Valmieras muzeja Izstāžu namā apskatāma mākslinieces Laimas Akmentiņas gleznu izstāde.
Māksliniece dzimusi 1965.gadā Rīgā. Mācījusies J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā, Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļā un ar pateicību piemin savus skolotājus un pasniedzējus Aiju Jurjāni, Vili Ozolu, Imantu Vecozolu, Jāzepu Pīgozni. Absolvējusi LU Pedagoģijas un psiholoģijas fakultāti, iegūstot maģistra grādu. Šobrīd māksliniece ir skolotāja Jūrmalas mākslas skolā un Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolā, kopā ar audzēkņiem veido gleznieciskas animācijas, kā arī māca zīmēšanu, gleznošanu un mākslas valodas pamatus.
Ar saviem darbiem Laima Akmentiņa piedalījusies vairākās nozīmīgās izstādēs un personālizstādēs. Valmieras muzeja Izstāžu namā būs apskatāmi gan pēdējo gadu, gan arī vecāki darbi, sākot ar deviņdesmito gadu beigām.
„Dzīvē viss raibi sapinies kopā. Bērnībā saule, meža šalkas un smaržas. Mīļi cilvēki apkārt. Vecāsmammas un vectētiņa stāstos – piebaldzēni, skolnieciņi, puikas ievu krūmā pie Miegupītes, valmierieši un – ar lielu cieņu pieminētais profesors Kārlis Kundziņš. Neiztrūkstošās grāfa Miķeļa Amālijas dēla Vanaga raibās dēkas. Dziesmusvētkos es un Dziesmusvētkos mani bērni. Vīram jauns ceļojuma plāns, Barselona, Nīderlande un „ekspotīcija” ar bērniem pa Miegupītes krasta mūžamežiem. Torņakalns, Rīgas Lutera draudze. Drošība, atskaites punkts, mājas. Darbs skolā. Bērni un kolēģi. Starp ikdienas rūpēm un priekiem milzums interesantu cilvēku. Vasara Valmieras pusē. „Svitkas”, manu vecāku sakoptās senču mājas un augļu dārzs. Apkārt savējie. Laiks gleznošanai. Atskatos uz padarīto un vēlos ar to dalītie te, Valmierā, mana vectētiņa dzejnieka Kārļa Eliāsa dzimtajā pusē. Te, kur Vidzemes Augstskolā mācās mani dēli. Vietā, kur mana dzimta izvēlējusies atgriezties,” saka māksliniece.
Izstāde Valmieras muzeja Izstāžu namā apskatāma līdz 30.oktobrim.
Komentāri