Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš piektdien Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā (DACVĢ) iepazinās ar skolas vidi, paveiktajiem darbiem, kā arī atbildēja uz skolēnu jautājumiem par izglītību, studiju iespējām un citiem aktuāliem notikumiem kā Latvijā, tā Eiropā.
Valsts augstākā amatpersona DACVĢ viesojās pēc skolas vadības uzaicinājuma, kas izteikts jau pasen. Ģimnāzijas pedagogi un audzēkņi ir gandarīti, ka
prezidents savā aizņemtajā darba kārtībā atradis laiku, lai iepazītu skolu. Ģimnāzijas direktore Dace Eglīte pastāstīja, ka prezidenta vizītes laikā, protams, paspēts parādīt tikai nelielu daļu no skolas dzīves un ģimnāzistiem dotajām iespējam.
Tiekoties ar skolēniem un pedagogiem Andris Bērziņš sacīja, ka viņam ir liels prieks viesoties DACVĢ, uzsverot, ka ar Cēsīm saistīts 44 gadus un būtu savādi, ja nevarētu atrast laiku vizītei.
Skolas teātra studija Valsts prezidenta vizītei bija sagatavojusi fragmentus no Latvijas brīvības cīņām veltītā muzikāli teatrālā iestudējuma „No zobena saule lēca”. Andris Bērziņš atzina, ka ar gandarījumu noskatījies, kā skolēni izjūt Latvijas vēsturi. „Skatoties lielisko priekšnesumu, kas parādīja, kā un kāpēc Latvija tapa, vēlos visiem novēlēt vienu – ja tu pats esi liels un stiprs, tad nav atšķirība, vai tu esi mazā vai lielā valstī, svarīgi ir tas, cik tālu mēs katrs varam aiziet pasaulē,” uzsvēra Andris Bērziņš.
Skolotāja Janīna Kalniņa prezidentam jautāja, ko Cēsīs varētu darīt, lai attīstītos, lai ietu uz augšu, nevis uz leju. „Cēsīm ir ļoti lielas iespējas iet uz priekšu un jāsaka, ka daudz vairāk ir neizmantoto kā izmantoto iespēju. Ja Cēsis ir viena no retajām nelielajām pilsētām, kurā ir divas Latvijas pirmā desmita ģimnāzijas, tad tur ir tā bāze, lai Cēsis ietu uz priekšu, jo tiešām jūsu darbs ir ieguldīts. Esmu pārliecināts, ka rezultāts būs, tikai vajag uzņēmīgi ķerties pie darba. Pēc vēlēšanām es to varētu pateikt daudz konkrētāk, tagad šie jautājumi ir jūtīgi,” pārliecināts Valsts prezidents.
Vizītes laikā Andris Bērziņš arī atbildēja uz skolēnu uzdotajiem jautājumiem, kas skāra Nacionālās bibliotēkas celtniecības projektu, teritoriālo reformu, izglītības sistēmas kvalitāti, importa un eksporta iespējas Latvijā, kā arī ceļu kvalitāti valsts teritorijā.
Savukārt pēc tam divas DACVĢ skolnieces – Irīna Smirnova un Ramona Goba – dalījās pieredzē, kā Ēnu dienā ēnojušas Valsts augstāko amatpersonu. Irīna atzina, ka ēnot prezidentu viņu motivējis brālēns, sakot, ka šāda iespēja var būt tikai reizi mūžā, tas arī Irīnu motivējis sūtīt pieteikuma vēstuli. Galvenais iemesls, kāpēc abas skolnieces izvēlējās ēnot Valsts prezidentu, bija interese par prezidenta darba dienu un pienākumiem. „Pēc prezidenta ēnošanas uzzināju, ka būt par valsts augstāko amatpersonu ir ļoti atbildīgs darbs un ir vajadzīga liela prasme saprast cilvēkus, lai zinātu savas valsts iedzīvotāju vēlmes. Sapratu arī, ka nevēlētos kļūt par Valsts prezidenti, jo ir vajadzīga ļoti liela izpratne par visu, ko Latvijai nepieciešams darīt,” domās dalās Irīna.
Vēlāk skolas pašpārvaldes pārstāvji pastāstīja par skolas gada ciklu, tajā ietvertajiem pasākumiem, centralizēto eksāmenu rezultātiem un panākumiem, par kuriem skola var lepoties.
Pēc tikšanās ar DACVĢ audzēkņiem un pedagogiem, Valsts prezidents kopā ar skolas vadību pie ģimnāzijas stādīja ceriņus, kas nu priecēs acis ne tikai pašiem skolēniem un skolotājiem, bet arī mācību iestādes viesiem.
Valsts prezidents arī pastāstīja, ka viņš jau drīz būs Cēsīs vēlreiz, Lielās talkas laikā sestdien, 27. aprīlī, kopā ar cēsniekiem iekārtos pastaigu takas uz Gauju.
Zane Ieviņa
Komentāri