Svētdiena, 14. aprīlis
Vārda dienas: Strauja, Gudrīte

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 25 izsaukumi

VUGD
10:52
27.11.2023
3

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 24. novembra plkst. 6.30 līdz 27. novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 25 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu un 21 uz glābšanas darbiem.

Piektdien Vidzemē ugunsdzēsēji glābēji saņēma piecus izsaukumus uz ceļu satiksmes negadījumiem.

Plkst. 13.01 saņemts izsaukums uz Murmastieni, kur avarēja pasažieru autobuss. Cilvēki no transportlīdzekļa izkļuva pirms VUGD ierašanās, VUGD palīdzība nebija nepieciešama.

Plkst. 13.23 glābēji devās uz Smiltenes novada Launkalnes pagastu, kur avarējusi vieglā automašīna. Cilvēki izkļuva no automašīnas pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji atvienoja akumulatora klemmes un plkst. 13.53 darbi tika pabeigti.

Plkst. 13.49 VUGD saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Brantu pagastu, kur avarēja kravas automašīna. Ierodoties, tika konstatēts, ka iekšā mašīnā atrodas cilvēks bez dzīvības pazīmēm. Cilvēks tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, kuri konstatēja cilvēka nāvi. Plkst. 15.19 notikums noslēgts.

Plkst. 15.31 saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Raunas pagastu, kur avarēja kravas automašīna. Cilvēks no automašīnas izkļuva pirms VUGD ierašanās, VUGD palīdzība notikuma vietā nebija nepieciešama.

Plkst. 18.17 glābēji steidzās uz Madonas novada Aronas pagastu, kur pēc trīs vieglo automašīnu sadursmes ugunsdzēsēji glābēji ar hidraulisko instrumentu palīdzību no vieglās automašīnas atbrīvoja vienu cilvēku. Plkst. 19.30 darbi tika pabeigti.

Plkst. 20.14 VUGD saņēma izsaukumu uz Cēsu novada Vaives pagastu, kur dega saimniecības ēka 70 m² platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 22.22.

Sestdien plkst. 14.31 VUGD saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Smiltenes pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega atkritumi 0.1 m² platībā. Ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās, glābēji veica telpu vēdināšanu. Plkst. 15.00 darbi pabeigti.

Plkst. 17.47 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Valkas novada Ērģemes pagastu, kur dega elektrolīnijas balsts 0.05 m² platībā. Ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Svētdien plkst. 14.33 saņemts izsaukums uz Ausekļa ielu Valmierā, kur dzīvojamā mājā dega starpstāvu pārsegums un sadzīves mantas 14 m² platībā. Plkst. 16.40 degšana likvidēta.

Aizvadītajās diennaktīs Vidzemes reģiona ugunsdzēsēji glābēji saņēma 11 izsaukumus uz notikumiem, kur koki bija aizšķērsojuši ceļa braucamo daļu. Tādi izsaukumi tika saņemti uz Smiltenes novada, Brantu pagastu, Valkas novada Vijciema pagastu, Madonas novada Ērgļu pagastu, Valkas novada Ērģemes pagastu (2), Valkas novada Valkas pagastu, Smiltenes novada Smiltenes pagastu, Madonas novada Sausnējas pagastu, Valmieras novada Jērcēnu pagastu, Cēsu novada Priekuļu pagastu un Miera ielu Strenčos.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 149 izsaukumus – 38 uz ugunsgrēku dzēšanu, 91 uz glābšanas darbiem, bet 20 izsaukumi bija maldinājumi.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saistītie raksti

Būt dabā un iepriecināt putnus

00:00
14.04.2024
6

Latvijā 10.aprīlī Meža un Putnu dienas. Dzērbenē to pasākumi papildināja cits citu un tapa, sadarbojoties kultūras, tūrisma un jaunatnes lietu speciālistiem. Novada tūrisma speciālisti rīkoja pārgājienu “Putnu dienas simfonija Dzērbenē”. Interese bija tik liela, ka visi gribētāji netika. 30 cilvēkiem ekskursiju gar gleznaino Ievalčupīti vadīja    Agnese Gaile un Mārtiņš Platacis no Latvijas Ornitoloģijas biedrības […]

Muzeji paraksta līgumu mērķtiecīgai sadarbībai

00:00
13.04.2024
13

Starp Cēsu Vēstures un mākslas muzeju un Talsu novada muzeju parakstīts ilgtermiņa līgums, nostiprinot sadarbību arī juridiski. Šāda veida pārnovadu muzeju ilgtermiņa sadarbības juridiskā forma Latvijā līdz šim nav īstenota. Līgums paredz ne tikai kopīgu pasākumu īstenošanu, bet arī izstāžu un zināšanu apmaiņu. Muzeji jau iepriekš veiksmīgi īstenojuši kopīgus projektus. Cēsu muzeja direktore Ināra Bula “Druvai” […]

Nākotnes redzējums par bioloģisko pārtiku

08:26
12.04.2024
41

Kā veicināt bioloģiskās pārtikas patēriņu Vidzemes bioreģionā? Ko celsim galdā 2030.gadā ģimenēs, restorānos un lielveikalos, mācību iestādēs, pansionātos un slimnīcās, bija galvenais jautājums, ko risināja pirmajā koprades darbnīcā. Vidzemes plānošanas reģiona un Cēsu novada pašvaldības organizētās trīs darbnīcas ir praktisks turpinājums pērn parakstītajam memorandam par atbalstu bioreģiona izveidei Gaujas Na­cionālā parka teritorijā. Koprades darbnīcā tikās […]

Ne tikai par bedrēm ielās, naudu kultūrai un atbalstu tūrismam

00:00
11.04.2024
54

Finansējums amatiermākslai, pašvaldības atbalsts tūrisma attīstībai, sabiedriskais transports, ielu un ceļu sliktais stāvoklis – tā ir daļa jautājumu, par ko Līgatnes pilsētas un pagasta iedzīvotāji gandrīz četras stundas diskutēja ar Cēsu novada domes vadību un Līgatnes apvienības pārvaldes pārstāvjiem. Novada domes priekšsēdētājam Jānim Rozenbergam un viņa vietniecei Inesei Suijai-Markovai nācās uzklausīt pārmetumus par tūrisma organizāciju […]

Valmierā tiekas remigranti uzņēmēji

09:22
10.04.2024
40

5.aprīlī, Valmieras integrētajā bibliotēkā pulcējās remigranti no Valmieras, Cēsu un Limbažu novada – gan jau esošie, gan topošie uzņēmēji, lai dalītos savos pieredzes stāstos un uzzinātu vairāk par grantu konkursu uzņēmējdarbības atbalstam remigrantiem. Remigranti atklāti runāja par saviem dzīves pavērsieniem, izaicinājumiem, kas bija jāpārvar, atgriežoties dzimtenē, un sapņiem, ko viņi vēlas piepildīt ar savu biznesu. […]

Nemanāma, bet tik noderīga

08:21
10.04.2024
42

Cēsīs, Torņa ielā ,ir viena no publiski pieejamām bezmaksas tualetēm. Tā darbojas ne tikai vasarā, bet arī ziemā no septiņiem rītā līdz vienpa­dsmitiem vakarā. Tikai bēda tāda, ka ne katrs pilsētas, Pils parka vai vecpilsētas apmeklētājs zina, ka šāda tualete ir, turklāt bez maksas. Tam varētu palīdzēt pamanāmas un skaidras norādes, lai ikviens, kuram tāda […]

Tautas balss

Rudenī uzbūvē, pavasarī uzrok

12:22
13.04.2024
19
Druva raksta:

“Brīnījos, ka šopavasar Cēsīs, Bērzaines un Satekles ielas krustojumā, atkal raka. Pērn tur izveidoja drošības saliņu, nu visu jauca laukā un pārbūvēja. Jācer, ka tas nesadārdzinās ielas remontu, kas jau tāpat izmaksā daudz. Tādi gadījumi vienmēr raisa izbrīnu. Vai tiešām grūti saplānot, kas kurā vietā jādara, lai nenāktos atkārtoti tērēt naudu,” pārdomās dalījās apkaimes iedzīvotāja.

Neiecietīgais šoferis

12:20
12.04.2024
15
Druva raksta:

“Izlasīju “Hallo, “Druva”” par laipno autobusa šoferi un nodomāju, cik jauki, ja tādi būtu visi. Diemžēl esmu novērojusi, ka ir arī ļoti nelaipni autobusu vadītāji. Tā vienudien autobusā kāpa sieviete ar atbalsta nūjām, ko viņai bija grūti noturēt rokās, tās krita, šoferis tās vairākkārt pacēla, līdz neizturēja un teica – vai visu dienu tā būs […]

Stingrāk jāsoda

08:20
09.04.2024
35
Druva raksta:

“Mēs apsūdzam Balt­krieviju migrantu plūsmā uz Latviju. Taču vai tāda būtu iespējama, ja mūsu pusē nebūtu cilvēku, kas palīdz? Manuprāt, tos, kas atbalsta migrantu ievešanu Latvijā, būtu ļoti stingri jāsoda, jo nekas cits šos cilvēkus neatturēs,” domās dalījās J.

Ielāps uz ielāpa. Tā ir Birzes iela

08:19
09.04.2024
37
10
Druva raksta:

“Atkal Cēsīs remontē Birzes ielas asfaltēto daļu. Segums jau tagad sastāv tikai no ielāpiem, iznāk, ka ar lāpīšanu labo lāpīto. Vai neatmaksātos beidzot šo daļu kārtīgi atjaunot, lai mašīnām nebūtu jābrauc kā slalomistam pa pampakiem? Birzes iela ir ļoti labs ceļš, kā apbraukt centru. Atslogot satiksmi Vienības laukumā, domāju, pašvaldība taču ir ieinteresēta,” pauda autovadītājs […]

Laipns šoferis

08:19
09.04.2024
33
Druva raksta:

“Ļoti vēlējos izteikt pateicību ilggadējam “CATA” autobusa šoferim Zigmāram Balodim,viņš vienmēr ir jauks, laipns un punktuāls. Ar pasažieriem sasveicinās un ir smaidīgs, uzlabojot garastāvokli ikvienam braucējam. Daudzi šoferi no viņa varētu mācīties. Jau ilgi braucu no Jāņmuižas uz Cēsīm un vienmēr priecājos par šo autobusa vadītāju,” sacīja jāņmuižniece.

Sludinājumi