Viesnīcās un citās tūristu mītnēs šī gada otrajā ceturksnī apkalpoti 320 000 cilvēku, kas ir par 8,3% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā laika periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
No visiem apkalpotiem tūrisma mītņu viesiem 32% bija Latvijas iedzīvotāji un 68% – ārvalstu viesi. Ārvalstu viesu skaits ir pieaudzis par 4,8%.
Visvairāk ir pieaudzis tūristu skaits no Krievijas – par 46%.
No kopējā tūrisma mītnēs apkalpoto viesu skaita pa valstīm, visvairāk bijuši tūristi no Vācijas – 13,5%, Somijas – 10,8%, Krievijas – 9,6%, Norvēģijas – 7,7%, Lietuvas – 7,4%, Igaunijas – 6,5%.
No kopējā apkalpoto ārvalstu viesu skaita 80% tika uzņemti Rīgā, 8% – Jūrmalā. Visvairāk Latvijas iedzīvotāju bija apmetušies Rīgā – 23%, Liepājā – 9%, Ventspilī – 9%, Jūrmalā – 8%.
Otrā ceturkšņa beigās tūristu mītnēs bija pieejami 15 300 numuri un 34 700 gultasvietas.
NOZARE.LV
Komentāri