Raksti

Jaunieši

Cēsu Jauniešu domei jauni līderi

Apņēmības pilni īstenot idejas un darboties kopā. Cēsu Jauniešu domes jaunie līderi: prezidents Kristers Jurciņš un prezidenta vietniece Ance Vanaga.
Foto: No albuma

Cēsu Jauniešu domes prezidenta kandidāti trešdien, 24. novembrī, tikās Cēsu Jauniešu mājā, lai piedalītos kandidātu debatēs. Pēc tām tika ievēlēti jauni līderi – Jauniešu
domes prezidents un prezidenta vietniece.

Par Cēsu Jauniešu domes prezidentu kļuvis Kristers Jurciņš, kurš šobrīd mācās Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma 3. kursā, apgūst apģērba dizainu. Jaunietis ir apņēmības pilns īstenot idejas un vadīt Jauniešu domes komandu tā, lai kopīgi varētu sasniegt dažādus mērķus, pilnveidoties, gūt pieredzi un nodrošināt jauniešiem daudzveidīgas iespējas.

“Komandas darbs Jauniešu domē ir ļoti svarīgs. Tas ir kā volejbolā: gatavojoties uzņemt servi, spēlētājis saka “es”, tādējādi saviem komandas biedriem darot zināmu, ka bumba tiks uzņemta. Ja spēlētājs neko nesaka, citi komandas biedri skatās uz bumbu, gaida cits uz citu vai arī, domājot, ka serve jāuzņem, saskrienas. Bum­ba nokrīt zemē, un tiek zaudēts punkts. Vēlos darboties tā, lai Cēsu Jauniešu domē un tās komandā bumba nekad nenokrīt un punkti netiek zaudēti,” kandidātu debatēs stāstīja Cēsu Jauniešu domes nu jau jaunievēlētais prezidents Kristers Jurciņš.

Savukārt Cēsu Valsts ģimnāzijas 8. klases skolniece Ance Vanaga pēc debatēm tika ievēlēta par Cēsu Jauniešu domes prezidenta vietnieci. Ance Jau­niešu domē darbojas jau trīs gadus, taču šogad nolēma kandidēt prezidenta amatam: “Jauniešu dome ir mainījusi manus uzskatus. Esmu pateicīga par to, ka man ir bijusi iespēja piedalīties pasākumos, tos rīkot, pārvarēt bailes no publiskas uzstāšanās. Cēsu Jauniešu māja un Jauniešu dome ir vieta, kur jaunieši cits citu pieņem un nevērtē pēc kaut kādiem standartiem. Visi darbojas kopā.”

A.Vanaga uzsver, ka, lai gan pēc debatēm viņa izraudzīta par prezidenta vietnieci, rūgtuma sajūtas nav, jo līdz vidusskolas absolvēšanai vēl četri gadi un iespēja kandidēt atkal, turklāt būs iespēja gūt papildu pieredzi, darbojoties Cēsu Jauniešu domes komandā.

“Septembrī, sākoties jaunajam mācību gadam, jaunieši tika aicināti pievienoties Cēsu Jauniešu domes komandai. Redzot jauniešu atsaucību un vēlmi pēc iespējas tikties klātienē un darboties kopā, apstiprinājās tas, ka izveidotā saikne ir jāsaglabā un jāattīsta. Lokdauna laikā katru nedēļu Jauniešu domes sēdes notika tiešsaistē, gatavojot visus Jauniešu domes vēlēšanām. Šādas prezidenta kandidātu debates un vēlēšanas noteikti vēl nebija piedzīvotas, jo klātienē tās varēja apmeklēt tikai tie, kuriem ir “Covid-19” sertifikāts, tomēr iespēja ikvienam vērot notiekošo un balsot tiešsaistē arī tika nodrošināta,” stāsta Cēsu Jauniešu mājas jaunatnes darbiniece Iluta Balode. Tāpat arī I.Balode uzsver, ka tagad, kad izraudzīti jaunie Jauniešu domes līderi, īstais darbs tikai sāksies, bet, redzot, cik atbalstoši viens pret otru debatēs bija Kristers un Ance, nav šaubu, ka Jauniešu domes komanda ir labās rokās.

Cēsu Jauniešu domes prezidenta kandidātu debates tiešsaistē vēroja un jautājumus aktīvi uzdeva arī kādreizējais Jauniešu domes prezidents un vadītājs Toms Veiss: “Cēsu novada Jauniešu dome ir vieta, kur satikties darīt un radīt gribošajiem, kur piedzīvot, izprast, iepazīt un būt radošiem, aktīviem un bezbailīgiem.

Jaunajai komandai vēlu saglabāt to dzirksti, kas vienmēr caurstrāvojusi Jauniešu domi! Saglabāt vēlmi padarīt Cēsis par jaunietim vēl labāku vietu dzīvei! Jo citādi vienkārši nav – Cēsis ir vieta, kur īstenot ambiciozas idejas -, un tās var darīt tieši jaunieši.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *