Jaunraunieši un tie, kuri brauc cauri Jaunraunai, nevar nepamanīt, ka
autobusa pietura ceļa malā palēnām iegūst jaunu skatu. Tā nokrāsota balta un to rotā pasaules karte, kā arī uzraksts “Braukt vai nebraukt? Mājās” .
Jaunraunietis Jānis Sirlaks pastāstīja, ka, ikdienā redzot nesimpātisko, laika zoba skarto pieturu, radusies ideja to pārveidot par īpašu, uzmanību piesaistošu vietu. Uzrunāts vēl viens jaunraunietis – Zintis Butāns, kurš izdomājis, kā pietura varētu izskatīties. Piedalījušies projektu konkursā un idejas īstenošanai saņemts Hipotēku bankas klientu kluba “Mēs paši” finansiāls atbalsts. Lai sakoptu un pārveidotu pieturu, saņemta arī “Latvijas Valsts ceļu” atļauja.
Pieturas jauno izskatu veido Z. Butāns kopā ar domubiedriem. Jau tagad pieturas sienas ir baltas, uz tām tapusi pasaules karte, uzraksti, tomēr Z. Butāns saka, ka viss ieplānotais vēl nav padarīts. J. Sirlaks pastāstīja, ka sakopta tiks arī pieturas apkārtne un izveidoti apstādījumi: “Vēlamies, lai Jaunraunas centrā būtu jauka, sakopta vieta, kas iepriecinātu vietējos un garāmbraucējus!” J. Sirlaks turklāt piebilst – ne visam nepieciešams valsts un pašvaldības atbalsts, daudz var izdarīt arī iedzīvotāji paši. Jaunraunas pieturas pārtapšanā piedalās apmēram 20 entuziastu.
Z. Butāns skaidro, ka pieturā redzamā pasaules karte un uzraksts “Braukt vai nebraukt? Mājās” mudina aizdomāties. Tomēr šis jautājums nav tikai saistībā ar Latvijai aktuālo problēmu – cilvēku došanos darba un labākas dzīves meklējumos uz citām valstīm. Ideja ir daudz plašāka, un katrs pats var par to aizdomāties. Piemēram, saistībā ar ceļošanu, jaunu atziņu, ideju gūšanu, par atrašanos vai neatrašanos procesā.
Māra Majore – Linē
Komentāri