājiem – kādam 1986.gadā dzimušam Latvijas pilsonim.

VID noskaidroja, ka Pededzes novada mežā uz Latvijas un Krievijas robežas bijis izveidots trošu ceļš. Pa kokos iekārtām trosēm, izmantojot trīšus un vinču, likumpārkāpēji uz Latvijas teritoriju pa gaisu pārvietoja Krievijas pusē pie trosēm pieāķētus polietilēna maisus, kuros atradās kontrabandas cigaretes.

Veicot kratīšanu Latvijas pilsoņa dzīvesvietā Pededzes pagastā, VID darbinieki konfiscēja 433 000 dažādu marku – “Prima Nevo”, “Nevo”, “Maksim”, “Ļeņingrad”, “Kronwerk” – cigarešu ar Krievijas akcīzes markām, 77 pudeles ar degvīnam līdzīgu šķidrumu bez akcīzes markām, kā arī ārvalstu valūtu, eiro un Krievijas rubļus 13 867 latu vērtībā.

Kratīšana tika veikta pērn 20.augustā, izmeklējot kriminālprocesu, ko robežsardze sāka 14.jūnijā par cigarešu kontrabandu pāri Latvijas robežai pa trošu ceļu.

Kā informēja VID, pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka laika posmā no 2009.gada maija līdz jūnijam nolūkā izdarīt noziedzīgus nodarījumus, tas ir, muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešanu Latvijas muitas teritorijā, apejot muitas kontroli vai citādā nelikumīgā veidā – kontrabandas ceļā, tika izveidota organizēta grupa.

Kriminālprocesā VID noskaidrojis trīs kontrabandas epizodes, tādēļ 2009.gada 19.jūnijā minētajā kriminālprocesā tika mainīta noziedzīgā nodarījuma juridiskā kvalifikācija, noziedzīgo nodarījumu pārkvalificējot pēc Krimināllikuma 190.panta 4.daļas paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm par kontrabandu organizētā grupā.

Kriminālprocess Valsts robežsardzē tika sākts pēc Krimināllikuma 190.panta 3.daļas. Krievijas pilsonis atrodas apcietinājumā, trīs Latvijas pilsoņiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, Lietuvas pilsonim drošības līdzeklis nav piemērots.

Lietiskie pierādījumi un arestētā manta nodota glabāšanā Nodrošinājuma valsts aģentūrā.

Pēc LETA

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Valmieras novadā policija izņem nereģistrētus ieročus un munīciju

12:57
04.07.2024
97

Vakar, 3.jūlijā, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa izmeklēšanas nodaļas amatpersonas veica kratīšanu kādā privātmājā Valmieras novadā un izņēma vairākus nereģistrētus šaujamieročus un munīciju. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa rīcībā bija informācija par iespējamu nelegālu ieroču uzglabāšanu. Lai pārbaudītu informāciju, iepriekš uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, vakar, 3.jūlijā, Valsts policijas amatpersonas ieradās Valmieras novadā, […]

Par laupīšanu grupā policija Valmierā aiztur divus vīriešus

09:10
02.07.2024
71

Aizvadītajā piektdienā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas par laupīšanu grupā Valmierā aizturēja divus vīriešus, kuri, pielietojot vardarbību, aplaupīja kādu vīrieti. Par notikušo sākts kriminālprocess, izmeklēšana kriminālprocesā turpinās. Aizvadītajā piektdienā, 28.jūnijā, ap pulksten 16.17 Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas saņēma izsaukumu uz Strazdu ielu, Valmierā, kur, pielietojot vardarbību, tika aplaupīts […]

Pieķerti vairāki autovadītāji alkohola reibumā

12:48
28.06.2024
45

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 79 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 11 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 129 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 64 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trīs gadījumos transportlīdzekļu vadītāji […]

Aizvadītajās dienās dažādi noziegumi un negadījumi

10:31
25.06.2024
88

Aizvadītajās dienās Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 423 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 29 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemts 397 administratīvā pārkāpuma lēmums, tajā skaitā 223 par ātruma pārsniegšanu, kā arī 11 gadījumos […]

Aizvadītajā diennaktī vairākas sadursmes

14:33
19.06.2024
92

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 94 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 12 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 93 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 34 par ātruma pārsniegšanu, kā arī divos gadījumos […]

Krāpnieki uzdodas par Valsts policijas amatpersonu un sūta viltus foto ar dienesta apliecību

20:23
13.06.2024
70

Joprojām Valsts policija iegūst informāciju no iedzīvotājiem par saņemtiem telefona zvaniem no nepazīstamām personām, kuras uzdodas par tiesībsargājošo iestāžu, tostarp Valsts policijas amatpersonām un bieži tērzēšanas platformā “WhatsApp” nosūta viltus fotogrāfijas ar it kā Valsts policijas dienesta apliecībām. Iedzīvotāji lielākoties ir vērīgi un informēti par telefonkrāpšanas riskiem, neatklājot zvanītājiem prasītos datus un pārtraukuši sarunu. Otrdien, […]

Tautas balss

Prieks par sakārtoto un skaisto ielu

17:29
15.07.2024
29
Cēsniece O. raksta:

“Cēsīs, atjaunotajā Bērzaines ielas posmā, ierīkoti glīti soliņi un atkritumu urnas, apkārtne tīra. Jauki tur piesēst. Bērzaines iedzīvotāji beidzot ir ieguvēji. Labi sakārtota gan Gaujas, gan Bērzaines iela. Par to prieks,” pārdomās dalījās seniore, cēsniece O.

Haoss ar pasažieru pārvadājumiem

17:28
15.07.2024
24
Lasītājs J. raksta:

“Ik pa brīdim parādās ziņas, ka nav skaidrs, kas mūspusē nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumus. Valsts pasūtījumā ar līgumiem un pārsūdzībām tāds juceklis, ka neviens no malas netiek skaidrībā. Jūnija nogalē pakalpojumu atļāva veikt CATA, bet tikai līdz gada beigām. Taču nav dzirdams, ko atbildīgie dara, lai sajukums neturpinātos. Nesaprotu, kā Satiksmes ministrija pieļauj tādu bardaku,” […]

Nevar sagaidīt

16:55
15.07.2024
18
Piebaldzēns raksta:

“Sola un sola, ka Jaunpiebalgā drīz būs gatavs pansionāts, bet kā nav, tā nav. Gan jau vainojami būvnieki, bet žēl, ka vietējai varai nav nekādu iespēju procesu pasteidzināt. Tur būtu gan darba vietas vietējiem, gan pagastā apgrozītos vairāk cilvēku, proti, pie pansionāta iemītniekiem brauktu ciemos tuvinieki, draugi. Tirgotājiem būtu lielāks apgrozījums,” pārdomās dalījās piebaldzēns.

Botāniskais dārzs pilsētas centrā

16:54
15.07.2024
23
Cēsnieks O. raksta:

“Gāju Cēsīs pa Rīgas ielu, mani uzrunāja tūristi, ārzemnieki. Lūdza padomu, kā aizbraukt uz Līgatni, jautāja par Cēsīm. Un prasīja, kā var iekļūt Rīgas ielas botāniskajā dārzā. Jā, tur īpašums, kura adrese ir Rīgas iela 41, aizaudzis ar kokiem, krūmiem. No ielas to nodala dēļu žogs, gājējus šī vieta netraucē, bet iebraucējiem rada dīvainu iespaidu,” […]

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
30
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Sludinājumi