Svētdiena, 14. jūlijs
Vārda dienas: Oskars, Ritvars, Anvars

Pieciem jauniešiem par brutālajiem uzbrukumiem Rīgas centrā piespriež astoņu līdz 14 gadu cietumsodus

Druva
16:18
05.03.2010
5

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa vakar piesprieda astoņu, desmit, 13 un 14 gadu cietumsodus pieciem jauniešiem no Aizkraukles puses, kuri apsūdzēti par vairākiem brutāliem galvaspilsētas centrā pastrādātiem laupīšanas uzbrukumiem.

Kā informēja tiesas priekšsēdētājas palīgs Kaspars Sadauskis, apsūdzētajam Armandam Vītoliņam tiesa piespriedusi 14 gadu cietumsodu, Juris Babahins sodīts ar brīvības atņemšanu uz 13 gadiem un astoņiem mēnešiem, bet Raivo Mahmudovam saskaņā ar šodien pasludināto spriedumu cietumā būtu jāpavada 13 gadi un 25 dienas. Visiem trim puišiem piemērota arī mantas konfiskācija un policijas kontrole uz diviem gadiem. Saskaņā ar apsūdzību viens no viņu pastrādātajiem uzbrukumiem beidzās letāli – no uzbrukumā gūtajām traumām slimnīcā vēlāk mira kāds students.

Pārējiem diviem apsūdzētajiem – Ivaram Avgucevičam un Ziedonim Riekstiņam – tiesa šodien piespriedusi brīvības atņemšanas sodus uz nedaudz mazākiem termiņiem. Pēc uzbrukumiem, kuros piedalījās viņi, neviens cilvēks negāja bojā, liecina apsūdzība. Avgucevičam tiesa piespriedusi desmit gadu un desmit mēnešu cietumsodu, bet Riekstiņam – astoņu gadu brīvības atņemšanu. Arī šiem puišiem piemērota mantas konfiskācija un policijas kontrole uz diviem gadiem.

Riekstiņš šodien pēc saīsinātā sprieduma nolasīšanas apcietināts tiesas zālē, bet pārējie apsūdzētie apcietinājumā atradās jau iepriekš. Kā norādīja Sadauskis, pilns sprieduma teksts šajā lietā būs pieejams no 15.marta, bet pēc tam likumā noteiktajā kārtībā to varēs pārsūdzēt.

Kā ziņots, pirms sprieduma taisīšanas tiesa šodien procesa dalībniekus iepazīstināja ar ambulatoro psihiatrisko ekspertīžu slēdzieniem, kuri tika saņemti par Vītoliņu, Babahinu un Avguceviču. Eksperti visus trīs puišus bija atzinuši par pieskaitāmiem. Mahmudovam un Riekstiņam šādas ekspertīzes netika veiktas.

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore Ieva Garanča Vītoliņam, Mahmudovam un Babahinam pērn uzrādīja apsūdzības pēc Krimināllikuma 176.panta 4.daļas – par laupīšanu, ja tā saistīta ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam vai ja tā izraisījusi citas smagas sekas. Minētais likuma pants vainīgās personas paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 17 gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Savukārt Riekstiņš un Avgucevičs tika apsūdzēti pēc Krimināllikuma 176.panta 3.daļas – par laupīšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi persona, kas jau agrāk izdarījusi laupīšanu vai izspiešanu vai nodarbojusies ar bandītismu, vai ja to izdarījusi organizēta grupa. Par to draud brīvības atņemšana uz laiku no astoņiem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins pērn martā, pēc jauniešu aizturēšanas, paziņoja, ka piecu fiziski vāju puišu banda no Aizkraukles sirojusi Rīgas centrā un, izmantojot metāla stieņus, aplaupījusi vairākus cilvēkus, bet viens cietušais no gūtajām traumām miris.

Jaunieši no Aizkraukles galvaspilsētā ieradušies ar mērķi aplaupīt cilvēkus. Tā kā viņi esot fiziski vāji attīstīti, nozieguma izdarīšanā izmantots metāla stienis, ar kuru upuriem sists pa galvu.

2009.gada 20.martā Rīgā, Esplanādes parkā, atrasti divi jauni vīrieši ar miesas bojājumiem. Viņi nogādāti slimnīcā, bet viens no cietušajiem vēlāk no gūtajām traumām miris. Policijai pēc šī gadījuma radās aizdomas, ka pret abiem vīriešiem paveikts banāls mantisks noziegums.

Saskaņā ar apsūdzību jau dažas dienas vēlāk, 23.martā, jaunieši aplaupījuši vēl kādu vīrieti, kurš nekavējoties par to paziņoja policijai. Šajā dienā banda arī aplaupījusi kādu vīrieti 11.novembra krastmalā. Policija, operatīvi reaģējot uz saņemto informāciju, Esplanādē aizturēja trīs jauniešus, no kuriem diviem gan izdevās aizbēgt.

Grišins iepriekš pastāstīja, ka pārējie bandas locekļi tika aizturēti kādā dzīvoklī Aizkrauklē. Šis dzīvoklis atradās 4.stāvā, un viens no bandas agresīvākajiem locekļiem centies aizbēgt, izlecot pa logu. Viņa gūtās vieglās traumas gan neesot bijušas par iemeslu, lai tiesa nepiemērotu drošības līdzekli – apcietinājumu.

Visi aizturētie jaunieši tobrīd bija vecumā no 19 līdz 23 gadiem. Visi bija iepriekš tiesāti pa divām vai trīs reizēm par mantiskiem noziegumiem un nekur nestrādāja.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka jaunieši pagājušā gada 20.martā līdzīgā veidā aplaupījuši arī kādu sievieti pie Latvijas Nacionālās operas un vēl pirms kāda laika sievieti Koknesē, nodarot viņai miesas bojājumus.

Pēc Grišina teiktā, laupītāju guvums parasti nav bijis liels – mobilie tālruņi, nauda, dokumenti. Šo nolaupīto mantu banda mēģinājusi realizēt uzreiz galvaspilsētā.

Pēc LETA

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Valmieras novadā policija izņem nereģistrētus ieročus un munīciju

12:57
04.07.2024
82

Vakar, 3.jūlijā, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa izmeklēšanas nodaļas amatpersonas veica kratīšanu kādā privātmājā Valmieras novadā un izņēma vairākus nereģistrētus šaujamieročus un munīciju. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa rīcībā bija informācija par iespējamu nelegālu ieroču uzglabāšanu. Lai pārbaudītu informāciju, iepriekš uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, vakar, 3.jūlijā, Valsts policijas amatpersonas ieradās Valmieras novadā, […]

Par laupīšanu grupā policija Valmierā aiztur divus vīriešus

09:10
02.07.2024
63

Aizvadītajā piektdienā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas par laupīšanu grupā Valmierā aizturēja divus vīriešus, kuri, pielietojot vardarbību, aplaupīja kādu vīrieti. Par notikušo sākts kriminālprocess, izmeklēšana kriminālprocesā turpinās. Aizvadītajā piektdienā, 28.jūnijā, ap pulksten 16.17 Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas saņēma izsaukumu uz Strazdu ielu, Valmierā, kur, pielietojot vardarbību, tika aplaupīts […]

Pieķerti vairāki autovadītāji alkohola reibumā

12:48
28.06.2024
39

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 79 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 11 ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 129 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 64 par ātruma pārsniegšanu, kā arī trīs gadījumos transportlīdzekļu vadītāji […]

Aizvadītajās dienās dažādi noziegumi un negadījumi

10:31
25.06.2024
84

Aizvadītajās dienās Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 423 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 29 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemts 397 administratīvā pārkāpuma lēmums, tajā skaitā 223 par ātruma pārsniegšanu, kā arī 11 gadījumos […]

Aizvadītajā diennaktī vairākas sadursmes

14:33
19.06.2024
90

Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 94 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 12 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā gadījumā viena cietusi persona. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 93 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 34 par ātruma pārsniegšanu, kā arī divos gadījumos […]

Krāpnieki uzdodas par Valsts policijas amatpersonu un sūta viltus foto ar dienesta apliecību

20:23
13.06.2024
61

Joprojām Valsts policija iegūst informāciju no iedzīvotājiem par saņemtiem telefona zvaniem no nepazīstamām personām, kuras uzdodas par tiesībsargājošo iestāžu, tostarp Valsts policijas amatpersonām un bieži tērzēšanas platformā “WhatsApp” nosūta viltus fotogrāfijas ar it kā Valsts policijas dienesta apliecībām. Iedzīvotāji lielākoties ir vērīgi un informēti par telefonkrāpšanas riskiem, neatklājot zvanītājiem prasītos datus un pārtraukuši sarunu. Otrdien, […]

Tautas balss

Trūkst inženieru

10:49
09.07.2024
21
J. raksta:

“Ziņās televīzijā stāsta, ka Latvijā trūkst augsti kvalificētu speciālistu mežsaimniecībā un lauksaimniecībā. Jau labi zinām, ka trūkst arī celtniecības inženieru, elektroinženieru un līdzīgu profesiju speciālistu. Te nu esam nonākuši ar savu izglītības sistēmu. Ja bērnam skolā neiemāca rēķināt, ja viņš neapgūst fizikas, ķīmijas pamatus, tad vēlāk, protams, neizvēlas studēt inženierzinātnes, profesijas, kas saistītas ar matemātiku, […]

Nav, no kā ietaupīt

15:13
05.07.2024
23
Seniore raksta:

“Ja cels pievienotās vērtības nodokli, tiem, kas dzīvo pieticīgi, būs vēl grūtāk. Tāpat jau no pensijas nekas nepaliek pāri, kad nopērku pārtiku. Ja tā būs dārgāka, tad vairs par dzīvokli arī nevarēšu samaksāt. No ēdiena neko ietaupīt nevaru, tāpat jau pērku tikai akciju preces,” pauda seniore.

Par ko uztraucas, par ko ne

15:13
05.07.2024
26
Iedzīvotāja raksta:

“Kad Cēsu Pils parkā notiek pasākumi, no centra līdz Festivāla ielai slēdz Lenču ielu. Un neviens neuztraucas, ka vairākas dienas Festivāla ielas iedzīvotājus traucē vēl lielāka satiksmes plūsma. Par Rīgas ielu gan visi raizējas, tur cilvēkiem neesot droši, iemītniekus traucē mašīnu trokšņi. Bet kā ar mums, kas dzīvo Festivāla ielā?” bija neapmierināta iedzīvotāja.

Apburtais loks

15:03
05.07.2024
25
1
Seniore raksta:

“Tomēr cilvēki spēj ietekmēt situāciju. Latvijas Pasts neuzdrošinās slēgt visas nodaļas, tās paliks arī laukos, lasu, pavisam 155. Tomēr 12 slēgšot, vienu no tām arī Cēsīs. Divas mūsu pilsētā neesot obligātas. Jau tā pastā bieži ir rindas, tagad būs vēl garākas. Un tad cilvēki neizvēlas šos pakalpojumus, bet Pasts tik saka, ka cilvēkiem tos nevajag,” […]

Cenas pārāk augstas

15:03
05.07.2024
28
Lasītāja O. raksta:

“Dārzeņaudzētāji saka, ka produkcija dārgāka, jo lielāks pievienotās vērtības nodoklis, kādu laiku bija pieci procenti, tad 12. Taču septiņu procentu palielinājums nav tik liels, lai piemēram, par lauka gurķiem prasītu gandrīz trīs eiro kilo­gramā. Var jau būt lielu uzcenojumu uzliek tirgotāji, tad audzētājiem jārunā ar tiem. Cenām jābūt samērīgām,” pau­da lasītāja O.

Sludinājumi