Trešdiena, 19. jūnijs
Vārda dienas: Viktors, Nils

Rada dabīgu kosmētiku mazajām dāmām

Iveta Rozentāle
06:11
31.05.2024
121
Charlotte (1)

Kopīgi. “Mūsu ģimenē viss, ko darām, ir ģimenes padarīšana. Tikai dažos projektos kādam iesaiste ir lielāka, kādam mazāka. Ar kosmētiku, protams, vairāk darbojamies mēs ar meitiņu,” teic skujeniete Krista Šeļegovska, dabīgās kosmētikas mazām meitenēm zīmola “CHARLOTTE” radītāja. FOTO: no albuma

Skujeniete Krista Šeļegovska, iedvesmojoties no meitas Šarlotes, radījusi dabīgās kosmētikas mazām meitenēm zīmolu “CHARLOTTE”.

Tā mammām sirds var būt mierīga, kad mazās princeses, kas vēlas atdarināt mammu, liekot uz sejas krēmu, smaržojoties un mazgājoties nekaitē savai ādai.

Kosmētika gatavota tikai no dabiskām vielām, to var lietot jebkurā vecumā,    bet vispiemērotākā tā ir tieši brīdī, kad meitenes vēlas atdarināt mammu un pucēties. Kāda to dara vien pāris gadu jauna, cita jau skolas gados.

-Kā radās ideja par dabīgas kosmētikas radīšanu meitenēm?

-Pirms meitiņas vārdadienas    domāju, ko uzdāvināt, par ko viņa priecātos. Šarlotei    ir pieci gadi un interese pucēties, atdarināt mammu. Ļoti bieži dzirdu jautājumus: “Kas tas tāds? Vai es arī varu?” Viņai ir vēlme uzlikt krēmiņu, uzsmidzināt manu zied­ūdeni. Sapratu, ka viņa ļoti priecātos par tādu kosmētiku, bet es būtu laimīga, ja zinātu, ka kosmētika ir dabīga un droša bērnam. Ieguglēju internetā frāzi “dabīgā kosmētika bērniem”, bet neko neatradu. Jā, var atrast dekoratīvo kosmētiku – acu ēnas, pūderi un citas kosmētikas lietas -, bet tās nav no dabīgām izejvielām. Turklāt es savai meitai vēlos mācīt, ka dabīgais skaistums ir visskaistākais. Tā no rīta pamodos ar ideju – ja nav, tad jātaisa pašai, jārada meitas vārdā nosauktu dabiskās kosmētikas līniju bērniem.

Uzreiz zināju, ka pati kosmētiku neražošu. Man nav tādu zināšanu, bet jārēķinās, ka kosmētika paredzēta mazu bērnu ādai. Zināju, ka vispirms vērsīšos pie SIA “Salona “Līga”” . “Līga” ir kvalitātes zīme. Viņu kosmētika tiek gatavota mazā, bet ļoti estētiski skaistā ražotnē Trikātā, ezera krastā, kur katrs produkts ir roku darbs.

Mēs kopīgi radījām “CHARLOTTE” līnijas produktus, izvēlējāmies katram smaržu, tās intensitāti. Mana meitiņa pieņēma gala lēmumus, kam un cik stipri jāsmaržo. Tika radītas mūsu formulas, no kurām tagad arī tiek ražota kosmētika. Etiķetes veidoju pati. Vēlējos, lai tās ir maksimāli meitenīgas, rozā. Iepakojumus skatījāmies tādos tilpumos, lai mazajām rociņām būtu ērti. Etiķetes līmējam paši, un paciņas nosūtīšanai arī pakojam paši. Tā nu iznāk, ka kārtīgi apčubinām katru pasūtīto produktiņu.

-Kas, uzsākot šādu uzņēmējdarbību, ir vieglākais un kas grūtākais?

-Grūtākais ir palaist ideju tautiņās. Redzu tik daudz mazu meiteņu, kas veikalos pēta un čamda lēto, sintētisko ārzemju kosmētiku, jo viņām ir vēlme pēc tādas. Gribas iet katrai klāt un dāvināt mūsu produktiņus, taču diemžēl vēl to nevaram atļauties. Bet ticu, ka pienāks tāds brīdis.

Gribas pēc iespējas vairāk cilvēkiem nodot    ziņu, ka tepat Latvijā ir ar rokām gatavota dabīga kosmētika mazām meitenītēm. Protams, vēl ir, pie kā piestrādāt. Vēlamies uzlabot etiķešu kvalitāti un ieviest jaunus produktus.

Vieglākais ir priecāties par ideju un katru pasūtīto produktiņu. Lielākais gandarījums bija brīdī, kad ieraudzīju pirmo produktu – sapildītu iepakojumā un ar uzlīmētu etiķeti. Tad redzēju, ka ideja ir realizējusies un kļuvusi taustāma.

-Meitiņa darbojas kopā ar jums.

-Jā, Šarlotei ļoti patīk. Man ir interesanti viņu vērot. Kāda būs attieksme, kāda gribēšana. Viņai tā arī saku – tas ir darbiņš, kas ir jāizdara. Ja braucam fotografēties, tad tā arī saku: “Mēs braucam taisīt smukas bildītes tavai kosmētikai!” Viņa to uztver ļoti atbildīgi. Un tas jau ir arī tas, kas māca darba tikumu.

Kad saņemts pasūtījums, es viņai nosaucu produktus, viņa ņem atbilstošo no kastēm un liek kastītē sūtīšanai, tas ir viņas mīļākais darbiņš. Bet arī citus darbus dara ar prieku. Meitai ir arī īpašs uzdevums – uzrakstīt paldies kartīti, ko pievienojam pasūtījumam.

Mūsu ģimenē viss, ko darām, ir ģimenes padarīšana. Tikai dažos projektos kādam iesaiste ir lielāka, citam mazāka. Darbā ar kosmētiku, protams, esam vairāk mēs ar meitiņu. Taču arī tētis palīdz ar padomu, paciņu izsūtīšanu, etiķešu līmēšanu, visu, ko palūdzam, kad ir nepieciešamība. Savukārt brālītis mūs mudina uz īpašu līniju puišiem, sakot: “Kāpēc māsai ir, bet man nav? Man arī vajag!” Tāpēc tagad gatavojam arī dažus produktiņus mazajiem džekiņiem.

-Vai iepriekš bijusi saistība ar uzņēmējdarbību?

-Esam diezgan aktīvi ideju realizētāji. Ja ienāk    prātā doma par kādu produktu, pārbaudām, vai kas tāds jau nav pieejams, ja nav, cenšamies ideju realizēt. Ir pieredze dažādās    sfērās, bet tieši kosmētikas izgatavošanā un pārdošanā nav. Tāpēc ir nelielas bažas, kā produkts nokļūs pie cilvēkiem un vai tas patiks.

-Vai ir doma, ka tā varētu kļūt par pamatnodarbošanos?

-Grūti kaut ko prognozēt, jo nekas, ko darām, nav naudas dēļ. Darām tikai to, kas patīk, par ko degam, ko vēlamies darīt, un priecājamies, ja ar to varam nopelnīt kādu naudiņu. Protams, gribētos, lai “CHARLOTTE” attīstās līdz savam labākajam maksimālajam rezultātam, bet, vai būs tā, ka tas būs galvenais, ko darīsim, – diez vai, jo mums patīk ļoti, ļoti daudzas lietas.

-Vai vispār dzīvē jums ir svarīgi ievērot, lai ir dabiskas lietas, dabiski ēdieni, ievērot dabai draudzīgu dzīvesveidu?

-Protams. Mēs dzīvojam laukos jau sešus gadus. Ja arī esam ārpus Latvijas, izvēlamies pēc iespējas tuvāk dabai un prom no pilsētas. Mēs esam īsti dabas un lauku mīļi. Protams, vēl ir, uz ko tiekties. Tāds dabīgums un vēlme pēc tīra gaisa, ēdiena, vides ienākusi reizē ar brīdi, kad pārcēlāmies uz laukiem. Jo šeit dzīves ritējums ir citāds.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Saistītie raksti

Balto ceriņu smarža gadu desmitu garumā

06:30
19.06.2024
75

Dace un Alfrēds Jurciņi izstaigā dārzu. Puķes šopavasar steidzas ziedēt, arī rozes pie namdurvīm. Karstās dienās paēnu un spēku dod nelielā birzīte. “Dzīvojam šo dzīvi, kaut reizēm gadās dzelkšņi vai iekož asa nātre. Dzīvojam kopā jau 50 gadus. Visi saka, ka pamatā ir mīlestība, bet šis vārds tāds novalkājies, reizē dziļš un skan dvēselē. Visjaukāk […]

Maza vieta ar lielu sapni

06:13
17.06.2024
70

Pasaules latviešu mākslas centrs darbu Cēsīs sāka pirms desmit gadiem. To vada Čikāgā dzimušais Kārlis Kanderovskis, kurš jau vairākus gadus dzīvo Cēsīs. Mākslas centra galvenais mērķis ir veicināt mākslas vērtību saglabāšanu, ko radījuši Otrā pasaules kara laikā trimdā devušies latviešu mākslinieki, kā arī ārzemēs dzīvojošā jaunā paaudze. Centrs bez maksas ir atvērts ikvienam un darbojas, […]

Ja ir ideja, vēlēšanās un prasme – ir arī nauda

06:39
16.06.2024
30

Jaunajā Eiropas Savienības plānošanas periodā turpinās programma “Leader”, kurā finansējumu Cēsu un arī Smiltenes novada Raunas un Drustu pagastos apsaimnieko  biedrība “Cēsu rajona lauku partnerība”. Ir izstrādāta   stratēģija, kurā iezīmēti attīstības virzieni un mērķi. Būtiska vieta atvēlēta mikro un mazās uzņēmējdarbības attīstībai un dažādošanai, sekmējot pakalpojumu pieejamību un augstas pievienotās vērtības uzņēmējdarbības attīstīšanu. Biedrība rīkoja […]

Turcija. Valsts, kas vilina ar viesmīlību

05:27
15.06.2024
134

Cēsniece Sandra Krastiņa Stambulā dzīvoja, lai auklētu mazdēlu, kamēr zēna mamma, Sandras meita Ieva, bija vietējās “Galatasaray” basketbola komandas spēlētāja. Jāmeklē pamatskolas atestāts Ukrainā notiekošā kara dēļ Turcijā bija ļoti grūti dabūt uzturēšanās atļauju. Lai varētu tur dzīvot gadu, Sandrai bija jāuzrāda visi savi izglītības dokumenti, sākot no pamatskolas beigšanas. Likās, pensionārei to nekad dzīvē […]

Gribas, lai mirklis apstājas un šo skaistumu redz arī citi

22:44
13.06.2024
150

MĀRA KREICBERGA vārdu zina tie, kas sociālajos medijos seko sižetiem par savvaļas dzīvnieku ikdienu. Viņa uzņemtās fotogrāfijas un video sižeti saista un iejūsmina daudzus. Tajos skatītājs tiek ievests tik dziļi meža iemītnieku ikdienā, ka ir sajūta – esi dzīvniekam līdzās.Arī M.Kreicberga profesija ir saistīta ar dabu – viņš ir biškopis un kopā ar ģimeni dzīvo […]

Darbs tepat pie mājas

07:10
13.06.2024
98

Valija Odziņa dārziņā pie mājas pārstaigā vagas. Nezāles izravētas, bet mieru nedod kartupeļu lielākais ienaidnieks Kolorado vaboles. “Tās jānolasa, bet vairāk bail, ka kailgliemezis neparādās,” stāsta Valija un atklāj, ka vēlu vakarā gājusi pārbaudīt, vai kāds nav atlīdis. Pēdējā laikā gan Taurenē par tiem nav dzirdēts, bet pirms pāris gadiem daži atrasti. “Kaut ko izaudzēt […]

Tautas balss

Zināšanas, kas vajadzīgas katram

17:05
18.06.2024
11
Lasītāja G raksta:

“Pagājušajā nedēļā Valmierā ikviens varēja uzzināt un arī praktiski pamācīties, kas tieši darāms krīzes situācijās. Aizsardzības ministrija rīkoja dienu “Bruņojies ar zināšanām”, kur speciālisti tikās ar iedzīvotājiem. Tāds pasākums bija pavisam 14 pilsētās Latvijā, bet mūsu valstī taču ir daudz vairāk pilsētu un visās dzīvo cilvēki, visur vajadzīgas šādas zināšanas, īpaši jau šajā situācijā, kurā […]

Svētkus sarīko pati kopiena

23:01
13.06.2024
21
Svētku apmeklētāja raksta:

“Skujenē bija ļoti skaisti pašu pagasta iedzīvotāju rīkoti svētki. Tur varēja baudīt gan koncertus, gan pamieloties ar vietējo gatavotiem gardumiem, gan redzēt daudz ko citu. Lieliski, ka ir uzņēmīgi, rosīgi cilvēki, kas darbojas savā un citu labā,” ar gandarījumu sacīja svētku apmeklētāja.

Prieks par atjaunoto ielu

23:00
13.06.2024
29
Bērzaines iedzīvotāja raksta:

“Braucu Cēsīs pa jauno Bērzaines ielu un priecājos, cik tā skaista! Tiešām gandarījums, ka atrasta nauda un veikta tik vērienīga pārbūve. Tagad sakārtos Emīla Dārziņa ielu, tad vēl vajadzētu sakārtot to Bērzaines ielas atlikušo daļu, kas ved līdz Gaujas ielai, tad šī apkaime būtu vienkārši fantastiska. Bet laikam jau jāsaprot, ka visu tūlīt nevar gribēt,” […]

Kas par maksu, kas bez maksas

22:59
13.06.2024
22
Lasītājs J. raksta:

“Lasu un domāju, kā tā, uz Cēsu kauju jubilejas koncertu, kur uzstājas vietējie dejotāji, jāpērk biļete, bet Igaunijas mūziķu koncertu varēs klausīties bez maksas. Vai tā ir mūsu paš­valdības godīga attieksme pret iedzīvotājiem,” neapmierinātību pauda lasītājs J.

Senioriem grūti izstaigāt lielus attālumus

22:58
13.06.2024
36
Cēsniece raksta:

“Cēsīs, Palasta un Gaujas iekas krustojumā pie muzeja krātuves, bija soliņš, kur bija ērti mirkli atpūsties, sakārtot pirkumus pēc iznākšanas no “Maxima” veikala un doties kājām mājās. Tagad soliņa vairs nav. Žēl, ka tas noņemts, nepadomājot par vecajiem cilvēkiem, kuriem grūti izstaigāt lielus attālumus, turklāt ar pirkumu maisiņiem rokās. Kopumā pilsētā ir pārāk maz soliņu. […]

Sludinājumi